2018. 05. 25. péntek - Orbán 17°C | 25°C Még több cikk.

Junior kézilabda EB: Norvégia-Magyarország 24-24

Kézilabda - Döntetlennel ért véget a Norvégia-Magyarország rangadó a junior EB középdöntőjében. Szerdán Győrben a spanyolokkal játszunk az elődöntőbe kerülésért.

NORVÉGIA - MAGYARORSZÁG 24-24 (13-14)
Junior női kézilabda EB, középdöntő

Magyarország: VÍG – Tamás K. 3, Hornyák D. 1, Horváth B., KOVACSICS A. 7 (3), Deáki, Szalai. Cs.: Janurik (kapus), ZÁCSIK 8, Léránt 1, Kisfaludy 3, Hosszu 1.
Edző: Róth Kálmán.

Norvégia: Rundbraathen – Sanna Solberg 3, Moerk 4, Kurtovic 9, Oftedal 2, Yttereng 3, Kristiansen. Cs.: Silje Solberg (kapus), Marcussen 2, C. Homme, M. Jakobsen 1.

Hétméteresek: 4/3, ill. –. Kiállítások: 8, ill. 6 perc.

Az I. csoport másik mérkőzésén: Franciaország–Spanyolország 20–13 (10–7).

Az állás: 1. Magyarország 3 pont (52–41), 2. Norvégia 3 (46–43), 3. Franciaország 2, 4. Spanyolország 0.

II. csoport: Oroszország–Svédország 33–23, Németország–Hollandia 24–21.

A két négyes csoportból az első két-két helyezett jut az elődöntőbe. A magyarok a középdöntő utolsó fordulójában a spanyolokkal találkoznak Győrben ma 19 órától. Pápán telt ház fogadta és buzdította a lányokat, remélhetőleg a Magvassy-csarnokban is zsúfolt lelátók várják a mieinket.

További eredmények: Alsóház a 9–16. helyért: III.
csoport: Ausztria–Szlovákia 27–21, Montenegró–Szlovénia 28–23. IV. csoport: Dánia–Lengyelország 38–21, Szerbia–Románia 31–23.

60. perc: Elveszik a bírók a labdát. Húsz másodperccel a vége előtt Kurtovic belövi. 24-24. Időntúli szabaddobással jövünk. Zácsik a blokkba lövi. Döntetlent játszottunk Norvégiával.

59. perc: Támadunk, Róth Kálmán kér időt.

58. perc: Zácsik óriási gólt lő! 22-24. Kurtovic rögtön válaszol. 23-24.

57. perc: Zácsik lő passzívban. A kapus véd. Norvég időkérés. Izgalmas lesz a hajrá. Az óra nem indult el, áll a játék.

56. perc: Hornyák ejti ki a labdát támadásban. Ütésért két percre ki is küldik. Víg ziccert véd!

54. perc: Kisfaludy megy ki két percre.  Hornyák és Kovacsics külön őrzőt kap. Yttereng használja ki az emberelőnyt. 22-23.

51. perc: Zácsik jut el lövésig a jobb egyes-kettes között. Gől! 21-23.

50. perc: Kovacsics kilenc méterről, talpról lő. A kapus mozdulni sem tud. A labda a bal felső sarokban. 21-22.

49. perc: Újra vezet Norvégia. Jakobsen lövi ki a bal alsót. 21-20. Zácsik hatalmas góllal egyenlít. 21-21.

46. perc: Hornyák kap két percet. Solberg egyenlít. 20-20.

45. perc: Kovacsics passzából Kisfaludy szerez gólt beállóból. 19-20.

44. perc: Tamás helyett Hosszu játszik a jobb szélen. Gyönyörű gólt lő. Vezetünk! 18-19. Moerk ellépi, de a bírókat ez nem érdekli. Érvényes a gól. 19-19.

42. perc: Marcussen a túloldalon pontosan lő. 18-17. Aztán Zásik is javít. Az ötödik gólját lőtte. 18-18.

