2018. 02. 22. csütörtök - Gerzson -2°C | 3°C Még több cikk.

Folytatódtak a hagyományok a Bercsényinél

Torna - A Budapesten rendezett mesterfokú bajnokság 15 fős mezőnyében a győri Szabó Nándor összetettben a 8. helyet érte el. A szerenkénti döntőkben lólengésben és korláton értékes 6. helyet szerzett.
Tizennégy ország részvételével Ausztriában, Linzben rendezték a Future-Cup elnevezésű nemzetközi viadalt. A tornán Magyarország második lett, a válogatott tagja volt Szabó Nándor is, aki az összetett egyéni verseny 3. helyezettje lett. A csapatversenyben 10. lett a Bercsényi DSE (Bólya Márton, Horváth Dávid, Czakó Lajos, Odnoga Mátyás) gárdája, Horváth Dávid az összetett egyéni verseny 6. helyezettje lett. Összesen 21 csapat vett részt a versenyen.

A napokban rendezték meg Kiskunhalason a harmincharmadik Tulit Péter nemzetközi emlékversenyt, melynek szerenkénti döntőit a Kiskunfélegyházán felépült vadonatúj sportcsarnokban tartották. A híres trófeát először 1997-ben nyerte győri versenyző Arnold Gergely révén, majd 2003-ban Fazekas Péter, 2005-ben Szabó Nándor, 2006-ban Virág Zsolt iratkozott fel a díszes serlegre a Bercsényi DSE tornászaként.

Idén 18 ország mintegy 260 tornásza állt a szerekhez és színesítették a versenyt olyan egzotikus országok is, mint Izrael, Costa Rica, Egyiptom vagy éppen India, míg az európaiak közül Anglia, Németország, Svájc, Svédország, Horvátország jelentette az elitet.

Ebben a mezőnyben kiemelkedő teljesítményt nyújtott Horváth Dávid, aki összetett 2. helye mellé a szerenkénti döntőkben egy aranyat (lóugrás), három ezüstöt (gyűrű, korlát, talaj) és egy bronzérmet (lólengés) szerzett a korosztályában. Odnoga Mátyást kategóriájában három szeren is bekerült a szerenkénti döntőkbe. Nagy László, Radics János és Czakó Lajos korosztályában a népes mezőny középső felében végzett.
A városi szövetség és a BDSE évzáróját épp ma 17 órakor tartja a Bercsényi-gimnáziumban.

A győriektől Szűcs Róbert mindkét versenyen az edzői feladatokat látta el, Linzben a válogatott edzője is volt. Kollár András versenybíróként működött közre.