NB II - Gyimóti siker, soproni döntetlen

továbbra is győzelem nélkül a Soproni VSE-GYSEV.
Soproni VSE-GYSEV–Szolnoki MÁV 2–2 (1–1)
Sopron, 1200 néző. V.: Farkas T.

SVSE: Halasi – Pados (Szabó L., 60.), Baranyai, Jovetic (Nagy Z., 17.), Bobál – Horváth A., Pintér A. – Deme – Eszlátyi (Erdélyi, 50.), Horváth P., Kovács Á. Szakmai igazgató: Supka Attila.

Szolnok: Pokorni – Vári, Antal, Papucsek (Mundi, 34.), Fritz – Mile, Kenderes – Tóth D. (Kállai, 85.), Lengyel, Rokszin – Urbin. Edző: Kis Károly.

Gsz.: Kovács Á. (41.), Bobál (70.), ill. Urbin (14., 58.).

A mérkőzés előtt egyperces főhajtással adóztak a közelmúltban elhunyt soproni és győri labdarúgó-legenda, Horváth László „Garas" emlékének.
14. p: Rokszin beadását Urbin juttatta közelről a hálóba. 0–1.

41. p: Kovács Á. egy testcsel után a szolnoki hálóőr mellett a kapu jobb oldalába gurított. 1–1.

58. p: Halasi több bravúrja után Urbin 2 méterről leadott lövésével szemben már tehetetlen volt. 1–2.

70. p: Deme ívelt kapu elé, ahol a Honvédtól frissen igazolt Bobál ugrott a legmagasabbra, s fejéről bombaerősen vágódott a labda a kapu bal oldalába. 2–2.

A mérkőzés rendkívül változatos, élvezetes küzdelmet hozott. A négy találaton kívül is rengeteg helyzet adódott.

Jók: Halasi, Baranyai, Bobál, Horváth A., Deme, Kovács Á., ill. Urbin, Rokszin, Pokorni, Mile, Antal.

Supka Attila: – Minden elismerést megérdemelnek a fiúk, hiszen két alkalommal is hátrányból kellett döntetlenre menteni a mérkőzést. Ennek ellenére csalódott is vagyok, mert a rengeteg helyzet után nem lett volna érdemtelen a győzelmünk sem.

Kis Károly: – Kétszeri vezetés után nem lett volna szabad pontokat vesztenünk.
Erdélyi Géza

Gyirmót FC Győr–Kaposvári Rákóczi 3–1 (2–1)
Gyirmót, 1000 néző. V.: Pintér Cs.

Gyirmót: Somogyi – Hajba, Balog Z., Lázár, Présinger – Papp K., Madarász – Kákonyi (Beliczky, 55.), Magasföldi (Kiss Máté, 80.), Cseri – Oross (Andorka, 65.). Edző: Sisa Tibor.

Kaposvár: Somodi – Földes, Kovács O., Bank, Kiss Márton – Kovács T. (Vermes, 75.), Zsdrál – Karacs, Nagy K. (Murai, 63.), Hadaró – Rajczi (Fejős, 54.). Megbízott edző: Takács Lajos.

Gsz.:  Földes (10. – öngól), Magasföldi (20., 56.) , ill. Rajczi (36.).

10. p: Somogyi  remek labdával indította Cserit, aki Magasföldi elé játszott, beadásába a menteni igyekvő Földes ért bele, s a labda a kapuba vágódott. 1–0.

20. p:  Kákonyi adott mesteri labdát  jobb oldalról a középen érkező Magasföldi felé, aki remek mozdulattal, 18 méterről a kimozduló Somodi fölött a kapuba emelt. 2–0.

36. p: Kovács T. indította a leshatárról kilépő Rajczit, aki 13 méterről jobbal a kapuba lőtt. 2–1.

56. p: Magasföldi a kaputól 25 méterre, szabadrúgásból  a sorfal fölött a kapu jobb felső sarkába csavart. 3–1.

A találkozó első percétől kezdve a hazaiak ragadták magukhoz a játék irányítását és sorra vezették ötletes támadásaikat, melynek eredményeként a félidő derekán kétgólos előnyhöz jutottak. A vendégeknek még szünet előtt sikerült szépíteniük, a második félidőben azonban magasabb fokozatra kapcsolt a Gyirmót.

Jók: Somogyi, Kákonyi, Magasföldi, Cseri, ill. Zsdrál.

Sisa Tibor: – Ha helyzeteinket nagyobb százalékban értékesítjük, szebb eredményt érhettünk volna el, de győzelmünk így is nagyon értékes.

Takács Lajos: – Kétgólos hátrányban is megvoltak a lehetőségeink, aztán a harmadik hazai gól megpecsételte sorsunkat.