2017. 08. 22. kedd - Menyhért, Mirjam 12°C | 22°C Még több cikk.

Győri búcsú a ligakupától

Egervári Sándor: – Akaratunk ellenére a fizikai felkészítés jutott előtérbe, hiszen szerdán és ma is hatvan percig tíz emberrel kellett játszanunk.
6. p: Dajic két győri védőt is becsapott, majd középre, Disztl elé gurított, akit senkitől sem zavartatva, tizennégy méterről laposan a bal alsó sarokba gurított. 0–1.

32. p:
Pálfi remek ütemben adott keresztbe a bal oldalon felfutó Horváth Á. elé, aki pár lépés után tizenhárom méterről a hosszú sarokba bombázott. 0–2.

35. p:
Nikolov egy fehérvári szabadrúgásnál kiugrott a győri sorfalból, ezért sárga lapot kapott, s mivel ez volt neki a második, kiállította a játékvezető.

84. p: Bajzát jobb oldalról az alapvonal közeléből adott középre, ahol Bogdanovic négy méterről a kapu közepébe gurított. 1–2.

85. p:
Brnovic váratlanul huszonnégy méterről középről lőtt kapura, a labda a bal kapufáról a hálóba pattant. 2–2.

Még be sem melegedtek a játékosok, vezetést szereztek a vendég fehérváriak a ligakupa negyeddöntőjének visszavágóján, így gyorsan oda lett a kedvező helyzet, amit az 1–1-es döntetlennel még Székesfehérváron szereztek Tokodyék. Gólt kellett volna tehát lőni, s ezért mindent meg is próbált tenni a Rába-parti alakulat. Egyre több veszélyes helyzet alakult ki Sebők kapujánál, azonban a lehetőségek sorra ki is maradtak.

Nem úgy a másik oldalon, a vendégek második próbálkozásukból is újabb gólt szereztek, ráadásul nem sokkal ezután emberhátrányba is került az ETO FC. Hiába támadta szinte végig az első játékrészt a zöld-fehér csapat, a Fehérvár taktikus játékának köszönhetően kétgólos előnnyel vonulhatott az öltözőbe. A félidő krónikájához tartozik még, hogy Stark Pétert a lefújás előtt le kellett cserélnie a győriek vezetőedzőjének.

A folytatásban az emberhátrány ellenére is inkább a hazaiak birtokolták többet a labdát, igaz, a második játékrészben már a Fehérvár is többször eljutott Molnár kapujáig. Csereként aztán Bajzát is szóhoz jutott, eredményesebb is lett a győriek játéka. A támadó közreműködésével – kicsit későn – egy perc alatt két gólt is lőtt az ETO, sőt, még a győzelem megszerzésére is lett volna lehetőség, azonban Bogdanovic nem tudta értékesíteni a helyzetet. Így maradt a döntetlen, ám több idegenben lőtt góllal az FC Fehérvár jutott a ligakupa legjobb négy csapata közé.

Egervári Sándor: – Akaratunk ellenére a fizikai felkészítés jutott előtérbe, hiszen szerdán és ma is hatvan percig tíz emberrel kellett játszanunk. A második félidei jó hozzáállásunknak köszönhetően közel álltunk a továbbjutáshoz.

Marijan Vlak: – Fiatal csapatom izgalmas, jó mérkőzésen harcolta ki továbbjutást, bár kétgólos előnyünket túl könnyelműen eltékozoltuk.

Kézilabda: Lenullázták a címvédő Slagelsét

Audi-ETO–Slagelse (dán) 24–17 (12–11)