41. perc: Víg véd bravúrral. Passzívból kell lőnünk. Zácsik próbálkozása elakad a kapusban.

38. perc: Moerk rohan át Szalain. Kiállítás, és hetes. Kovacsics belövi! 17-17.

37. perc: Ziccert hibázunk. Az ellenfél meg passzívig tologatja a labdát. Kisfaludy betalál! 17-16.

36. perc: Holtpont nálunk. Kurtovic most a jobb szélről talál a kapunkba. 16-15. Kettővel mennek a norvégok. Solberg eredményes. 17-15.

35. perc: Sokáig támadhat a norvég csapat, a bírók engedik. Moerk lövi át a falat. 15-15.

34. perc: Kurtovic már hat gólos. 14-15.

33. perc: Jó bejátszás a beállónak. Kisfaludy szerez gólt. 13-15.

31. perc: Elkezdődött a második félidő. Kivédekezzük a norvég támadást. Egyet cserélünk támadás, védkezés között. Deáki védekezik, Zácsik támad.

A félidőben: 13-14

30. perc: Zácsik lövését védi a kapus, vége az első félidőnek. Egy góllal vezetünk.

29. perc: Zácsik jut el lövésig a falon keresztül. 13-14. Norvég időkérés.

28. perc: Zácsik egyenlít. A kapust és a felső lécet is érte a labda mielőtt a hálóba került. 13-13.

27. perc: Passzívban vagyunk, a norvégok kiváló lábmunkával védekeznek. Zácsik ellövi az utolsó pillanatban. Gól! 13-12.

25. perc: Eladott labda, jöhetnek a norvégok. Kurtovic már minden posztról lőtt gólt. Ezúttal éppen jobb átlövőből. 13-11. Róth Kálmán időt kér.

24. perc: Kurtovic beállóból, Oftedal lerohanás után eredményes. 12-10. Léránt kilencről elküldi. Gól! 12-11.

23. perc: A norvégok belövik. Szerencsére Moerk góljára Tamás gyorsan válaszol. 10-10.

22. perc: Kettős emberelőnyben vagyunk. Marcussent is kiszórják a bírók. Megint elkapkodjuk. Zácsik bombázza a kapusba a labdát.

21. perc: Homme löki a levegőben Deákit. Kiállítás. Szalai emberelőnyben hibázza el a ziccert.

20. perc: Zácsikot rántják le, hetes. Kovacsics a kapusba lövi.

19. perc: Gyorsak vagyunk támadásban. Jár a labda a fal előtt. Léránt passzából Tamás Krisztina lő gólt a jobb szélről. 8-9. Kurtovic nem vár sokat az egyenlítéssel. 9-9.

17. perc: Moerk egyenlít. 8-8.

15. perc: Kovacsics az ötödik gólját lövi. Most éppen hetesből. 6-8. Yttereng felhozza egy gólra Norvégiát. 7-8.

14. perc: Horváthot állítják ki. Marcusen kihasználja az emberelőnyt. 6-7.

13. perc: Újra Kovacsics! Megint derékmagasságban lövi el. Gól a bal alsóba! 5-7.

12. perc: Kemény hatos falat védekezünk, ez nem tetszik a norvégoknak. Ütközünk, labdát szerzünk, de el is adjuk. Solberg indul, és beövi. 5-6.

10. perc: Tamás Krisztina szedi le Víg indítását. Átejti a kapust! 4-6.

9. perc: Hibázunk, leindít az ellenél. Kurtovic belövi. 4-4. Aztán jön egy gyors támadásból Hornyák. 4-5.

7. perc: Eldajuk alabdát, indulnak  norvégok. Yttereng beállóból szerez gólt. 3-3. Zácsik válaszol. 3-4. Újra vezetünk.

5. perc: Hihetetlen rohanás, és néha teljes fejetlenség a pályán mindkét csapatnál. Sok az eladott labda. Egy hibát mi használunk ki: A harmadik gólunkat is Kovacsics szerzi, most jobbátlövőből. 2-3.

