2017. 10. 18. szerda - Lukács 12°C | 22°C Még több cikk.

NB I foci: növelte előnyét a Videoton

A második helyen álló címvédő Budapest Honvéd pontokat veszített a Paks vendégeként.
A listavezető Videoton növelte előnyét a labdarúgó OTP Bank Liga 8. fordulóját követően, miután a szünetben még egygólos hátrányból fordítva 3-1-re legyőzte a Haladást, a második helyen álló címvédő Budapest Honvéd pedig pontokat veszített a Paks vendégeként.
OTP Bank Liga, 8. forduló: Videoton FC - Szombathelyi Haladás 3-1 (0-1)
Felcsút, 1771 néző, v.: Szőts
gólszerző: Lazovic (52.), Pátkai (63.), Scepovic (90.), illetve Németh M. (35.) sárga lap: Fejes A. (39.), Lazovic (45+3.), Pátkai (73.), Juhász R. (90+3.), illetve Ramos (45.), Williams (58.)

Videoton: Kovácsik - Fiola, Juhász R., Fejes A. (Henty 46.), Stopira - Nego, Pátkai, Hadzic (Varga J. 77.), Suljic (Szolnoki 88.) - Lazovic, Scepovic

Haladás: Király G. - Polgár K., S. Wils, Devecseri (Schimmer 56.), Bosnjak - Kiss B. (Németh M. 33.), Jancsó (Halmosi 71.), Tóth M., Kovács L. - Ramos, Williams

Nagy elánnal játszott a Haladás az első félidőben, miközben a Videoton játékosai tompán mozogtak. A vendégek Németh Márió első labdaérintéséből előnybe kerültek, amely Williams büntetőjével könnyen kétgólosra nőhetett volna, de az ausztrál légiós kapu mellé lőtt. Fordulást követően felpörgött a Videoton: előbb Lazovic fejesével egyenlítettek a székesfehérváriak, majd Pátkai lövésével átvették a vezetést. A szombathelyiek hátrányba kerülve is próbálkoztak becsülettel, de igazán komoly gólszerzési lehetőségük nem adódott. A mérkőzés végén még Scepovic is betalált, kialakítva ezzel a 3-1-es végeredményt.
Győzelmével a Videoton immár öt ponttal vezeti a tabellát, miután a bajnok Honvéd csak döntetlent ért el Pakson.

A címvédő Budapest Honvéd némi meglepetésre nem bírt a mérkőzés előtt sereghajtó Pakssal, s fordulatos csata után 2-2-es döntetlent játszott a tolnaiak otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 8. fordulójának vasárnapi játéknapján.

8 gólos:  Varga R. (Ferencváros)
6 gólos:  Lanzafame (Honvéd), Lazovic (Videoton)
5 gólos:  Knezevic (Puskás Akadémia)
4 gólos:  Arabuli (Balmazújváros), Diallo (Puskás Akadémia), Eppel (Honvéd), Nagy D. (Újpest), Scepovic (Videoton), Vela (DVTK)
3 gólos:  Bartha (Paks), Kulcsár T. (Vasas), Moutari (Ferencváros), Priskin (Ferencváros), Tőzsér (DVSC), Williams (Haladás)
2 gólos:  Andric (Balmazújváros), Böde (Ferencváros), Gaál (Vasas), Kabangu (Honvéd), Makrai (Diógyőr), Molnár G. (Puskás Akadémia), Novothny (Újpest), Óvári (DVTK), Papp K. (Paks), Pátkai (Videoton), Rácz (Balmazújváros), Strestík (Mezőkövesd), Szakály D. (Paks), Vajda (Balmazújváros), Varga K. (DVSC),
1 gólos:  Angelov (Újpest), Baracskai (Mezőkövesd), Baracskai (Mezőkövesd), Baráth (Honvád), Bertus (Paks), Bobál D. (Honvéd), Bódi (DVSC), Burmeister (Vasas), Busai (DVTK), Cseri (Mezőkövesd), Fejes (Videoton), Ferenczi J. (DVSC), Forgács (DVTK), Gohér (Mezőkövesd), Hadzic (Videoton), Hahn (Paks), Hangya (Vasas), Haris (Balmazújváros), Henty (Videoton), Heris (Puskás Akadémia), Hudák (Mezőkövesd), Jagodics (Haladás), James (Vasas), Jovanovic (DVSC), Kamber (Honvéd), Kovács L. (Haladás), Lázár P. (Mezőkövesd), Lenzsér (Paks), Mengolo (DVSC), Nego (Videoton), Németh M. (Haladás), Paintsil (Ferencváros), Pauljevic (Újpest), Pillár (Mezőkövesd), Prosser (Puskás Akadémia), Remili (Vasas), Simon K. (Újpest), Sós (DVSC), Stopira (Videoton), Suljic (Videoton), Szabó J. (Paks), Szakály P. (Puskás Akadémia), Szarka (DVTK), Szivacski (Vasas), Tabakovic (DVSC), Takács T. (DVSC), Tamás M. (DVTK), Ugrai (DVTK), Veselinovic (Mezőkövesd), Windecker (Újpest), Zsótér (Újpest)
öngól:  Szabó J. (Paks, a Videoton ellen) Lovric (Honvéd, a Paks ellen)

