2017. 05. 27. szombat - Hella 13°C | 24°C Még több cikk.

Kézilabda BL: csoportelső az Audi ETO

Kézilabda - Izgalamas mérkőzésen, remek játékkal győzött az Audi ETO KC az orosz Zvenyigorod otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában. A mieink első helyen jutottak tovább, úgy, hogy mindhárom idegenbeli meccsüket nyerték.

ZVEZDA ZVENYIGOROD - AUDI ETO KC 28-29 (15-15)

4. Kometal (macedón) 5 1 4 117–143 2

60. perc: Vértenre játszuk ki a figurát, kimarad a ziccer, az oroszok egyenlítenek. 28-28. Van idő egy gyors támadásra. Konkoly Csaba időt kér.
Mraviokva belelövi!!! 28-29. Négy másodperc van hátra. Kivédekezzük, megvan a győzelem, és a csoportelsőség.

59. perc: Poljanova lövi el messziről. Bejön. 27-28. Emberelőnyben vagyunk.

56. perc: Koroleva lövése megpattan a blokkon. Gól. 26-27. Tomori vállalja be a lövést! 26-28.

54. perc: Poljenova eredményes. 25-27. Izgalmas a vége.

53. perc: Baranovskaja használja ki a győriek hibáját. 24-26. Kovacsics lép ki a falból, labdát szerez, végigviszi. Gólt lő! 24-27.

52. perc: Herr A. hetesgólt szerez. 23-26.

51. perc: Poltoratskaja büntetőből talál a kapuba. 22-25. Akcióból is kapunk egyet. 23-25.

48. perc: Herr Anita hét gólos. 21-25.

47. perc: Pálinger véd, Mravikova és Spiridon passzolgat az ellenfél kapujáig. Utóbbi játékos zárja góllal az akciót. 21-24.

46. perc: Labdát szerzünk, Mravikova indul. Kettővel vezetünk. 21-23.

45. perc: Potoratskaja egyenlít. 21-21. Tomori ed remek passzt a jobb szélre Mravikovának. Gól. 21-22.

44. perc: Herr A. megint belövi a hetest. 20-21. Vezet az ETO.

41. perc: Emberhátrányban vagyunk Herr A. kiállítása után.

40. perc: Pálinger-bravúrok egymás után.

39. perc: A bal szélről kapunk gólt. Sheveleva. 20-20.

37. perc: Kovacsics bevállalta a lövést az óriások között. nagy gól! 19-20.
36. perc: Herr Anita ötödik gólját szerzi. 19-19.

35. perc: Herr Anita hetest értékesít. 19-18.

34. perc: Kapunk is, lövünk is egyet. 18-17. Korolevának nem jelentett akadályt a blokk. 19-17.

32. perc: Potapenko emberelőnyből eredményes. 17-15. Hornyák csökkenti a különbséget. 17-16.

31. perc: Az első gól az oroszoké a második félidőben. Dimitrieve használja ki a mieink hibáját. 16-15. Herr Anitát állítjak ki.

A Zvezda ezúttal jóval összeszedettebb játékot nyújt, mint a győri mérkőzésen. Nehéz második félidő vár az ETO-ra, de fegyelmezett játékkal nyerhetünk idegenben is.

30. perc: Mravikovát rántják le. Hetes. Herr Anita belövi. 15-15. Ez a félidei eredmény.

29. perc: Koroleva találatával hosszú idő után újra vezet a Zvezda. 15-14.

28. perc: Egyenlít a Zvenyigorod, Konkoly Csaba pedig időt kér. 14-14.

27. perc: Dmitieva verekszi át magát a védőfalon. Megérte a birkózás. 13-14.

26. perc: Vérten is megszerzi első gólját, Pálinger indításából. 12-14.

25. perc: Kovacsics ad gólpasszt Spiridonnak. 12-13.

24. perc: Kettős emberelőnyben egyenlít a Zvezda. Vetkova beállóból. 12-12.

23. perc: Vetkova beállt és máris gólt szerez. 11-12.

22. perc: A meccs legnagyobb gólja. Tomori indul balról keresztbe, a lövést pedig visszahúzza a jobb felsőbe. 10-12. Trefilov időt kér, üvölt, de reméljük pofozkodni nem fog.

21. perc: Poltoratskaja belövi a büntetőt. 10-11.

20. perc: Kovacsics hetesét Suslina védi.

19. perc: Emberelőnyben szerzünk labdát, Kovacsics ügyesen játssza meg Spiridont középen. Gól. 9-10. Remek védekezés megint, Hornyák nem ijed meg Suslinától. Kettővel megyünk. 9-11.

17. perc: Herr Anita lő nagy gólt a jobb felsőbe távolról. 9-9.

16. perc: Baranovskaja is szórja a gólokat. 9-8.

15. perc: Tomori harmadik gólját lövi. 8-8.

14. perc: Poljenova bombáz a kapuba kilenc méterről. 8-7.

