2018. 04. 21. szombat - Konrád 11°C | 25°C Még több cikk.

Megyei foci - Petőházán nyert alsóházi rangadót a Fertőszentmiklós

A megyei I. osztály listavezetője, a Csorna ezúttal is magabiztosan nyert. A Lipót Ménfőcsanakon tudott nyerni, a Lébény a DAC otthonában.

Duna Takarék Megyei I. osztály 21. forduló.

Győr, 200 néző. V.: Juhász.

Nyúl: Varga I P. – Kapa Márkó, Gayer, Töltősi, Kapa Martin, Varga II P. (Szilasi), Varga Zs., Wolf, Kállai (Maracskó), Rigó, Csuti (Németh G.). Edző: Horváth Dénes.

Bácsa: Ács – Katona M., Hegyi, Kun, Dombi Á. (Kiss B.), Bokor (Dániel), Török, Dömötör, Pintér (Takács P.), Katona V., Bögöly. Edző: Talabér Tamás.

Gsz.: Kállai, Rigó, ill. Török, Dömötör.

A semleges pályán megrendezett mérkőzésen a hazai csapat kezdett jobban. A 9. percben Csuti vezette az ellenfél védőire a labdát, majd Kállaihoz passzolt, aki a kifutó kapus mellett megszerezte a vezetést. 1–0. A 40. percben Töltősi beadását Csuti megcsúsztatta, Rigó lecsapott a labdára és a hálóba lőtt. 2–0. A 43. percben egy beívelt labdát követően a nyúli védelem röviden szabadított fel és Török a kapuba lőtt. 2–1. A második félidő nyúli helyzetekkel kezdődött, de az 55. percben egy erősen vitatható büntetőből Dömötör volt eredményes. 2–2. Ezután hiába tett meg mindent a győzelemért a hazai csapat, a három pontot nem sikerült begyűjtenie.

Jók: Varga Zs., Kállai, Kapa Márkó, Wolf, ill. Török, Katona V., Hegyi.

Horváth Dénes: – Még szoknunk kell a „hazai" pályát.

Alföldi Zoltán pályaedző: – A gyengébb első félidei teljesítményünk után sokat tettünk a megérdemelt egy pontért.
Bognár Balázs

HG Logistic-Győrszemere–Öttevény 4–3 (3–0)
Győrszemere, 150 néző. V.: Hegedűs.

Győrszemere: Takács N. – Visi, Németh M., Nagy G., Puglits, Horváth B., Germán, Polyák, Pápai, Kalcsó, Vörös Torma (Fajkusz). Edző: Germán Ferenc.

Öttevény: Nagy K. – Wágenhoffer, Kovács P., Vígh, Benkő, Virág, Molnár B., Nagy L., Kovács S., Jakab, Hegedüs. Edző: Ördög József.

Gsz.: Germán, Polyák, Kalcsó, Vígh (öngól), ill. Kovács S., Molnár B., Hegedüs.

A háromgólos hazai vezetés után a feljavuló vendégeknek sikerült szorossá tenniük a mérkőzést.

Jók: Pápai, Polyák, Kalcsó, Vörös Torma, ill. senki.

Germán Ferenc: – Ellentétes félidők után megérdemelten nyertünk. Sajnos a második játékrészben meglátszott a csapaton az, hogy kevesen járnak edzésre.

Ördög József: – Az első félidőben mentálisan csődöt mondtunk, de a második játékrészre rendeztük a sorainkat és sikerült visszajönnünk a mérkőzésbe. Kis szerencsével pontot is érdemeltünk volna.

Csorna–Beled 5–0 (2–0)
Csorna, 300 néző. V.: Czinder.

Csorna:  Lőre – Nagy Sz., Fehér K., Bognár, Csonka, Nyerges (Visy), Babics, Győrvári (Gulyás), Véghelyi (Tóbiás), Serfőző, Lajtos. Edző: Varga Péter.

Beled: Hegyi – Abdai, Torma, Németh R., Bakos, Horváth I., Pinczés B. (Szűcs), Molnár Z., Bödecs B. (Kiss Á.), Dobos, Bödecs D. (Kiss D.). Edző: Farkas Ferenc.

