2017. 05. 25. csütörtök - Orbán 11°C | 21°C Még több cikk.

Magyarország-Németország 22-27 - fotók

A kisalfold.hu élőben tudósít a sorsdöntő Magyarország-Németország női kézilabda-válogatott mérkőzésről a győri Magvassy-csarnokból. Schmitt Pál köztársasági elnök is a helyszínen.

A mérkőzést követően a magyar csapat kapusa és kapitánya, Pálinger Katalin lemondott a válogatottságról. Bővebb információkat, illetve Mátéfi Eszter és Borkai Zsolt nyilatkozatát ide kattintva olvashatják el.

Forrás: Nso.hu, MTI.

Jogos a német csapat öröme, ugyanis a magyar csapatnak - főként a második félidőben mutatott játék alapján - esélye sem volt nyerni. Csodák vannak, de nem ma, és nem Győrben.

Magyarország-Németország kézilabda mérkőzés. Fotók: MTI.

60. perc: Ferling lövését lábbal védi a német kapus. Időntúli hetessel ér véget a meccs, amelyet Görbicz ezúttal a hálóba lő. 22-27 a végeredmény.

59. perc: Görbicz dobhatna újabb hetesgólt, helyette mellé-fölé száll a próbálkozás.

Magyarország-Németország. Fotók: H. Baranyai Edina.

58. perc: Blokkról pattan fölé Tomori lövése, aztán simán fölédobjuk.

56. perc: Tomori lövését Schüle vesével védi. Melbeckét viszont Herr sehogy sem tudja. 21-27.

54. perc: Legalább fél percig fenn volt a bírók keze. Végül a németek betaláltak. Igaz, Tomori is. 21-26.

53. perc: Hetest kapunk, meg két perces emberelőnyt. Görbicz belövi. Aztán Hornyák Ági is eredményes. 20-25.

52. perc: Mátéfi időt kér. De innen nyolc perc alatt csoda kellene.

51. perc: Loeper góljának örülnek a fehér mezesek. 18-25.

50. perc: Görbicz talál a jobb felsőbe. 18-24.

48. perc: Herr hiába véd, hetest dobhatnak a németek. Nadgornaja belövi. 17-24.  Egyre halkabb a magyar tábor, egyre hangosabb a német. Közben újra emberelőnybe kerülünk.

47. perc: Herren nem múlik a dolog - újabb szép védés. Szamoránsky beállóból eredményes. 17-23.

45. perc: Újabb német gól. Hetest kapunk, a németek meg két perces büntetést. Görbicz ezt is belövi. 16-23.

43. perc: Wohlbold első gólját lövi. 15-22.

42. perc: Görbicz betör, Görbicz gólt lő. 15-21.

41. perc: Jurack góljával már héttel mennek a németek. 14-21.

40. perc: A norvég játékvezető most nem népszerű. Vérten ladbaszerzését látta szabálytalannak.

39. perc: Megint kivédekeznek bennünket. Herr véd, az ellentámadásból pedig hetest kapunk. Görbicz nem hibázza el - 14-20.

38. perc: Szegény ember és az ág esete. Vonalra lép a magyar szélső, így a gólja érvénytelen. Nadgornaja megállíthatatlan - szabaddobás után felmegy magasra és onnan lő gólt. 13-20.

37. perc: Szépségtapasz Görbicztől - Melbeck azonnal válaszol. 13-19.

36. perc: Melbeck a szélről lő gólt 12-18. Mi még a második félidőben nem találtunk be a német kapuba...

35. perc: Nadgornaja újra eredményes. 12-17. Hét gól a hátrányunk - zúg az "ébresztő!".

34. perc: Nadgornaja belalál, Tomori meg kiáll két percre. Nehéz lesz így, ha gyorsan nem kapjuk össze magunkat. 12-16.

33. perc: Bulath belemegy... ismét a németek jöhetnek.

32. perc: Már emelkedett a bírók keze, amikor Althaus betalált. 12-15. Tomorit blokkolják.

31. perc: Itt a folytatás - Kovacsics Anikó is a pályán. Nyitottabb védekezéssel próbálkozunk - ez első német támadás alapján bejön. Bulath azonban a kapufát találja el.

Ha ilyen lesz a játék képe a második félidőben, akkor a németek nem fogják elgázolni a magyar csapatot, de mi sem utazunk Londonba jövő nyáron. A világbajnokságért és az olimpiáért ennél sokkal jobb játék kell!