4. perc: Kovacsics lő hat méterről takarásból. Okos gól! 2-2.

3. perc: Kapkodunk támadásban. Deáki szórja el a labdát. Oftedal áll bosszút. 2-1.

2. perc: Távoli átlövésből jön a norvég egyenlítés. Kurtovic talál a kapuba. 1-1.

1. perc: A mieink kezdték a meccset. Rögtön egy hetes. Kovacsics belövi. 0-1.

A mérkőzés rövidesen kezdődik, a pápai sportcsarnok megtelt a találkozóra. A pályára bevonuló csapatokat felállva, tapssal köszöntik a nézők. A mieink győzelmükkel szinte már az elődönőben érezhetik magukat. Róth Kálmán a keretből ezúttal Drávai Gyönygyit, és Szögi Tímeát nem nevezte a meccsre.

Szövetségi kapitány: Róth Kálmán

Franciaország, Montenegró és Szlovákia legyőzésével jutott tovább csoportjából a magyar női válogatott a magyarországi kontinensviadalon.
Róth Kálmán együttese tulajdonképpen hozta a kötelezőt, hiszen az első két hely megszerzése mindenképpen elvárás volt, illetve ahhoz, hogy reális esélyük maradjon a mieinknek az éremszerzésre, mindenképpen két pontot kellett továbbvinniük.

A szövetségi kapitány összességében elégedett, de azért látja a hibákat is.

„Úgy gondolom, mindent egybevetve úgy teljesítettünk, ahogyan azt előzetesen reméltük. Védekezésünk mindenképpen jó, a támadójáték azonban időnként akadozó" – kezdte Róth Kálmán, akinek szavait a statisztika is alátámasztja.

A mezőny 16 csapatából ugyanis a magyar kapta eddig a legkevesebb gólt, szám szerint 53-at. Az utánuk következő norvégok is 65 kapott góllal állnak. A lőtt gólok számát tekintve ugyanakkor csupán az ötödikek Zácsikék (83 találat), az ebben listavezető oroszok 107-nél járnak.
A magyar csapat ma Pápán Norvégiával játszik, s egy esetleges sikerrel nagy lépést tesz az elődöntőbe jutás felé.

„Egyelőre nem tekintünk távolabbra, mint a következő meccs. Feltétlenül szeretnénk megszerezni az újabb győzelmet, s ha ez továbbjutást ér, akkor annak nagyon örülünk majd" – tette hozzá a szakvezető, aki maga is meglepődött néhány csapat jó és rossz szereplésén.

„A dánok és a szerbek kiesése mindenképpen meglepetés, mint ahogyan a németek előretörése is, s csoportellenfelünktől, a franciáktól is sokkal többet vártunk, de még minden megtörténhet, hiszen fiatalokról van szó, akiknek ingadozhat a formájuk. Remélem, a mienk végig stabil marad" – tette hozzá a kapitány, aki valamennyi játékosára számíthat.

„Kisebb sérülések ugyan vannak, de nem olyan mértékűek ezek, hogy veszélyben lenne akármelyik játékos pályára lépése. Pápára csak a mérkőzés napján megyünk, korábban egy hetet ugyanis már edzettünk ott, ismerjük a terepet, sokkal fontosabb volt, hogy a rendelkezésre álló rövid időt inkább pihenéssel töltsük s feltöltődjünk a folytatásra" – mondta végezetül Róth Kálmán.

• 4. Gjani 2009. augusztus 19. 17:48
    „csokkancs :Tipikus magyar hozzéállás.Ez sport, nem politika .Ne síránkozz .Örülj.”
  • 3. csokkancs 2009. augusztus 19. 09:38
    „1. Zácsikot a végén pirossal jutalmaztam volna 2. Most látszott a magyar csapat 16-os játékosán, hogy a legjobb klubcsapat tagja lenni nem egyenlő a tudással 3. Ha megint játszunk a norgékkal, tuti elvernek”
  • 2. imre1964 2009. augusztus 19. 08:35