Siófok, 150 néző. V.: Lovas L.

Siófok: Tajti – Gárdos, Kovács J., Papp Sz., Gubicza – Fülöp N., Ivancsics – Kirchner (Horváth B., 79.), Peszmeg, Papp M. – Daru (Kozma R., 67.). Edző: Horváth Károly.

SVSE: Halasi – Csábi, Baranyai, Bobál, Pados – Horváth A. (Fazekas N., 81.), Pintér A. – Eszlátyi, Erdélyi (Kollár, 53.), Kovács Á. (Szabó L., 71.) – Horváth P. Szakmai igazgató: Supka Attila.

Gsz.: Kovács J. (8.), ill. Kovács Á. (33.), Horváth P. (67.).

8. p: Megszerezte a vezetést a hazai csapat. Egy szögletet követően Baranyai mellől Kovács J. fejjel, 8 méterről juttatta a kapuba a labdát. 1–0.

33. p: Egyenlített a Sopron, Kovács Á. talált a hazai kapuba. 1–1.

67. p: Fordított a Vasút: Kovács Á. futott el a jobb oldalon, beadását követően pedig Horváth P. fejelt a siófoki kapuba. 1–2.

A pontszerzés reményében, jó formában érkeztek Siófokra a soproniak, ám már a mérkőzés elején megszerezték a vezetést a Balaton-partiak. A félidő közepén azonban egyenlített a vendégcsapat, majd a szünet után a csereként beálló Horváth P. révén a szezonban gyengén rajtoló, de egyre eredményesebben szereplő soproniak – kisebb meglepetésre – elvitték mind a három pontot Siófokról.

Horváth Károly: – Az akarás, hozzáállás semmit sem ért, mert mindkét kapu előtt, támadásban és védekezésben is, sorsdöntő hibákat vétettünk.

Supka Attila: – Egy harcos mérkőzésen az időszakonkénti jó teljesítményünknek köszönhetően megérdemelten nyertünk. Ha azokat az időszakokat, amiket most átaludtunk, tartalommal tudjuk megtölteni, jó csapat lehetünk.

ZTE FC–Gyirmót FC Győr 2–3 (1–1)
Zalaegerszeg, 1300 néző. V.: Nagy R.

ZTE: Szappanos – Króner, Kovács G., Fodor M., Farkas N. – Kovács Gy. (Károly, 70.), Simonfalvi – Bíró (Bailo, 65.), Grbic, Babati – Délczeg (Forgács, 78.). Edző: Lőrincz Emil.

Gyirmót: Somogyi – Nagy S., Graszl, Lengyel, Illés (Présinger, 51.) – Kiss M., Paku – Beliczky, Magasföldi (Papp K., 87.), Cseri (Balog Z., 93.) – Oross. Edző: Sisa Tibor.

Gsz.: Simonfalvi (17., 83.), ill. Fodor (42. – öngól), Magasföldi (57.), Beliczky (65.).

Kiállítva: Forgács (89.), ill. Paku (90.).

17. p: Babati ívelt Simonfalvi elé, aki laposan a kapu bal oldalába lőtt. 1–0.

42. p: Paku balról adott középre, s a hazai kapus saját társára, Fodorra ütötte a labdát, amit aztán Orossnak csak át kellett kísérnie a gólvonalon. 1–1.

57. p: Oross ugratta ki remekül a jobbszélen kitörő Magasföldit, aki mesterien emelt a kimozduló hazai kapus mellett a hálóba. 1–2.

65. p: Oross passzolt remek ütemben a jobbszélen induló Beliczky elé, aki a labdát vezetve, védőjét lehagyva, 16 méterről a rövid felső sarokba lőtt. 1–3.

83. p: Graszl lökte fel ellenfelét a büntetőterületen belül, s a játékvezető a 11-es pontra mutatott. A 11-est Simonfalvi lőtte, és Somogyi ugyan beleért a labdába, de hárítani már nem tudott. 2–3.

89. p: Forgács könyökölte le Beliczkyt, amiért piros lapot kapott.
90. p: Paku tett hasonlót Farkassal, ez is kiállítást ért.

Viszonylag gyorsan vezetést szereztek a hazaiak, de a félidő végén kis szerencsével, ám nem érdemtelenül egyenlített a Gyirmót. A vendégek a második félidőben remek kontrák után nyolc perc alatt még két gólt szereztek, amire a ZTE csak a hajrában, büntetőből tudott felelni. Sisa Tibor együttese az eddig hazai pályán hibátlan Zalaegerszeg otthonában tudott nyerni, s továbbra is őrzi vezető pozícióját a másodosztályban.

Lőrincz Emil: – Az első játékrészben jól futballoztunk, több gólt is szerezhettünk volna, de egy balszerencsés góllal egyenlítettek a vendégek. A szünet után a listavezető kétszer is betalált, ezt követően már csak futottunk az eredmény után. Sajnos nem értük utol.

Sisa Tibor: – Nagyon munkás mérkőzés volt, mind a két csapat sokat dolgozott. Jól szórakozhattak a nézők, sok gól volt és nagy csata.