2017. 08. 20. vasárnap - István 17°C | 23°C Még több cikk.

Kézilabda: A fiatalság győzött

Győri ETO FKC-Tata 28-22 (15-13)
Győr, Budapest Bank-férfiliga, B csoport, 800 néző. V.: Hargitai, Markó.
ETO FKC: Hoffmann - MISS 11/6, SZÉLES 2, Nagy T. 2/1, Józsa T., Bognár R., PÁLOS 8. Cs.: HERJECZKI (kapus), SZABÓ A. 5, Forrai, Iváncsik Á. Edző: Deáki István.
Tata: CZÉRNA - KUZMA 6/1, Becker 2, Bodnár 1, Krancz, Zeck 3, KISS I. 9/4. Cs.: Nagy P. (kapus), Bognár I., Nagy Z. 1, Lengyel. Edző: Basky Péter.
Hétméteresek: 9/7, ill. 7/5. Kiállítások: 14, ill. 12 perc.

Tóth László, a győriek volt edzőjének emlékére egyperces gyászszünettel kezdődött a találkozó, melyen a vendéggárda kezdett jobban. Az ETO első gólját a hetedik perc végén szerezte hétméteresből. Utána egyre jobban lendületbe jött a csapat, s 11-10-nél már a zöld-fehéreknél volt az előny.

Fordulás után a remekül védekező győriek gyorsaságukat kihasználva növelték előnyüket, s ebben nem kis szerepe volt a kapus, Herjeczki Balázs bravúros védéseinek.

Az ETO összességében biztosan győzte le az újoncot.

Deáki István: - Idény eleji formát mutattunk, de a fiatalság végül győzedelmeskedett.

Basky Péter: - Másfél hónap múlva hazai környezetben visszavághatunk a győrieknek.

További eredmények, A csoport: Nyíregyháza-Mezőkövesd 24-26 (12-10). B csoport: Gyöngyös-Békés 27-26 (14-12).