30. perc:
Pálinger Kati védi a németek próbálkozását, legalább nem kaptunk újabb gólt. Két gólos német előnnyel mennek a csapatok az öltözőbe, vége az első félidőnek.

29. perc: Görbicz Anita szépít hetesből, 7 másodperc van még az első félidőből. 12-14.

29. perc: Rémálomszerű emberelőny: Jurack háromra növeli a németek előnyét, összesítésben már öt. 11-14.

28. perc: Hiába, vannak csak öten a pályán a németek, ők szereznek gólt. S újra eladjuk a labdát. 11-13.

27. perc: Melbecket kiállítják a bírók, két percig emberelőnyben leszünk.

27. perc: Újabb német gól és vezetés. 11-12.

26. perc: Görbicz lövését mégvédte a német kapus, de a kipattanó labdát Vérten bevágta. 11-11.

25. perc: Jurack lövését védi Pálinger. Szerencsénkre a németek legnagyobb ásza eddig árnyéka önmagának.

24. perc: Görbicz csodaszép góljára, rögtön válaszolnak a németek. 10-11.

23. perc: Hetesből a németek vezetnek újra. 9-10.

22. perc: Kovacsicz Mónika ziccerből hibázott, kár érte. Marad a döntetlen.

21. perc: Zucsánszky Zita hetesből egyenlített. 9-9.

20. perc: A meccs talán eddig legszebb gólját lőtte Augsburg, megint vezetnek a németek. 8-9.

19. perc: Pálinger mentette meg a csapatot az újabb góltól, mire Szamoránsky ismét betalált. 8-8.

18. perc: Két perc alatt hármat kaptunk. A németek első gólja óriási védelmi hibából jött össze, utána pedig Müller talált be kétszer.Mátéfi időt kért. 7-8.

15. perc: Szamoránsky Piroska beálló góljával kettővel megyünk. 7-5.

14. perc: Megléphettünk volna két góllal, de a német kapus, Schülke remek ütemben mozdult ki a kapuból.

13. perc: Először vezetünk: megint Tomori lőtt egy óriási bombát. 6-5.

12. perc: Hiába védett ismét nagyszerűen Pálinger, hamar elveszítjük a labdát, igaz, utána a németek is.

12. perc: Tomori bombagóljával egyenlítettünk! 5-5.

11. perc: Zucsánszky szépít. 4-5.

10. perc: Két kapufa után - egy ide, egy oda -, sajnos a németek lőnek újabb gólt. 3-5.

9. perc: Újabb német gól, amire rögtön válaszol Vérten Orsi a szélről. 3-4.

8. perc: Tomori is besárgul, s hetest is kapnak a vendégek, amit ki is használnak. 2-3.

7. perc: A kapufa ismét velünk volt, először vezethet a magyar csapat. Sárgát kap a németektől Augsburg.

6. perc: Görbicz Anita hetesből egyenlített. 2-2.

5. perc: Elveszítjük a labdát, ismét jöhetnek a németek. Először a kapufa, másodjára Pálinger Kati mentett meg bennünket az újabb góltól.

4. perc: Ismét a vendégeknél az előny. 1-2.

3. perc:
Pálinger szenzációs védése után Vérten Orsi egyenlített. 1-1.

2. perc: A németek szerezték meg a vezetést Althaus góljával. 0-1.

1. perc: A magyar csapat kezdte a mérkőzést, Görbicz Anita egyelőre nincs a pályán.

17 óra 27 perc

A himnuszok után Borkai Zsolt és Sinka László közösen köszöntötte a 150. válogatott mérkőzésén szereplő Ferling Bernadettet.

17 óra 22 perc

A magyar válogatottból Mayer Szabinát és Pastrovics Melindát nem nevezte Mátéfi Eszter a németek elleni meccsre.

17 óra 19 perc

Hamarosan kezdődnek a himnuszok.

17 óra 12 perc

Jeles díszvendége is van a győri találkozónak: Schmitt Pál köztársasági elnök is a helyszínen tekinti meg a mérkőzést.

A MOB volt elnöke Borkai Zsolt társaságában érkezett meg a csarnokba.

17 óra 10 perc

Mindkét csapat lassan befejezi a melegítést a Magvassy-csarnokban.

Előzmények

Az első mérkőzést 26-24-re a német válogatott nyerte Balingenben. Mátéfi Eszter, a magyar válogatott szövetségi kapitánya így vélekedett az esélyekről a kisalfold.hu-nak a csütörtöki győri edzést követően.

Forrás: Nso.hu.