A Puskás Akadémia nyerte az újpesti zártkapus meccset
Az Újpest zárt kapuk mögött 3-1-re kikapott a vendég Puskás Akadémiától a labdarúgó OTP Bank Liga 8. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

A házigazdák a magyar szövetség fegyelmi bizottságának korábbi döntése értelmében egymás után második hazai meccsüket játszották nézők nélkül.

OTP Bank Liga, 8. forduló: Újpest FC-Puskás Akadémia 1-3 (0-1)
Szusza Ferenc Stadion, zárt kapus, v.: Andó-Szabó

gólszerzők: Novothny (72.), illetve U. Diallo (22.), Knezevic (49., 53., az elsőt 11-esből) sárga lap: Zsótér (61.), illetve Osváth (28.), Knezevic (87.)

Újpest FC: Pajovic - Pauljevic, Litauszki, Bojovic, Mohl - Windecker, Saletros - Zsótér (Simon K., 61.), Nagy D., Nwobodo (Novothny, 63.) - Tischler (Selmani, 73.)

Puskás Akadémia: Hegedüs L. - Osváth, Heris, Vanczák, Balogh B. - Mevoungou - Molnár G. (Prosser, 63.), Knezevic, Bacelic-Grgic (Márkvárt, a szünetben), Szakály P. (Latifi, 82.) - U. Diallo

A mérkőzés első valamirevaló helyzetéből előnyt szerzett a Puskás Akadémia: egy bal oldali beadást követően Diallo fejelte a labdát a kapuba.
A gól után átvette az irányítást az Újpest, de a vendégek védelme biztosan állt a lábán.

A fordulás után közvetlenül a szünetben beállt Márkvárt 11-est harcolt ki, amelyet Knezevic értékesített magabiztosan, így megduplázta előnyét az újonc csapat. Néhány perccel később egy gyors indítást követően Knezevic akcióból is betalált, így nagyon nehéz helyzetbe kerültek a hazaiak.

Az Újpest a hátralévő időben mindent egy lapra feltéve támadott, kapufát is elért, majd a hajrához közeledve szépítenie is sikerült, de ez már csak az eredmény kozmetikázására volt elég.

A Puskás Akadémia sorozatban harmadik győzelmét aratta.

A Vasas kétszer vezetett, de a Ferencváros  három góllal nyert a végén
A legutóbb bronzérmes Vasas kétszer vezetett, a 72. percben viszont emberhátrányba került, és végül 5-2-re kikapott a Ferencváros vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga nyolcadik fordulójának szombati játéknapján.

OTP Bank Liga, 8. forduló: Ferencváros-Vasas 5-2 (1-1)
Groupama Aréna, 7135 néző, v.: Bognár T.

gólszerzők: Paintsil (32.), Varga R. (62., 82., 93. - a harmadikat 11-esből), Priskin (84.), illetve Kulcsár (14.), Gaál (60.) sárga lap: Marcos Pedroso (43.), illetve Ristevski (52.), Hangya (55.), Szivacski (70., 72.), James (92.) kiállítva: Szivacski (72.)

Ferencváros:  Dibusz - Lovrencsics G., Otigba, Leandro, Marcos Pedroso - Gorriarán (Priskin, 76.), Spirovski - Varga R., Paintsil, Moutari (Botka, 67.) - Böde (Rui Pedro, 85.)