13. perc: Poltoratskaja futja le Hornyákot. 7-6. Kovacics egyenlít. 7-7.

12. perc: Kovacsics eső gólja. 6-6.

11. perc: Először vezet a Zvezda, megint Baranovskaja. 6-5.

10. perc: Vetkova ejti át Pálingert a bal szélről. 4-5. Jön az egyenlítés is, ezúttal a jobb szélről. Baranovskaja. 5-5.

9. perc: Az orosz óriás, Poljenova sokadik lövése gólt ér. 3-4. Tomori gyorsan válaszol. 3-5.

7. perc: Hazai bénázás, ETO-gól. Mravikova indul és lövi el Suslina mellett a labdát. 2-4.

6. perc: Hosszú idő után újra van gól, sajnos mi kaptuk. 2-3.

3. perc: Labdát szerzünk, Hornyák indul és ziccerből szerez gólt. 1-3.

2. perc: Gyorsan fordítunk, Tomori és Spiridon góljaival. 1-2.

1. perc:A Zvezd kezdte a meccset. Az ETO védekező csapatában Pálinger előtt Mravikova, Hornyák, Rotis-Nagy, Spiridon, Tomori, Vérten a pályán. Az oroszok szerzik meg a vezetést. 1-0.

Konkoly Csaba:

"Tavaly sikerült nyernünk a Zvezda ellen idegenben, még ha a végén összesítésben az oroszok voltak is jobbak, vagyis van sikerélményünk, amiből meríteni tudunk. Idén egy kicsit megváltoztak az erőviszonyok, de azért nem szabad leírni a Zvezdát. Szuszlina a kapuban egyértelműen plusz energiákat adhat a csapatnak, s amire még nagyon oda kell figyelnünk az a beállós játék, hiszen ez az egyik fő fegyvere ellenfelünknek. Éppen emiatt védekezésünk vonalát egy kicsit hátrébb kell helyeznünk annál, mint amit Dániában alkalmaztunk. A Szkopje elleni tizenöt gólos siker láthatóan feldobta a társaságot. Szerencsére mindenki egészséges azok közül, akik a macedónok ellen szerepeltek, így nincs okom arra, hogy változtassak a keret összetételén. Halkan jegyzem meg, nehogy panasznak vegye bárki is, hogy nagyon nincs variációs lehetőségünk, hiszen nagyjából ennyien vagyunk. - nyilatkozta az ETO vezetőedzője a meccs előtt.
A csapatnak a hosszú utazás miatt mindössze egy edzésre volt lehetősége:
"Eddig mindig tudtunk az utazás délelőttjén dolgozni, majd a helyszínen amolyan pályaszoktató, átmozgató foglalkozást tartani. Most csak utóbbira van lehetőség, de nagyon bízom benne, hogy ezen nem múlik semmi. A héten egyébként is többet tudtunk edzeni. Remélem a játékosokon nem látszik majd a két órás időeltolódás, valamint a szokatlan kezdési időpont sem. Személy szerint nem tulajdonítok ennek nagy jelentőséget, profi csapat vagyunk." -tette hozzá Konkoly Csaba.

Görbicz nélkül játszik a csapat

A világklasszis irányító orvosi javaslatra jelenleg pihen, illetve vizsgálatokon vesz részt, mert az elmúlt napokban rosszul érezte meg. Az ETO a múlt héten, vasárnap a Görbiczet helyettesítő Kovacsics Anikó vezérletével 35-20-ra kiütötte a vendég macedón Kometal Szkopjét, s pillanatnyilag a kvartett élén áll. Amennyiben a magyarok szombaton nyernek, biztos elsők, ha viszont pontot vagy pontokat vesztenek, akkor a vasárnapi Szkopje-Ikast mérkőzés dönt a sorrendről. A dán gárda azonos pontszám esetén jobb a Győrnél.

Görbiczet ismét Kovacsics helyettesítheti.

A magyar és az orosz együttes első, győri mérkőzésén a címvédő, ám azóta gyengült Zvenyigorod 29-23-as vereséget szenvedett november 16-án. Az oroszok már csak a harmadik helyért játszanak, ha sikerrel járnak, a KEK-ben folytathatják szereplésüket.

Az utolsó forduló programja:

szombat, 12 ó: Zvezda Zvenyigorod (orosz) - Győri Audi ETO KC
vasárnap 14:50 ó: Kometal Szkopje (macedón)-Ikast (dán)

Az A csoport állása:
1. Győri Audi ETO KC 8 pont, 2. Ikast 7, 3. Zvenyigorod 3, 4. Kometal Szkopje 2

Az első és második helyezett a nyolcas középdöntőbe jut, a harmadik átkerül a KEK-be, míg az utolsó kiesik.

A középdöntő sorsolását kedden rendezik Bécsben. A csoportelsők egy másik elsőt és két másodikat kapnak ellenfélnek.

• 4. kikelet_ 2009. január 17. 13:52
    „Hatalmas gratuláció az egész csapatnak!”
  • 3. dudi1977 2009. január 17. 13:36