2017. 05. 23. kedd - Dezső 14°C | 24°C Még több cikk.

Megyei foci - Sereghajtó nyert Lébényben

A Fertőszentmiklós mellett a Kunsziget is sereghajtóként nyert, utóbbi csapat a listavezető Győrújbarát ellen. További eredmények, tabellák a cikkünkben.

Duna Takarék Megyei I. osztály 17. forduló.
A Nyúl–Lipót mérkőzés elmaradt.

WHB-Ménfőcsanak–HG Logistic-Győrszemere 1–2 (0–0)
Győr-Ménfőcsanak, 250 néző. V.: Hegedűs A.

Ménfőcsanak: Molnár M. – Kamara, Mondovics, Szenftner, Kertész, Király (Papp), Gajdos, Visy, Menyhárt, Korsós A. (Vados), Németh B. (Kovács Z.). Edző: Lenzsér Zsolt.

Győrszemere: Takács N. – Németh Márk, Horváth B., Herold (Nagy L.), Pápai, Fajkusz (Németh Máté), Vörös Torma (Máj), Máj, Nyitrai, Germán, Nagy G., Kalcsó. Edző: Germán Ferenc.

Gsz.: Szenftner, ill. Kalcsó, Germán.

Az első félidőben jobbára a vendégek birtokolták többet a labdát, a legnagyobb helyzet is a szemereiek előtt adódott, de Fajkusz fejesét a gólvonalról vágta ki Kamara. A második félidőt a Győrszemere kezdte jobban, ám a döntés az utolsó tíz percre maradt. Előbb egy bal oldali beadás után Kalcsó lőtt a kapuba. 0–1. Öt perc múlva bal oldali szögletet követően Szenftner fejelt a hálóba. 1–1. A 89. percben Germán 30 méterről lőtt a hálóba. 1–2. Még így is egyenlíthetett volna a Ménfőcsanak, de a szögletből belőtt labdát rosszul találta el az egyik hazai játékos.

Összességében küzdelmes mérkőzésen a rutinosabb Győrszemere győzött.

Jók: Gajdos, Király, Szenftner, Visy, ill. Kalcsó, Németh Márk, Nagy G., Nyitrai.

Lenzsér Zsolt: – Küzdelmes mérkőzésen lehetett volna fordítva is az eredmény, de ezzel nem megyünk semmire, pont nem jár érte. A döntetlent megérdemeltük volna.

Germán Ferenc: – Küzdelmes mérkőzésen, idény eleji formával szereztünk három pontot. Ahhoz azonban, hogy folyamatosan eredményesek legyünk, még sokat kell javulnunk játékban és akaratban egyaránt.
Kálmán Tibor

Bácsa–Beled 1–0 (1–0)
Bácsa, 100 néző. V.: Ábrahám.

Bácsa: Ács – Katona M., Hegyi, Kun, Dombi Á., Bokor (Nagy L.), Török, Dömötör, Katona V. (Pintér), Dániel (Takács P.), Dombi O. Edző: Talabér Tamás.

Beled: Hegyi – Bakos, Abdai, Németh R., Torma, Molnár Z. (Pinczés), Németh B., Kiss D. (Varga Cs.), Bödecs D., Dobos, Bödecs B. Edző: Farkas Ferenc.

Gsz.: Török.

Végig óriási küzdelem, de kevés játék és gólhelyzet jellemezte a mérkőzést, amelyet egy váratlan egyéni megoldás döntött el.

Jók: Dombi O., Kun, Török, ill. senki.

Alföldi Zoltán pályaedző: – A kicsi, csúnya győzelmeknek is nagyon tudunk örülni.

Farkas Ferenc: – Gratulálok a hazai csapatnak. Jobban játszottak, mint mi, mégis egy szerencsés gól döntötte el a mérkőzés sorsát.

Csorna–Jánossomorja 1–0 (0–0)
Csorna, 200 néző. V.: Krasznai R.

Csorna: Lőre – Csonka, Németh Á., Fehér K., Szabó A., Babics, Véghelyi (Tóbiás), Nyerges (Visy), Bognár Zs., Lajtos (Csölle), Serfőző. Edző: Varga Péter.

Jánossomorja: Tüske – Szalai Zs., Fuhrmann, Gaál Z., Tóth G., Darázs, Tóth N., Cseri, Fettik, Tóth K. (Varga M.), Herczeg (Szabados). Edző: Horváth Csaba.

Gsz.: Babics.

Az első félidő gyengébb játéka után a második játékrészben egy motivált, jól futballozó Csorna lépett pályára, amely számos gólhelyzetet alakított ki. A győztes gólt a 88. percben fejelte Babics Zsolt. A vendégek eleve feladták a támadás lehetőségét és az egész találkozón a védekezésre koncentráltak.

Jók: Babics, Bognár Zs., Szabó A., ill. Fuhrmann, Gaál Z., Tüske.

Varga Péter: – Nehéz győzelem volt, bár a második félidő elején eldönthettük volna a mérkőzést, ha a számos gólhelyzetünkből néhányat értékesítünk.

Horváth Csaba: – Nagyon fegyelmezett, harcos játékot nyújtottunk. Véleményem szerint megérdemeltük volna az egy pontot. Talán máshogy alakul az utolsó félóra, ha jogosan kettős emberelőnybe kerülünk.

Lébény–Fertőszentmiklós 0–2 (0–0)
Lébény, 200 néző. V.: Csirke.

Lébény: Szabados – Németh D., Frank, Sallai, Kopf, Czeitler, Sárközi, Hécz (Kertész), Nemes, Horváth G. (Kollár), Lanzendorfen (Élő). Edző: Horváth Tamás.

