2017. 06. 28. szerda - Levente, Irén 22°C | 33°C Még több cikk.

Meghalt Pális Ferenc

Életének 87. évében a győri kórházban kedd reggel elhunyt Pális Ferenc egykori élvonalbeli labdarúgó.
Mosonból 1946-ban került Győrbe a MÁVDAC-hoz, majd legsikeresebb korszakát az ETO-ban töltötte 1949 és 1955 között, ahol az NB I-ben 90 mérkőzésen 45 gólt szerzett. Volt tagja a magyar A válogatott keretének.

Az egyik legemlékezetesebb mérkőzése 1951. május 1-jéhez fűződik. A legendás aranycsapat szerepelt Győrött barátságos mérkőzésen. Az ellenállhatatlanul játszó hazai támadósor tengelyében Pális harminc perc alatt ötször vette be Grosics Gyula hálóját. Puskásék sem maradtak adósak a gólokkal, így 5–3-as félidő után a végeredmény 6–4 lett a hazaiak javára.

Pális Ferenc emlékét a róla elnevezett szektor is őrzi az ETO Parkban.

Pális Ferenc a fotóját tartja a szektoravatás alkalmával.

Kocsis István-emléktorna Sopronban

Egykori játékostársak és tisztelők emlékeztek Sopronban az Ágfalvi úti pályán a húsz éve elhunyt… Tovább olvasom