2018. 06. 20. szerda - Rafael 18°C | 29°C Még több cikk.

Futsal - Szenzációs Szuperkupa-győzelem

Szenzációs játékot nyújtott az új idényben bemutatkozó Rába ETO és ezzel a győzelemmel a klub történetének ötödik Szuperkupa-sikerét érte el.
Rába ETO–MVFC Berettyóújfalu 6–2 (4–0)

Szuperkupa-döntő, Dunakeszi, 400 néző. V.: Kovács I G. (Kujbus, Kovács II G.).

Rába ETO: Balázs – Juanra, Palomeque, Dróth, Lódi. Csere: Solano, Hegyesi, Gorjanácz, Noe, Püspök, Bognár, Dürgő, Sáhó. Vezetőedző: Jordi Illa Sole.

MVFC: Tihanyi – Trencsényi, Rábl, Nagy T., Lovas. Csere: Mezei (kapus), Birinyi, Fehér, Dávid, Gál, Harmati, Komáromi, Szabó, Sánta. Edző: Turzó József.

Gsz.: Lódi (4., 19.), Gorjanácz (8.), Noe (16.), Solano (26.), Balázs (37.), ill. Rábl (21.), Trencsényi (27.).

Sárga lap: Dróth (20.), Juanra (29.), ill. Nagy T. (35.), Sánta (39.).

Már a 4. percben megszerezte a vezetést a Rába: Juanra átadását Lódi értékesítette. 1–0. A 8. percben Dróth középen erőszakosan lefordult a védőjéről és lövése Gorjaná- czon megpattanva a hálóban kötött ki. 2–0. A 16. percben Noe mintegy 11 méterről bombázott a kapuba. 3–0. Vészkapusra állt át az MVFC, a 19. percben Lódi a saját kapuja elől emelt az üresen álló berettyói ketrecbe. 4–0.

Az első félidőben parádézott a Rába és ezzel a játékkal el is döntötte a kupa sorsát.

A Rába ETO csapata boldogan ünnepelhetett, mert nagy fülénnyel győzött a Szuperkupa-döntőben. Fotó: Nagy Henriett

A szünet után erősített a bajnoki címvédő, a 21. percben Rábl közelről lőtt a léc alá. 4–1. Aztán a 26. percben Solano a kapufáról visszapattant labdát küldte szintén a léc alá. 5–1. Gyors gólváltás, egy percen belül Trencsényi szépített egy nívós akcióból. 5–2. A mérkőzés egyik legszebb találatát Balázs kapus(!) érte el, aki a saját kapuja előteréből kapásból bombázta a labdát az MVFC üresen tátongó hálójába. Nem sokkal később egy kisbüntetőt is hárított a győriek kapusa.

Jordi Illa Sole: – Nagyszerű mérkőzésen nyertünk egy rendkívül erős ellenfél ellen. Nagyon örülök a Berettyóújfalu elleni győzelemnek és a megnyert címnek. Napról napra azon dolgozunk, hogy egyre többször viszontlássuk a gyakorolt taktikai elemeket ilyen mérkőzéseken is, és egyre jobban játsszunk a későbbiekben.

Már nem Cech a Chelsea első számú kapusa

A londoni labdarúgócsapat kapuját az angol Premier League első fordulójának hétfő esti mérkőzésén… Tovább olvasom