2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -3°C | 8°C

Fordítás szünet után

Matáv Sopron–Rapid Wien 3–2 (1–2) Sopron, barátságos nemzetközi labdarúgó-mérkőzés, 800 néző. V.: Szarka.
Matáv: Farkas (Horváth T., a szünetben), Horváth R., Lambulic, Csiszár, Tóth A. – Majoros (Horváth A., a szünetben), Lazic (Pintér, a szünetben), Bagoly (Tóth I., a szünetben), Balaskó (Sifter T., 71. p) – Tóth M., Sira. Edző: Komjáti András.
Rapid: Maier – Saler, Schisswald, Feldhoffer – Prsic, Garics, Knez, Sobotzik, Jazic – Vico (Wagner, 62. p), Hoffmann (Adamski, 56. p, Hider, 77. p). Edző: Jozef Hickersberger.
Gsz.: Csiszár (11-esből), Tóth I., Sira, ill. Prsic, Sobotzik.

Tóth István az egyenlítő gólt szerezte.
Komjáti András új felállást próbált ki a Rapid ellen, 4–4–2-es hadrendben küldte pályára csapatát. A harmadik percben óriási helyzet adódott a mintegy ötven szurkoló által elkísért Rapid kapuja előtt. A jobb oldalon előretörő Horváth R. kanyarította középre a labdát, amelyet Tóth M. centikkel a kapu fölé fejelt. Aztán a 10. percben kiderült, van még mit csiszolnia ezen a védekezési formáción a Matávnak. Vico és Prsic mélységből indulva villámgyorsan átjátszotta a soproni védelmet, és Prsic 6 méterről gurított az üres kapuba. Nyolc perc múlva egyenlített a Matáv: Tóth M. ugratta ki csatártársát, Sirát, akit a vendégek kapusa a 16-oson belül elbuktatott. A megítélt büntetőt Csiszár értékesítette. 1–1. Frissebbeknek, pontosabbaknak tűntek az osztrákok. A 31. percben jutott újra előnyhöz a Rapid. Egy bal oldali szabadrúgást követően Sobotzik három lépésről fejelt a Matáv kapujába. 1–2.

Szünetben jelentős „vérátömlesztést" hajtott végre Komjáti, a Matáv pedig visszaállt a bevált 3–5–2-es rendszerre és fölénybe került. Helyzetek nélkül azonban unalmas volt a játék, majd Pintér ügyes átadásával a bal oldalon elfutó Tóth I. egyenlített a 70. percben, aki balról éles szögből, mintegy 10 méterről lőtt Mayer mellett a kapu közepébe. 2–2. Megélénkült a játék, a Pintérbe jókorát belerúgó Adamskit gyorsan lecserélte edzője. Nem sokkal ezután, a 80. percben gyönyörű akció végén fordított a Matáv. Tóth I.–Pintér–Tóth M., majd Sira, aki 12 méterről a kifutó Mayer mellett a kapu közepébe helyezett. Az ellentétes félidők mérkőzésén szünet után fordítottak a soproniak.