2017. 12. 13. szerda - Luca, Otília 0°C | 9°C Még több cikk.

Finn-magyar: minden idők egyik legviccesebb gólja 1997-ből

Kedden este Finnországban játszik Eb-selejtezőt a magyar válogatott. Érdemes felidézni, mi történt pontosan 13 éve és 1 napja: nézze meg minden idők egyik legviccesebb gólját.

1997. október 11-én világbajnoki selejtezőt játszott egymással Finnország és Magyarország Helsinkiben, az olimpiai stadionban. A meccs tétje nem volt kicsi, hiszen ha Finnország nyer, akkor csoportmásodikként ők játszhattak volna pótselejtezőt a franciaországi világbokságra jutásért, nekünk egy döntetlen is elég lett volna.

Finnország csapata: Moilanen Teuvo, Tuomela Marko, Ylönen Harri, Hyypiä Sami, Reini Juha, Mahlio Sami, Litmanen Jari, Valakari Simo, Koskinen Jukka (82' Rissanen Kari), Sumiala Antti (89' Johansson Jonatan), Paatelainen Mika Matti
Magyarország: Sáfár Szabolcs, Lőrincz Emil, Sebők Vilmos, Lipcsei Péter, Keresztúri András, Mracskó Mihály, Nyilas Elek (67' Horváth Ferenc), Halmai Gábor, Egressy Gábor (81' Dombi Tibor), Kovács Zoltán (57' Illés Béla), Orosz Ferenc

A zuhogó esőben játszott mérkőzésen a gólok nem záporoztak. Gól nélküli első félidő után a 62. percben egy szöglet után Sumiala szerezte meg a vezetést a hazaiknak, míg a Csank János vezette magyar válogatottnak csak egyetlen esélye maradt: támadni.

A 92. percben aztán a focitörténelem egyik legfurcsább gólját szerezte a magyar csapat. Keresztúri bal oldali szögletét Hamlai csúsztatta meg, Paatelainen rosszul találta el a labdát, amely így becsúszó Orosz Ferenc és a szintén becsúszó Harri Ylönen közé került.

Sami Hyypiä gyorsan kapcsolt, odalépett, és elrúgta a labdát közülük, de rosszul, mivel épp a földön fekvő Ylönent találta fejbe, akiről a kapu felé pattant a labda. A gólvonalon álló Sami Mahlio fel akart szabadítani, de Moilanen kapust találta el, akinek a lábáról a kapuban kötött ki.

A finneket azóti is kísérti a gól, míg mi szívesen emlékszünk vissza rá. A pótselejtezőre már kevésbé, hiszen Jugoszlávia ellen itthon 7-0-ra, idegenben 5-1 kaptunk ki.

Az Ilta Sanomat szombati számában kétoldalas grafikával emlékezett a sokkoló találatra.

- Hosszan jajgattam, igen - mondta a lapnak Antero Mertaranta sportriporter. - Azt mondtam, ez nagyon rosszul néz ki, ó, jaj, istenem, miért kellett ennek bemennie. A finn sporttörténelem öt legrosszabb eseménye között ez a gól is ott van. Kiemelt helyen, mert iszonyú csalódás volt.

Gól a finn riporter tálalásában 1:25-től.

Ugyanez a gól Faragó Richárddal.

• 2. viryg 2010. október 12. 20:54
    „Utána letörölték sajnos a jugók a vigyort az arcunkról, lehet jobban jártunk volna ha nem akad be a labda vagyis nem hozza össze a finn vdelem. Egyébként pontosítanék 7-1 és belgrádban 5-0 lett”
  • 1. pihent 2010. október 12. 19:55
    „Most is emlékezetes marad az utolsó perc, szép volt fiúk!”