2016. 09. 28. szerda - Vencel 10°C | 22°C

Kézilabda vb: Magyarország-Tunézia 33-25

Győzelemmel kezdte a világbajnokságot a magyar női kézilabda válogatott. Vérten Orsiék Tunéziát verték nyolc góllal. Vasárnap Chilével játszunk.
MAGYARORSZÁG - TUNÉZIA 33-25 (15-11)
Női kézilabda világbajnokság, C-csoport, 1. forduló
Suzhou, játékvezetők: Brunovsky, Canda (szlovákok).

MAGYARORSZÁG: Herr O., Pastrovics, (kapusok), Bódi 3, Bulath 5, Juhász 2, Orbán A. 2, Szabó V. 1, Szekeres, Szucsánszki 1, Tomori 1, Tóth K. 2, Tóth T. 9 (1), Vérten 5, Zácsik 2. Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter.

Mátéfi Eszter: – Nem ismertük az ellenfelet, ez rá is nyomta az első félidei játékunkra a bélyegét. Első meccsünket játszottuk és sokan szerepelnek első nagy világeseményükön, így sokan voltak sokat idegesek. Tóth Tímea ideiglenes kiválása ráadásul nehezítette a dolgunkat, hiszen ő ennek a csapatnak az egyik legmeghatározóbb tagja. A második félidőre összeállt a játék, mindenki kapott lehetőséget, Vérten Orsolya irányítóként is remekül fogta össze a lányokat, tehát vannak pozitívumok. Ne feledjük, hogy egy jó Tunéziát győztünk le, hibák persze voltak, de kijavítjuk őket.

Vérten Orsolya: – Az első félidőben volt pár technikai hibánk, ami miatt nem tudtunk meggyőző fölényt kialakítani, a második játékrészben azonban már jobban játszottunk, és a meccs végére egész jól összeállt a támadójátékunk is. Holnap ennél is jobbak leszünk.

Online közvetítés:

60. perc: Pastrovics indítja Bódit. Gól! 33-25. Vége a mérkőzésnek.

59. perc: Huildi beállóból eredményes. 31-25. Tomori is megszerzi első gólját. 32-25.

58. perc: Juhász Gabriella lő gólt. 31-24.

56. perc: Huildi talpról Tomori mellett lő. Gól. 30-24.

55. perc: Sebbahot állítják ki. Vérten szerzi a 30. találatunkat. 30-23.

54. perc: Bulath megkapja harmadik kétpercesét. Piros lap. Abdelhak három gólos. 29-23.

53. perc: A kapunkban Pastrovics váltja Herrt. A balszélről kap gólt. 28-22. Juhász Gabi is megszerzi első találatát. 29-22.

52. perc: Hármat kapunk zsinórban. Dali. 27-21. Tóth Tímea kilenc gólnál tart. 28-21.

51. perc: Huildi ellövi, Her beleér, de a labda átvánszorog a gólvonalon. 27-20.

50. perc: Bódi fut be középre. Beállóból szerez gólt. 27-18. Nem figyelünk közben. 27-19.

49. perc: Tomorit kiállítják, de Bulath hátrányban is betalál. 26-18.

46. perc: Tóth Tímea megint! 25-18. Az eddigi legnagyobb különbség a csapatok között.

45. perc: Tóth Tímea 10 lövés/7gól. Egész jó. 24-18.

44. perc: Szekeres megy ki két percre. Huildi kihasználja a lahetőséget. 23-18.

43. perc: Dalit szórják ki két percre. Tóth lő gólt emberelőnyből. 23-17.

41. perc: Tüth Tímea öt gólos. 22-16. Sebbah is ugyanennyit lőtt eddig. 22-17.

40. perc: Néha durván játszanak a tunéziaiak. Ezúttal Bulathot taglózzák le. Két perc, és ápolás.

39. perc: Az első tunéziai hetes gólt ér. 21-16.

38. perc: Huildi beállóból, Tóth Timi átlövésből eredményes. 21-15.

37. perc: Kettős emberhátrányban kapunk gólt. Mszaad. 19-14. Gyorsan lövünk is egyet, hogy necsökkenjen az előny. 20-14.

35. perc: Tomotit küldik ki két percre. Aztán Szucsánszkit is...

34. perc: Ben Szlama találata után Vérten is eredményes. 18-12. Sebbah haramdik góljára Bódi válaszol. 19-13.

