2017. 03. 26. vasárnap - Emánuel 4°C | 11°C Még több cikk.

MK: négyből négy megyei siker

A DAC okos játékkal, a Sopron az utolsó percben lőtt góllal, a Győri ETO magabiztosan nyert, a Gyirmót döntetlent játszott a Tatabánya ellen - így mind a négy megyei csapatunk továbbjutott a Magyar Kupában.
Andráshida - Győri ETO FC 0-3 (0-0)
Andráshida, 100 néző. Vezette: Pintér.
Gsz.:  Török (öngól), ill. Bajzát, Völgyi.
Kiállítva: Bajzát (65.)

Andráshida: Kovács Z. – Gál, Török T., Geeb, Varga Sz., Török I., Lendvai (Tisler), Szíjártó, Kottán, Marosvölgyi (Tráj), Győri (Horváth D.). Játékos-edző: Lendvai Miklós.

Győri ETO FC: Molnár – Varga R., Supic, Kovács Z., Nikolov, Völgyi, Bank (Jäkl), Urban (Nyári), Tokody, Brnovic, Bogdanovic (Bajzát). Edző: Egervári Sándor.

Az 58. percben Nikolov a kapust megelőzve adott középre, ahol az érkező Bajzát a kapuba passzolt. 0–1. A 65. percben ismét Nikolov lőtt középre, ahol az érkező Brnovicot megelőző Török a saját kapujába lőtt. 0–2. A 90. percben Völgyi–Brnovic összjáték után előbbi 15 méterről a kapu bal oldalába vágta a labdát. 0–3.

Jók: Török T., Lendvai, Kottán, ill. Kovács Z., Varga R., Urban.

Lendvai Miklós: – Nem volt kétséges, melyik a jobbik csapat.

Egervári Sándor: – Az első félidőben csak helyzetekig jutottunk a fegyelmezett Andráshidával szemben, a folytatásban már magabiztosabbak voltunk.

**********
Integrál-DAC - ZTE 2-1 (1-0)
Győr, 800 néző. V.: Solymosi.
Gsz.: Présinger, Laki, ill. Máté (11-esből)

Integrál-DAC: Deli – Pásztor, Szabadfi, Hegedüs, Présinger, Czanik, Ludánszki, Galántai (Töltősi), Fleischhacker, Laki (Gál A.), Bali (Nagy T.). Edző: Szentes Lázár.

ZTE: Pogacsics – Dudic, Polgár, Lukács (Davidov), Máté, Balázs, Simonfalvi (Fülöp), Koplárovics, Horváth A., Sági (Meye), Kottán. Edző: Slavko Petrovic.

A 27. percben Ludánszkit buktatták a 16-os vonala előtt. A megítélt szabadrúgást Présinger lőtte a hosszú sarokba. 1–0. Az 54. percben gyors győri támadás végén a ziccerig kijátszott labdát Laki gurította a kapuba. 2–0. A 91. percben Fülöp esett át egy védő lábán a 16-oson belül. A 11-est Máté vágta a hálóba. 2–1.

A hazaiak kezdtek agilisabban, aminek már az első félidő közepén meglett az eredménye. A folytatásban egy gyönyörű támadás végén megduplázták előnyüket a győriek. Az Integrál-DAC, folytatva kiváló hazai szereplését, bravúros győzelmet aratott NB I-es riválisa felett.

Jók: Deli, Szabadfi, Présinger, Laki, ill. Polgár, Máté.

Szentes Lázár: – Taktikus, okos játékkal kerekedtünk felül első osztályú ellenfelünk felett.

Slavko Petrovic: – Saját magunkat vertük meg.

**********
Gyirmót - Tatabánya 2-2 (1-1)
Gyirmót, 550 néző. V.: Oláh.
Gsz.: Szabó Zs., Oross, ill. Takács M., Perez.
Kiállítva: Kriston (84.), Caugherty (89.).

Gyirmót: Molnár L. – Radics, Kozmér, Pék, Baumgartner (Varga G.), Horváth R., Oross, Szabó Cs., Földes, Nagy L. (Burányi), Szabó Zs. Edző: Hannich Péter.

Tatabánya: Herbert – Pastva, Dienes (Filo), Balogh B., Farkas, Kriston, Caugherty, Sándor, Perez, Takács M., Kozák (Horváth P.). Edző: Borbély László.

A 19. percben Molnár bizonytalansága után Takács közelről lőtt a hálóba. 0–1. A 25. percben Szabó Zs. 5 méterről a kapu közepébe gurított. 1–1. A 71. percben Perez közelről emelt a hálóba. 1–2. A 72. percben Baumgartner szerzett labdát, majd Oross a kapuba lőtt. 2–2.
A Gyirmót kemény csatában harcolta ki a 16 közé jutást a Magyar Kupában.

Jók: Radics, Oross, Szabó Zs., Horváth R., Kozmér, ill. Kozák, Takács M.

Hannich Péter:  – Igazi kupaküzdelem volt, fűszerezve helyzetekkel, gólokkal, kiállításokkal.

Borbély László:  – Szép kupamérkőzést láttunk, szerencsés eredménnyel.
**********
Mór - FC Sopron 1-2 (1-1)
Mór, 200 néző. V.: Király.
Gsz.: Pongrácz, ill. Sira, Birtalan.

Mór: Pirik – Klein, Lucza, Pongrácz, Rigó, Horváth, Bátki (Truszek), Juszkó, Németh, Vas, Fenyvesi (Handler). Edző: Csucsánszki Zoltán.

FC Sopron: Takács T. – Farkas A., Fehér Z., Dlusztus, Károlyi (Dancs), Csontos (Birtalan), Zana (Giura), Pintér Z., Ködöböcz, Sira,Belic. Edző: Détári Lajos.

Az 5. percben Belic átadása után Sira 10 méterről a jobb sarokba lőtt. 0–1. A 14. percben Takács ütközött a levegőben saját védőjével, a labda kiperdült a kezéből, s Pongrácz a gólvonalon túlra kanalazott. 1–1. A 91. percben Sira ívelt keresztbe Birtalannak, aki előbb ügyesen eltolta a labdát az elé kifutó Pirik elől, majd 8 méterről a kapu bal oldalába lőtt. 1–2.

A győzelem kivívása rengeteg energiát vett el a soproni csapattól, mert a komikus módon bekapott balszerencsés góllal a saját dolgát nehezítette meg az élvonalbeli gárda.

Jók: Klein, Pongrácz, Horváth, Németh, ill. Pintér, Sira, Birtalan.

Csucsánszki Zoltán: – Bosszantó, hogy a kilencvenegyedik percben hagyott ki a koncentrációnk és ezért maradtunk alul.

Détári Lajos: – A győzelem volt a lényeg, és több sebből vérző csapatom végül is bejutott a legjobb tizenhat közé.