2017. 04. 23. vasárnap - Béla 4°C | 13°C Még több cikk.

Futsal: két lépésre a döntő

A Rába ETO hazai pályán győzte le az Aramist. A három győzelemig tartó párharc állása 1–0 az ETO javára. A két csapat csütörtökön Budaörsön csap újra össze egymással.

Rába ETO–Colorspectrum Aramis 2–0 (1–0)
Győr, NB I-es rájátszás, második forduló, 1. mérkőzés, 500 néző.
V.: Kovács G., Rózsa, Makk.

ETO: Balázs – Al-Ioani, Mincho, Harnisch, Dróth. Cs.: Peczár, Lódi, Gyurcsányi, Madarász, Amrani, Matkovics.
Edző: Artur Melo.

Aramis: Sikur: Nagy G. – Tóth Sz., Sivák, Da Silva. Cs.: Öreglaki, Korozmán, Szeghy, Birinyi, Hasenauer, Kiss T., Tyukász.
Edző: Frank Tamás.

Gsz.: Harnisch (14.), Mincho (34.)

Jól kezdett a vendégcsapat. Kisebb meglepetésre két nagyobb Aramis-lehetőséggel indult a találkozó, ám kimaradtak a helyzetek. Aztán magára talált az ETO, s egyre nagyobb mezőnyfölényt alakított ki a zöld-fehér alakulat. Gólt azonban nem sikerült szerezniük a győrieknek, mert az ETO-ból láthatóan felkészült budaörsiek remekül védekeztek. Egészen a 14. percig, amikor Harnisch törte meg a jeget s talált a kapuba. A gól után is maradt a hazai mezőnyfölény, ám újabb találatot már nem sikerült szereznie az ETO-nak, így csupán minimális előnnyel vonulhatott pihenőre a címvédő az első húsz perc után.

Szünet után sem változott a játék képe, az ETO játszott mezőnyfölényben, ám a gólszerzéssel ekkor is hadilábon álltak a zöld-fehérek. Aztán, hogy a végjátékban se kelljen nagyon izgulni, a győriek uruguayi légiósa lőtt egy gólt, így növelte előnyét a Rába-parti alakulat, amit – hiába vitte le kapusát a hajrában az Aramis – meg is tartott az ETO. Összességében a vártnál ugyan kisebb különbséggel, ám magabiztosan győzött a címvédő a vendégeknek köszönhetően – egy helyenként – durva megmozdulásokkal tarkított találkozón.

Hannich Péter, az ETO sportigazgatója: – Nehéz mérkőzés volt, ilyen rosszul régen játszottunk, de aminek örülhetünk, hogy egy-nullára vezetünk az elődöntőben.

Frank Tamás: – Két góllal mindenképpen jobb volt ma az ETO. Amit viszont sajnálok, hogy kimaradtak a lehetőségeink, mert akkor izgalmasabb lett volna a találkozó.

• 1. Kispocak 2011. május 17. 11:17
    „Szép volt Fiúk!!!

Nem volt könnyű meccs, mert szinte csak védekezett az Aramis, de így is magabiztos siker született amit az eredmény nem tükröz!!!

Kiprich: ´Ha a gyirmót játékosai nem akarnának feljutni, arról tudnék´

A hétvégén vereséget szenvedett, de még feljutó helyen áll a Gyirmót az NB II Nyugati csoportban.… Tovább olvasom