2016. 09. 30. péntek - Jeromos 14°C | 24°C

Győzelemmel szeretne búcsúzni az ETO

Labdarúgás - A Soproni Liga múlt heti fordulójában a két gólt szerző Bajzát Péter vezérletével Újpesten aratott remek játékkal győzelmet (1–3) a Győri ETO FC csapata. Vasárnap a lila-fehéreknél – elvileg – gyengébb képességű Vasas látogat a zöld-fehérek otthonául szolgáló, megszépült stadionba, így a szurkolók újabb sikert várnak kedvenceiktől.
Érdekesség, hogy az idei bajnokságban az ETO az egyetlen csapat, amely hazai pályán még nem szenvedett vereséget.

Egervári Sándor, az ETO vezetőedzője – aki tegnap a helyszínen tekintette meg a magyar válogatott váci edzését – így nyilatkozott az összecsapás kapcsán:

„A bajnokság utolsó hazai mérkőzésén természetesen győzelemmel szeretnénk búcsúzni a várhatóan nagy létszámú közönségünktől. Igaz, biztosan nem lesz könnyű dolgunk, hiszen a Vasas az utóbbi hetekben jól szerepel idegenben. Mindez azonban nem jelenti azt, hogy nem a három pont megszerzésében gondolkodunk. Tudjuk, hogy az Újpest elleni idegenbeli győzelmünkkel saját magunk előtt is magasra tettük a lécet, nyilván most a szurkolók is azt várják tőlünk, hogy nyerjünk. Így van ezzel a csapat is, győzni akarunk."

Bojan Brnovic a Vasas ellen vasárnap – talán gólt szerezve – győztes csapat tagja szeretne lenni.

A találkozón újabb lépést tehet a harmadik hely megszerzése felé az ETO, ám a közeljövővel kapcsolatban Egervári Sándor nem kívánt jóslásokba bocsátkozni.

A Bp. Honvéd elleni hazai mérkőzésen kiállított Völgyi Dániel a legutóbbi fordulóban letöltötte az egy meccsre szóló eltiltását és bár Egervári Sándor előzetesen nem jelölte a kezdőcsapatba, a balhátvéd minden bizonnyal visszatér a győri együttes védelmébe. Biztosan nem játszhat viszont a lágyéksérüléssel bajlódó Varga Róbert, illetve a szárkapocscsont-sérülést szenvedett kameruni védekező középpályás, Eugene Fomumbod.

Ahogy arról a Kisalföldben korábban már beszámoltunk, a kilencven percet ingyen tekinthetik meg a szurkolók, a bérlettel rendelkező drukkereket pedig egy pohár sörrel kárpótolja a klub. Sőt, tegnap Tarsoly Csaba, az ETO FC tulajdonosa úgy döntött, a bérletes szurkolóknak más módon is szeretné megköszönni hűségüket. A vasárnapi találkozó szünetében ugyanis egy garnitúra – húsz darab – zöld mezt sorsolnak ki a bérletesek között.

Amennyiben valaki a helyszínen nem tudja átvenni az ETO-mezt, akkor megteheti azt június 15-ig naponta 9–11 és 14–16 óra között a stadion szertárában. Természetesen dedikálásra is lehetőséget ad a klub, a játékosok szívesen állnak majd a szurkolók rendelkezésére. Azt pedig csak remélni lehet, egy-egy Koltai-, Stark- vagy Bajzát-mez értéke a bajnokság befejezésekor tovább növekszik...

A találkozó szünetében az ETO FC vezetői köszöntik a bajnoki címet nyert női kézilabdacsapat, az Audi-ETO játékosait.