Férfi kosárlabda: súlyos soproni vereség az első elődöntőben

Az óriási csatában négy közé kerülő Sopron az esélyesebb Szolnok csapatát egyelőre nem tudta megszorítani idegenben.

SZOLNOKI OLAJ KK–SOPRONI SÖRDÖGÖK 87–54 (28–11, 17–4, 24–19, 18–20)
Szolnok, 1000 néző. V: Papp, Kapitány, Török
SZOLNOK: L. JONES 11/6, Vojvoda 11/9, Milosevics 4, LEE 20/12, KELLER Á. 12.
Cs: Báder 2, RAKICS 10/3, WITTMANN 10/6, Peringer 4, Stajkovski 3/3, Pavlovics
Edző: Dragan Alekszics
SPORON: Thomas 10/6, RUJÁK A. 9/3, Boriszov 5/3, Tóth G. 11/9. POSCIC 6. Cs: Trepák, Edwards 8, Dénes, Takács, Molnár M. 5, Bakk. Edző: Sabáli Balázs
Az eredmény alakulása. 1. perc: 0–2. 3. p.: 11–2. 8. p.: 20–7. 13. p.: 39–11. 18. p.: 45–15. 23. p.: 50–17. 26. p.: 55–30. 30. p.: 69–32. 35. p.: 79–38 - olvasható az Nso.hu-n
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1–0, a Szolnok javára.

MESTERMÉRLEG

Dragan Alekszics: – Fizikailag és fejben is nagyon rendben volt a csapat ezen a meccsen, jó védekezésre építve sok könnyű kosarat szereztünk. Mint tudjuk, ez egy párharc, ami még csak most kezdődött, nehéz találkozóra számítunk Sopronban, ahol szintén nyerni szeretnénk.

Sabáli Balázs: – Egy kifejezetten agresszíven játszó Szolnokkal találtuk magunkat szemben. Látszott is, elég fáradtan játszottunk, és az első félidőben akkora előnyt szereztek a hazaiak, hogy a folytatás már csak formalitás volt. Úgy érzem, volt tartása a csapatomnak, remélem azért hazai pályán jobban játszunk majd.

Elment az áram, félbeszakadt a bronzmeccs

A vihar miatt elment az áram az érdi csarnokban, így a szünetben félbeszakadt a Dunaújváros elleni… Tovább olvasom