Gsz.: Serfőző (2), Tóbiás, Lajtos, Visy.

Kitűnő játékvezetés mellett a remekül futballozó Csorna ilyen különbséggel is megérdemelten győzte le ellenfelét. A végeredmény a vendégekre nézve hízelgő.

Jók: Lajtos, Nagy Sz., Győrvári, Bognár Zs., ill. senki.

Varga Péter: – Ezt a győzelmet Lelkes Laci bácsinak ajánljuk.

Farkas Ferenc: – Negyven percig tudtuk tartani magunkat, de az első kapott gól mindent eldöntött. Mentálisan gyengék vagyunk, ha az ellenfél vezet, nincs erőnk talpra állni.

WHB-Ménfőcsanak–Lipót-Pékség 0–3 (0–2)
Győr-Ménfőcsanak, 150 néző. V.: Derdák.

Ménfőcsanak: Molnár M. – Kamara (Csaplár), Mondovics, Vados, Papp, Király (Enyingi), Gajdos, Visy, Menyhárt, Kertész, Korsós A. (Kovács Z.). Edző: Lenzsér Zsolt.

Lipót: Cseri – Ásványi, Závori, Litresics, Bodó, Vojnisek, Bolega, Bella, Bartal, Balás (Endrődy), Zimonyi (Érsek). Edző: Makkos Tamás.

Gsz.: Balás, Bella, Bartal.

A rendkívül gyenge napot kifogó hazaiak súlyos egyéni hibákat követtek el. A motiváltabb Lipót megérdemelten győzött.

Jók: Visy, Csaplár, ill. mindenki.

Lenzsér Zsolt: – Sajnos a mai mérkőzésen beigazolódott, hogy rövid a kispadunk. A hiányzókat nem tudtuk pótolni. E mellé társult néhány játékos gyenge teljesítménye is.

Makkos Tamás: – A mai játékunk végre nem a szürke ötven árnyalatát mutatta. Kitűnő csapatjátékkal megérdemelt győzelmet arattunk.

Petőháza–Fertőszentmiklós 0–1 (0–0)
Petőháza, 400 néző. V.: Móri T.

Petőháza: Bognár – Horváth S., Nagy K., Müller, Szabó P., Nagy R., Szabó Á. (Récsei J.), Böcskör (Récsei B.), Szabó D. (Honyák), Hadarics, Molnár G. Edző: Kovács-Galavics Frigyes.

Fertőszentmiklós: Kovacsics – Fábián (Mentes), Keresztes, Horváth P., Horváth I., Horváth D., (Ratatics), Soós, Mészáros, Árki, Kalmár (Gondi), Gergácz. Edző: Katona Sándor.

Gsz.: Árki.

A hazaiak az első negyedórában eldönthették volna a mérkőzést, de sorra kihagyták a legnagyobb helyzeteiket is. A második játékrészben inkább a vendégek domináltak és egy szerencsés találattal megnyerték a találkozót.

Jók: Horváth S., Müller, Szabó P., Szabó Á., ill. Soós, Mészáros, Gergácz.

Kovács-Galavics Frigyes: – Tipikus rangadó volt. A meccset az nyeri, aki gólt rúg.

Katona Sándor: – Ezekre a mérkőzésekre mondják, hogy hatpontos, de csak hármat adnak érte. De milyen értékes hármat!

Kapuvár–Jánossomorja 3–2 (1–0)
Kapuvár, 100 néző. V.: Csirke.

Kapuvár: Dold – Kiss Á., Péter, Kovács M., Csorvásy, Menyhárt, Horváth R., Varga B. (Fodor T.), Juhász (Fehér), Weiszdorn, Varga T. Edző: Mayer János.

Jánossomorja: Tüske – Fettik, Szabados, Gál, Fuhrmann, Szalai, Cseri G., Tóth N. (Tóth K.), Darázs, Szabados M. (Cseri L.), Herczeg O. Edző: ifj. Drobnitsch Tamás.

Gsz.: Varga T. (3), ill. Herczeg O. (2).

Az első félidőben vezetést szerzett a hazai együttes. A szünet után gyorsan fordította a vendégcsapat, majd egyenlítettek a hazaiak. A Kapuvár a mérkőzés hajrájában tizenegyesből szerzett góllal győzött.