Vasas SC:  Kamenár - Burmeister, James, Ristevski - Szivacski, Berecz, Vida, Hangya - Kulcsár (Vergosz, 63.), Gaál (Vaskó, 77.), Remili (Vogyicska, 74.)

Meggyőző játékkal kezdett a házigazda, mégis a Vasas szerzett vezetést: a 14. percben Kulcsár Tamás a tizenhatos vonaláról egy pattanást követően bombázott a kapu bal oldalába. Percekbe telt, amíg a Ferencváros rendezni tudta a sorait, a 32. percben aztán sikerült egyenlítenie. Egy indítás elcsúszott ugyan Böde Dániel előtt, de így lett jó az egész meccsen lendületes ghánai Josiph Paintsilnak, aki góllal tudott bemutatkozni a Ferencvárosban. A 60. percben ismét az angyalföldiek jutottak gólelőnyhöz, akkor Gaál Bálint látványosan emelte át a labdát a kapujából kilépő Dibusz Dénes fölött. A házigazdák egyenlítésére ezúttal csak két percet kellett várni: az egész találkozón rendkívül aktív Varga Roland közelről, éles szögből lőtt a hosszú sarokba. A második félidő közepén Szivacski Donát két perc alatt két sárga lapot kapott, az emberelőnybe kerülő Ferencváros pedig a hajrában két perc alatt lőtt két góllal - Varga másodszor volt eredményes, majd a csereként pályára lépő Priskin Tamás talált a Vasas kapujába - eldöntötte az összecsapást. A kegyelemdöfést Varga adta meg, aki a 93. percben értékesítette az ellene elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt.

A Mezőkövesd hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott a Balmazújvárossal
Ez az eredmény egyik csapatnak sem igazán jó, ugyanis a Mezőkövesd hat, az újonc Balmazújváros pedig immár négy forduló óta nyeretlen.

OTP Bank Liga, 8. forduló: Mezőkövesd Zsóry FC-Balmaz Kamilla Gyógyfürdő 2-2 (0-1)
Mezőkövesd, 2544 néző, v.: Farkas Á.

gólszerzők: Lázár (58.), Strestík (70.), illetve Arabuli (35., 88.) sárga lap: Cseri (40.), Lázár P. (62.), Fótyik (86.), illetve Tamás (21.), Sigér (32.), Habovda (43.)

Mezőkövesd Zsóry FC:  Tujvel - Lázár P., Hudák, Szeles, Fótyik - Keita, Mlinar (Veselinovic, a szünetben) - Farkas D., Tóth B. (Koszta, 75.), Cseri - Strestík
Balmaz Kamilla Gyógyfürdő: Horváth L. - Habovda, Tamás L., Rus, Uzoma - Vajda (Rácz, 80.), Sigér (Maisuradze, 80.), Haris - Arabuli, Zsiga, Andric (Kovács Á., 61.)

A két csapat történetének első egymás elleni NB I-es mérkőzésén a vendégek dolgoztak ki több helyzetet az első félidőben, a hazaiaknál Tujvel két nagy bravúrt is bemutatott, valamint Hudáknak volt egy óriási mentése. A 35. percben már a hálóőr védése sem mentette meg a Mezőkövesdet, ugyanis a kapufáról kipattanót a grúz Arabuli a kapuba továbbította.
Nem sokkal a szünet után egyenlített a Mezőkövesd, igaz, Lázár találatában alaposan benne volt Horváth is, ugyanis a jobbhátvéd "lehetetlen" szögből jött lövését könnyedén fognia kellett volna a kapusnak. A góltól lendületet kapott a Mezőkövesd és átvette a játék irányítását, Strestík révén pedig a 70. percben átvette a vezetést is. Néhány perccel később Strestík el is dönthette volna a három pont sorsát, de közeli lövését Horváth bravúrral védte. Ez megbosszulta magát, mivel a 88. percben egy szögletből egyenlítettek a vendégek. A 92. percben Strestík tökéletesen adott középre, de Veselinovic az égbe lőtte a ziccert, így a lábában maradt a három pont.

Hátrányból fordítva szerezte meg a győzelmet a Debrecen
A hajdúsági csapat hazai pályán 3-1-re nyert a Diósgyőr ellen.