33. perc: Tóth Tímea lő hatalmas gólt, ráadásul ki is állítják róla a tunéziai játékost. 16-11. Bódi kezére ütnek rá. Ez is kiállítás. Kettős emberelőnyben vagyunk. Tóth belövi a hetest. 17-11. Jól kezdjük a félidőt.

31. perc: Elkezdődött a második félidő.

Nehezen lendültk bele, elsősorban a támadójátékunk akadozott. Védekezésben is vannak hibák, de Herr Orsi klasszis teljesítményt nyújt.

30. perc: Szucsánszki első gólja is megvan! 15-11. Vége a félidőnek.

29. perc: Emberhátrányban szerzünk gólt! Herr bravúrja után Orbán indult. 14-11.

28. perc: Bulath összeszedi második kétperces kiállítását.

27. perc: Kapunk is, lövünk is. Vérten nehezen szedi össze a passzt, de gólt szerez belőle. 13-11.

25. perc: A tunéziai szövetségi kapitány kér időt. Abdelhak kap jó zárást. Bevarrja kilencről. 12-10.

24. perc: Tóth Katalin első labdaérintéséből lő gólt. 11-9. Bulath simán átmegy a védőfalon. Bombagól, és az eddigi legnagyobb különbség. 12-9.

23. perc: Ezúttal a bal szélről kapunk gólt. 10-9. Emberelőnyben leszünk.

22. perc: Huildi átlövi a sáncot. 9-8. Tóth Timi a sérülése után bejön egy hetesre. Belövi! 10-8.

21. perc: Herr véd, majd indít. Vérten pedig lazán átejti a kapust! Ez a csapatkapitány első találata. 9-7.

20. perc: Elgaui beállóból talál a kapunkba. 8-7.

19. perc: Zácsik! Ez kell. Átlövésből végre egy gól! 8-6.

18. perc: A jobb szélről kapunk gólt. 7-6. Mátéfi Eszer időt kér és nyugalomra inti a csapatot. Támadásban nagyobb odafigyelés, pontosabb játék kell.

16. perc: A tunéziaiak kijönnek teljesen nyitott védekezésre. Köszönjük. Ezt remekül kijátsszuk. Zácsik lő gólt. 7-5.

15. perc: Huildi találatára Orbán válaszol.  6-5. Bulath Anitát küldik ki két percre.

12. perc: Szabó Vali megszerzi első világbajnoki gólját. 5-4.

11. perc: Döcög a támadójátékunk. Emberelőnyben Szucsánszki dobja Vérten lábára a labdát.

10. perc: Vérten lop labdát, majd indítja Bulath Anitát. Ez az! 4-4. Bulathot kell ápolni. Emberelőnyben leszünk.

8. perc: Átlövésből kapunk egyet, majd Tomori a kapusba lövi a labdát. 3-4.

7. perc: Tóth Tímeát ütik le. Ápolni kell. Szucsánszki gyönyörű passzt ad a lendületből érkező Bulathnak. Gól! 3-3.

6. perc: Sebbahra nem figyelünk. Csípőmagasságban, takasából lő. Gól. 2-3.

5. perc: Eladjuk a labdát, ebből indul Tunézia. Mszad a jobb szélről Herr feje fölé lövi a labdát. 1-2. Bulath gyorsan válaszol. 2-2.

4. perc: Egyenlít Tunézia. Abdelhak lövi át a falat. 1-1.

2. perc: Herr a második bravúrja után indítja Vértent. Kimarad a ziccer.

1. perc: A magyar válogatott kezdte a meccset. Tóth Timié az első gól. 1-0.

Magyarország: Herr O., Pastrovics, Bódi, Bulath, Juhász, Orbán, Szabó V., Szekeres, Szucsánszki, Tomori, Tóth K., Tóth T., Vérten, Zácsik
Szövetségi kapitány:Mátéfi Eszter

Tunézia: Ben Szlama, Omrani, Abdelhak, Dali, Daula
Elgaui, Ganmi, Gerisszi, Huildi, Kilani, Kuki, Mszaad
Sebbah, Serif, Tumi

A Sanghajtól 120 km-re fekvő város hatalmas csarnokában helyi idő szerint pénteken délután fél 4-től edzhetett először Mátéfi Eszter szövetségi kapitány együttese, s miközben a játékosok a kapuralövéseket gyakorolták, a kapu mögött öten festették a padlót, ragasztgatták a különféle reklámcsíkokat. A levegőben szúrós szag terjengett, de legalább meleg volt a létesítményben, amely nagy előrelépés az egy nappal korábban történtekhez képest, hiszen a Vuhsziban megrendezett, s 24–19-es magyar diadallal végződött Németország elleni felkészülési találkozón a két együttes tagjai csontig hatoló hidegben, hat fokban kézilabdáztak.