Jók: Varga T. (a mezőny legjobbja), Horváth R., Weiszdorn, Kiss Á., ill. senki.

Mayer János: – Öt perc alatt majdnem sikerült elrontanunk azt, amit a mérkőzésen felépítettünk, de Varga Tibor remek játékával sikerült fordítanunk.

ifj. Drobnitsch Tamás: – Alacsony színvonalú mérkőzésen rengeteg hibával játszottunk. A kapuváriak helyzet nélkül rúgtak három gólt.

I. G. Gasket-Rajka–Gönyű 1–2 (0–1)
Rajka, 150 néző. V.: Herm L.

Rajka: Rohwild – Willmann, Takács R. (Kovac), Derdák, Görner (Kelemen R.), Batyanek, Diviak, Banyár, Varga B., Baják, Zubán. Edző: Cerovsky Péter.

Gönyű: Vörös – Végh, Máté, Kovács M., Kiss Z. (Póczik Gy.), Anduska, Dávid, Póczik R. (Terdik), Mikli, Bognár, Böcz (Kokas). Edző: Józsa Péter.

Gsz.: Baják, ill. Mikli (2). Kiállítva: Baják.

Gyenge színvonalú mérkőzésen, egyenlő erők küzdelmében egyik csapat sem érdemelt három pontot.

Jók: Banyár, ill. Máté, Bognár, Végh, Dávid.

Cerovsky Péter: – A gyenge színvonalú első félidőben a mi hibánk után szerezte meg a vezetést a vendégcsapat. A második játékrészben már jobban futballoztunk, de ez nem volt elég a győzelemhez.

Józsa Péter: – A „viharsarokban" az életünkért küzdöttünk, ami szerencsére meg is látszott az eredményen.

DAC Foci 24–Lébény 1–2 (0–2)
Győr, 200 néző. V.: Vadász Cs.

DAC: Kiss A. – Kulcsár (Bognár), Mészáros (Szigeti), Korsós Gy., Kovács G., Pintér, Tóth D., Kurucz, Szalai (Kalmár), Czetti, Leal. Edző: Rokob Péter.

Lébény: Szabados (Élő) – Kopf, Czeitler, Hécz (Németh D.), Nemes (Balla), Horváth G., Lanzendorfen, Nagy Sz., Sallai, Frank, Varga Z. Edző: Horváth Tamás.

Gsz.: Szigeti, ill. Horváth G. (2). Kiállítva: Czetti.

Az első félidőt átaludták a DAC játékosai, így a lébényiek megérdemelten szereztek kétgólos vezetést. A második játékrészben mindent megpróbáltak a hazaiak, de csak a szépítésre futotta az erejükből.

Jók: Szigeti, Kalmár, ill. Sallai, Varga Z., Horváth G., Nagy Sz.

Rokob Péter: – Amíg ilyen változékony a teljesítményünk, addig nem tudunk előrelépni.

Horváth Tamás: – Ma dupla az örömöm: a lányokkal bajnok lettem, a Lébénnyel pedig egy jó DAC-ot sikerült legyőznöm.

16. Petőháza 17

Megyei II. o. Aranyhal Étterem Győri csoport 20. forduló.

16. Töltéstava 13

Megyei II. o. Orchidea Hotel Mosonmagyaróvári csoport 20. forduló.

16. Bezenye 14

Megyei II. o. Foton Soproni csoport 20. forduló.

16. Agyagosszergény 3

Megyei III. o. Pálya Vasút Győr Kelet 20. forduló.

14. Nyalka 13
15. Mindszentpuszta 7
16. Pázmándfalu 5

Megyei III. o. Friss Víz Liga Győr Nyugat 20. forduló.

16. Ikrény 4

Megyei III. o. Rajkai Takarék Mosonmagyaróvári csoport 16. forduló.

14. Mosonszentmiklós II. 6

Megyei III. o. Áki Mobil Csornai csoport 17. forduló.

Női kézilabda KEK: Hazai pályán került kilátástalan helyzetbe az FTC

Hétgólos vereséget szenvedett hazai pályán az FTC a Midtjyllandtól a női kézilabda KEK… Tovább olvasom