OTP Bank Liga, 8. forduló: DVSC-Diósgyőr 3-1 (1-1) -----------------------
Nagyerdei Stadion, 5538 néző, v.: Berke

gólszerzők: Varga K. (11.), Takács T. (85.), Tabakovic (88.), illetve Óvári (4.)
sárga lap: Mengolo (56.), Varga K. (60.), Takács T. (93.), illetve Nagy T. (40.), Ugrai (55.)

DVSC: Nagy S. - Bényei, Kinyik, Szatmári, Ferenczi - Varga K. (Mészáros, 90.), Jonanovic, Tőzsér, Bódi (Takács T., 81.), Mengolo (Tabakovic, 68.)- Könyves
Diósgyőr: Antal - Nagy T., Lipták, Karan, Forgács (Tamás, 81.) - Vela, Busai, Villar, Óvári (Bárdos, 66.) - Ugrai, Makrai (Ioannidis, 75.)

Gyors gólváltással indult a mérkőzés: a vendégek már a 4. percben megszerezték a vezetést, majd a hazaiak a 11. percben egyenlítettek. Az első félidő folytatása jó iramú, küzdelmes, ám helyzetek nélküli játékot hozott. A második játékrész iramára sem lehetett panasz, mindkét együttes a támadójátékot helyezte előtérbe, így változatos küzdelmet láthatott a közönség. Már-már úgy tűnt, döntetlen lesz a vége, ám az utolsó percekben a debreceniek kétszer is bevették a vendégek kapuját, és otthont tartották a három pontot.

A labdarúgó OTP Bank Liga 8. fordulójának szombati eredményei és a tabella: Ferencváros-Vasas 5-2

8 gólos: Varga R. (Ferencváros)
5 gólos:  Knezevic (Puskás Akadémia), Lanzafame (Honvéd), Lazovic (Videoton)
4 gólos: Arabuli (Balmazújváros), Diallo (Puskás Akadémia), Eppel (Honvéd), Nagy D. (Újpest), Vela (DVTK)
3 gólos: Bartha (Paks), Kulcsár T. (Vasas), Moutari (Ferencváros), Priskin (Ferencváros), Scepovic (Videoton), Tőzsér (DVSC), Williams (Haladás)
2 gólos: Andric (Balmazújváros), Böde (Ferencváros), Gaál (Vasas), Makrai (Diógyőr), Molnár G. (Puskás Akadémia), Novothny (Újpest), Óvári (DVTK), Rácz (Balmazújváros), Strestík (Mezőkövesd), Szakály D. (Paks), Vajda (Balmazújváros), Varga K. (DVSC),
1 gólos: Angelov (Újpest), Baracskai (Mezőkövesd), Baracskai (Mezőkövesd), Baráth (Honvád), Bertus (Paks), Bobál D. (Honvéd), Bódi (DVSC), Burmeister (Vasas), Busai (DVTK), Cseri (Mezőkövesd), Fejes (Videoton), Ferenczi J. (DVSC), Forgács (DVTK), Gohér (Mezőkövesd), Hadzic (Videoton), Hahn (Paks), Hangya (Vasas), Haris (Balmazújváros), Henty (Videoton), Heris (Puskás Akadémia), Hudák (Mezőkövesd), Jagodics (Haladás), James (Vasas), Jovanovic (DVSC), Kabangu (Honvéd), Kamber (Honvéd), Kovács L. (Haladás), Lázár P. (Mezőkövesd), Lenzsér (Paks), Mengolo (DVSC), Nego (Videoton), Paintsil (Ferencváros), Papp K. (Paks), Pátkai (Videoton), Pauljevic (Újpest), Pillár (Mezőkövesd), Prosser (Puskás Akadémia), Remili (Vasas), Simon K. (Újpest), Sós (DVSC), Stopira (Videoton), Suljic (Videoton), Szabó J. (Paks), Szakály P. (Puskás Akadémia), Szarka (DVTK), Szivacski (Vasas), Tabakovic (DVSC), Takács T. (DVSC), Tamás M. (DVTK), Ugrai (DVTK), Veselinovic (Mezőkövesd), Windecker (Újpest), Zsótér (Újpest)
öngól: Szabó J. (Paks, a Videoton ellen)