Ennek aztán meg is lett az „eredménye", így a pénteki tréningen számosan köhögve-tüsszögve végezték a feladatokat. Ám a jó hangulat így sem kerülte el a társaságot, amely a kínaiak és a németek legyőzését követően kellő önbizalommal várja a Tunézia elleni nyitótalálkozót.

„Nem ismerjük az afrikai csapatot, több játékosuk is Európában játszik, így kellő óvatossággal megyünk neki az első fellépésnek – nyilatkozta Mátéfi Eszter. – Az átállással már senki sem bajlódik, a megfázásokon pedig igyekszünk mihamarabb túlesni. A felkészülési meccseken mutatott jó játék nagy örömmel töltött el, főleg azért, mert a németekkel szemben alkalmazott nyitott védekezést is remekül megoldották a lányok. Ez a taktikai variáció még a nagyon összeszokott csapatoknál is okozhat gondokat, éppen ezért voltam elégedett azzal, amit Vuhsziban láttam."

A magyar válogatott elsőszámú kapusa, Herr Orsolya szerint mindenkiben magasra szökött már a versenyláz, a játékosok alig várják, hogy szombaton végre világbajnoki mérkőzésen léphessenek pályára. A Vác hálóőre a németek elleni edzőmeccs első félidejében szinte megbabonázta a vetélytárs kézilabdázóit.

„Nem volt nehéz dolgom, mert a jó védőmunkával a csapat az én helyzetemet is megkönnyítette" – mondta Herr.

• 10. Csetneky 2009. december 05. 17:32
    „3. feriland

Köszi! Bár nézni nem tudom. Majd a neten.”
  • 9. Ani79 2009. december 05. 14:53
    „heló. A www.digisport.hu Ingyenes regisztráció. Élő fülre kattintva már megy is a közvetítés. Jó szurkolást.”
  • 8. Vincent_Hana 2009. december 05. 14:43
    „pörkölt!

ZSEEEENIIII VVAAAGYGGYGYYYYYY!!!!!!!

THX”
  • 7. Gina 2009. december 05. 14:27
    „Nem igaz, hogy egy magyar adó sem közvetíti a kézilabdát......”
  • 6. pörkölt 2009. december 05. 14:14
    alul a jobb oldali digi logora kell kattintani és már lehet is szurkolni a lányoknak !
    hajrá magyarok !”
  • 5. Toroczkay 2009. december 05. 13:56
    „Szeretném megkérdezni hogy a Magyar válogatott mérkőzéseit hol lehet még megnézni ezen kívül.
    Ez is nagyon jó, hogy valaki gondol az igazi szurkolókra.
    Nagyon várom.”
  • 4. Heco107 2009. december 05. 12:56
    „Köszi vidanet! 6 hónap alatt nem tudtatok megegyezni a digi sport közvetítésének átvételéről,na de mindegy marad a net.Na meg 1 hónap múlva már úgy is a digikábelt nézem(sport1;sport2;eurosport;eurosport2;sportkub;digisport) 2900-ért!
    És még csodálkoznak,hogy az 500 ft-ot se érő digitális jelerősítőjüket (kb 10dkg;made in china) sorban adják vissza!!??”
  • 3. feriland 2009. december 05. 11:53
    „a digisport
    de másról nem tudok, nem tudja valaki, hogy neten hol tudnák online közvetítést nézni a bwinen kívül?”
  • 2. Csetneky 2009. december 05. 11:40
    „Valamelyik tv adja a meccset?”
  • 1. ZéZé 2009. december 05. 11:28
    „Kivánok sok nyertes meccset a lányoknak! Valószínűleg minden meccs nehéz lesz.
    Orsinak sok szerencsét a kapuban. Már évek óta Ő a legjobb magyar kapus, kár hogy elengedték Győrből...