Fertőszentmiklós: Tóth O. – Fábián, Keresztes, Horváth P., Dancsok, Mészáros M. (Mika), Soós, Gergácz, Kalmár, Árki, Horváth D. (Mentes). Edző: Katona Sándor.

Gsz.: Fábián, Árki.

Az első félidő egyenlő erők küzdelmét hozta egy-egy kihagyott helyzettel. A fordulás után a teljesen enerváltan játszó hazaiak ellen nagy fölénybe kerültek a vendégek és végül magabiztos győzelmet arattak.

Jók: Kopf, ill. Soós, Fábián, Dancsok, Árki.

Horváth Tamás: – Egy félidőnyi kiegyenlített játék után a folytatásban nagyon gyengén játszottunk, így a vendégek megérdemelten nyertek.

Katona Sándor: – Nagyon régen vártunk erre az eredményre, amiért meg is dolgoztunk. Gratulálok a csapatomnak.

Petőháza–Kapuvár 2–1 (2–1)
Petőháza, 200 néző. V.: Juhász B.

Petőháza: Bognár D. – Nagy K., Horváth S., Müller, Szabó P., Szabó Á. (Horváth G.), Nagy R., Kovács-Galavics M. (Honyák), Hadarics (Récsei B.), Récsei J., Molnár G. Edző: Kovács-Galavics Frigyes.

Kapuvár: Tóth M. – Kovács M., Péter, Mayer (Varga B.), Csorvásy, Menyhárt, Horváth R., Papp, Juhász (Fehér B.), Weiszdorn, Varga T. Edző: Mayer János.

Gsz.: Molnár G., Müller, ill. Mayer.

Az első félidőben a hazaiak akarata érvényesült és megérdemelten vezettek két góllal. A váratlan szépítés után kiegyenlítettebb lett a játék, sőt, a második játékrészben inkább a Kapuvár játszott jobban, de a jól záró petőházi védelem mellett nem jutottak helyzetig.

Jók: Horváth S., Müller, Szabó P., Molnár G., ill. Péter, Menyhárt, Horváth R., Papp, Mayer.

Kovács-Galavics Frigyes: – Nagyon vártuk a kezdést. Fontos volt, hogy sikerrel rajtoljunk, amiből erőt meríthetünk a továbbiakra.

Mayer János: – Sajnálom a csapatomat, mert mindent megtett a győzelemért, de egy rövidzárlat miatt súlyos árat fizettünk.

Gönyű–DAC Foci 24 3–1 (1–1)
Gönyű, 100 néző. V.: Bálintfi.

Gönyű: Vörös – Végh (Olaj), Máté, Kovács M., Böcz B., Anduska, Dávid, Kiss Z., Póczik R. (Póczik Gy.), Bognár Á., Böcz A. (Kokas). Edző: Józsa Péter.

DAC: Kiss A. – Pintér, Mészáros Zs., Kovács G. (Czetti), Tóth D., Maróti (Kulcsár), Korsós Gy., Kurucz, Leal, Kalmár (Szalai P.), Rácz. Edző: Rokob Péter.

Gsz.: Böcz A., Anduska, Máté, ill. Leal.

Kiegyenlített játékot hozott az első félidő mindkét oldalon egy-egy góllal.

A második játékrészben a hazai csapat két gyors góllal eldöntötte a találkozót.

Jók: Dávid, Böcz A., Máté, Anduska, ill. Tóth D., Leal.

Józsa Péter: – A korán bekapott gól nagyon megzavarta a csapatot, de egy szép találattal sikerült egyenlítenünk. A második félidőben óriási akarattal szereztük meg a három pontot.

Rokob Péter: – Gratulálok a Gönyűnek, a második félidőben sokkal jobban akarták a győzelmet.

I. G. Gasket-Rajka–Öttevény 1–0 (1–0)
Rajka, 200 néző. V.: Lukácsi Cs.

Rajka: Madácsi – Willmann, Banyár, Derdák, Gálik, Batyanek, Ladányi, Takács R., Varga B. (Karas), Baják, Zubán (Kiss B.). Edző: Cerovsky Péter.

Öttevény: Molnár M. – Wágenhoffer, Kovács P., Vígh N., Nagy R., Jakab, Nagy L., Kovács S., Keszthelyi, Molnár B., Hegedüs A. Edző: Ördög József.

Gsz.: Willmann.
A két rossz napot kifogó csapat összecsapásán egy szép szabadrúgásgól döntött. A küzdőszellemük miatt mindkét együttes dicséretet érdemel.

Jók: Willmann, Gálik, Baják, Zubán, ill. Vígh N., Kovács S., Kovács P.

Cerovsky Péter: – Jól játszott az ellenfél, de egy szabadrúgásgóllal sikerült nyernünk.

Ördög József: – A mezőnyben jól futballoztunk, de a helyzeteinket nem tudtuk kihasználni. A hazai csapat egy szerencsés szabadrúgásgóllal győzött.

16. Dunaszeg 12

Megyei II. o. Foton Soproni csoport 16. forduló.

16. Agyagosszergány 3

Megyei III. o. Pálya Vasút Győr Kelet 16. forduló.

15. Pázmándfalu 5
16. Mindszentpuszta 3

Megyei III. o. Friss Víz Liga Győr Nyugat 16. forduló.

16. Ikrény 4

Megyei III. o. Foton Soproni csoport 16. forduló.

Alpesi vk - Miklós Edit két pontot szerzett, Vonn nyert Németországban

Miklós Edit 42-es rajtszámmal versenyzett, hátránya 2.73 másodperc volt a célban Vonn-nal szemben. Tovább olvasom