2017. 02. 19. vasárnap - Zsuzsanna -3°C | 7°C Még több cikk.

Hármas soproni siker Komlón

Kerékpár - Remekül szerepeltek a soproni KTM Team Hungary kerekesei a krossz country Magyar Kupa-sorozat komlói állomásán.
Süle Róbert az U19-es korosztályban megszerezte élete első kupagyőzelmét, a hölgyeknél pedig Nagy Ágnes rövid, Simon Emese pedig hosszú távon diadalmaskodott.

A Four Cross nevű szakágban a szlovéniai Mariborban Világkupa-futamot rendeztek, melyen a klub két versenyzője, Prájczer Péter és Mészáros Krisztián állt rajthoz. Utóbbi versenyzőnek ez volt az első ilyen szintű versenye.

Még Világkupa-szinten is kemény, veszélyes volt a pálya, melynek hossza nem egészen egy kilométer, a szintkülönbség pedig 300 méter.

Rengeteg nagy bukás, sérülés történt, ám Prájczer túljutott a selejtezőn, s végül a 97 indulót számláló mezőnyben a hat magyar induló közül a legjobban szerepelve a 41. helyen zárt, értékes Világkupa-pontokat szerezve ezzel. Mészáros a 73. helyen végzett.

Prájczernek azért is volt fontos ez a jó eredmény, mert így szövetségi támogatással vehet részt s utazhat el május végén a következő Világkupa-futamra Andorrába.