2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 11°C | 22°C

Győzelem a BL-ben: Szkopje-Audi ETO KC 21-24 (10-13)

Kézilabda - A Szkopje otthonában kezdte el menetelését a női kézilabda Bajnokok Ligájában a Győri Audi ETO KC. Görbiczék idegenben nyertek a nyitó körben.
Szkopje - Audi ETO KC 21-24 (10-13)
Női kézilabda Bajnokok Ligája, A-csoport, 1. forduló

Az első két gólt a hazaiak dobták, de utána megállt a tudományuk, mert nagyon eredményes védekezést mutatott be a Győr, ráadásul Pálinger remekül védett. Támadásban a megszokott módon Görbicz Anita irányított, szenzációsan szolgálta ki társait, és ő maga is sokszor volt eredményes.

A 12. percben, 3-6-nál időt kért a macedónok edzője, de a hazaiak nem tudták megállítani az ETO-hengert. Állandósult a három-négygólos különbség, amely a szünetig megmaradt.

A második félidőt kifogástalanul kezdte a magyar bajnok, és a 40. percben már 18-12-re vezetett. Újabb időkérést követően azonban hatalmas hajrát nyitott a Szkopje, meg is kezdte a felzárkózást. Fokozatosan csökkent a különbség, főleg azért, mert a Győr ebben a szakaszban nem igazán tudott gólt dobni, a kapufát viszont annál többször találták el a magyar együttes játékosai.

A hajrában már csak két góllal vezetett az ETO (19-21, majd 20-22), de végül a Kometal képtelen volt egyenlíteni. A Győr jövő vasárnap a dán Ikastot fogadja.

A csoport másik mérkőzését, az Ikast (dán)-Zvenyigorod (orosz) találkozót szombaton játsszák.

A csoportból az első két helyezett jut a nyolccsapatos középdöntőbe, a harmadik átkerül a KEK a negyeddöntőjébe.

További eredmény, C csoport, 1. forduló:
Podravka Koprivnica - Lada Toljatti 30-27 (13-12)

A magyar bajnok roppant nehéz csoportba került, hiszen a Szkopje mellett a dán Ikast és az orosz Zvenyigorod együttesével csap össze, és csak az első két helyezett jut a nyolcas középdöntőbe, ahol szintén csoportmeccseket rendeznek. A kvartettek harmadik helyezettjei átkerülnek a KEK negyeddöntőjébe.

„A tavalyi BL-mérkőzések közül a Larvik és a Hypo ellenit sikerült megszerezni, valamint a közelmúltban egy előkészületi meccset játszott a macedón gárda a Podravkával, s az erről készült felvétel áll rendelkezésünkre. Időközben azonban úgy tudjuk, még egy ember eligazolt tőlük, mert a főszponzor csökkentette a támogatást. Mindenesetre mi elsősorban magunkkal foglalkozunk, s szerencsére úgy tűnik, kezdünk kilábalni a gödörből. Nyíradonyban már többségében úgy játszottak a lányok, ahogyan előzetesen megbeszéltük. Ha azt a hozzáállást, koncentrálást hozni tudjuk Szkopjéban is, akkor lehet esélyünk egy jó eredmény elérésére" – nyilatkozta a meccsről Konkoly Csaba, a győriek szakvezetője.

A csapat csütörtökön különgéppel repült a macedón fővárosba, ahova nem tartott a többiekkel a vádlisérüléssel bajlódó Herr Orsolya, a műtét után lábadozó Szölösi Patrícia, valamint a már egészséges, de játékhiánnyal küzdő Gabriela Rotis-Nagy.

A hétvégén további négy magyar női alakulat lép pályára, egytől egyig a győzelem reményében, sőt, a magyar bajnokságban listavezető DVSC-Aquaticum már a továbbjutást is kiharcolhatja a KEK-ben, hiszen az olasz Bancole feladta a pályaválasztói jogot, így kétszer meccsel Debrecenben.

Az EHF Kupában a Budapest Bank-FTC, a Fehérép-Alcoa, valamint a BL-ből átkerült Dunaferr esélyesként szerepel szombaton, illetve vasárnap.

A magyar női csapatok hét végi programja

Női BL: A csoport, 1. forduló: Kometal Szkopje (macedón)-Győri Audi ETO KC péntek 20 óra.

KEK
, nyolcaddöntőbe jutásért: 1. mérkőzés: DVSC-Aquaticum-Bancole (olasz) szombat 18 óra. Visszavágó: Bancole-DVSC, Debrecen vasárnap 16 óra.

EHF Kupa, nyolcaddöntőbe jutásért: 1. mérkőzés: Budapest Bank-FTC-Madeira (portugál) szombat 18 óra; Dunaferr-Oldenburg (német) vasárnap 14 óra; Patrasz (görög)-Fehérép-Alcoa vasárnap 17 óra.

• 15. Papafater 2008. november 01. 13:23
    ajánlom mindenki figyelmében férfi, női meccsek élőben és felvételről.
    A tegnapi meccs is fenn van, aki nem várja a ki a viasatos ismétlést.
    Egyébként lehet hogy csak én vagyok egyedül, de egy magyar sportcsatorna elférne a palettán, ráadásul a szövetségeknek is jó lenne több megjelenés stb. Tehát olyan csatorna ahol csak magyar kézi,foci,kosár stb + különböző válogatottak lennének.
    De ez csak vágyálom.”
  • 14. Sándor Renáta 2008. november 01. 13:03
    „Hajrá csajok!Csak így tovább a Bl-ben! Gratulállok! Ez tényleg szégyen a tv részéről.De az a bosszantó hogy manapság nemhogy bl meccset de még bajnokit sem közvetítenek.Hajrá Eto”
  • 13. Kiss Sándor 2008. október 31. 21:41
    „Szívből gratulálok e nagyszerű sikerhez! Sajnos nem tudtam a helyszínen szurkolni. Konkoly Csaba gratulálok és szerdán a közös fényképpel diszített üveggel megpecsételjük az eredményes munkádat. További sok sikert kívánok.
    Lányok tovább ezen az úton, hogy még sok hasonló örömben legyen részünk”
  • 12. tsemtse 2008. október 31. 21:37
    „Szívből gratuláljunk !!!
    Tényleg elgondolkodtató, hogy egy világhírű csapatunk amely közönségvonzó ( de "vidéki") A KÉZILABDA BARCELONÁJA nem érdekli a nagyfejű pesti éhenkórász médiacsászárokat !,nincs közvetítés szinte a szomszédból.
    Bezzeg ha pl. csendes óceáni szigetvilágban játszanának hírverő meccset, a médiamajmok tolonganának a potyautazásra.!
  • 8. barcati 2008. október 31. 20:34
    „Szégyen a magyar tv és az egész Főváros centrikus ország.”
  • 7. DÖME77 2008. október 31. 20:31
    „8-10 info:eredmenyek.com”
  • 6. cic 2008. október 31. 20:25
    „Mi a "más forrás"-od?”
  • 5. Krisztike79 2008. október 31. 20:25
    „Hello!
    Azt az egyet nem értem, miért nem adja a tévé ezt a meccset. Bezzeg ha Fradi meccs lenne, akkor tuti valamelyik csatorna műsorra tűzné... De hajrá csajok!”
  • 4. cic 2008. október 31. 20:21