2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Euroliga: súlyos soproni vereség Prágában

A női kosárlabda Euroliga csoportkörében az MKB Euroleasing-Sopron huszonhárom ponttal kikapott a cseh ZVVZ USK Prague otthonában.
A csehek harmadik győzelmüket aratták, a magyar bajnoki címvédő a harmadik vereségét szenvedte el.

ZVVZ USK Prága - MKB-EUROLEASING SOPRON 98-75 (21-22, 29-13, 22-18, 26-22)
Prága, 1000 néző

ZVVZ USK Prága: Whalen 24/9, Le Drean 4, Maltsi 31/12, Kraayeveld 8/6, Kublina 5/3 Cs.: Elhotova 5/3, Kireta 2, Bednarova 12/9, Tamane 7, Sujanova -, PEckova -

MKB-EUROLEASING SOPRON: Miljkovic 6, Honti 12/3, Holt 18, Krivacevic 8, Horti 21 Cs.: Semsei 8/3, Eördögh 2

Székely Norbert: "Mindent megpróbáltunk, de a két csapat közötti fizikai különbséget csak hellyel-közzel tudtuk ellensúlyozni. Ahhoz, hogy mérkőzest tudjunk nyerni, mindenben javulnunk kell!"

Jelena Milovanovic és Hadarics Kinga mellett a belázasodott Varga Zsófia sem lehetett ott a soproni csapatban. A vendégek ennek ellenére jól kezdték a mérkőzést, gyorsan elhúztak 5–0-ra, a csehek azonban fordítottak. A kosarakban gazdag első játékrészben a csapatok fej fej mellett haladtak tovább.

A második negyedet viszont már a Praha kezdte 5–0-ával, Székely Norbert időt is kért, hogy megtörje a csehek lendületét. Honti kosara után azonban a hazaiak 10–0-ás rohammal elléptek ellenfelüktől. A soproniaknak ismét gondot okozott a zóna elleni játék, labdaszerzés után könnyű kosarakat szereztek a prágaiak, a különbség így tovább nőtt. Kraayeveld triplájával a hazaiak még az első félidőben megszerezték ötvenedik pontjukat.

Fordulás után húsz pontra nőtt a csehek előnye, az MKB-Euroleasing azonban nem adta fel a harcot, és egy pont híján megfelezte a különbséget. A Praha ismét zónára váltott, ráadásul a hazaiak a soproniakkal ellentétben kiválóan céloztak a hárompontos vonalon túlról, így visszaállt a húszpontos differencia a két csapat között.

A zárónegyedben továbbra sem működött a soproni védekezés, ráadásul Bednarová egyre csak szórta a hárompontosokat, így az MKB-Euroleasing súlyos vereséggel zárta a mérkőzést. A soproni csapatból ezúttal csupán Amber Holt és Horti Dóra nyújtott jó teljesítményt.

A soproniak jövő szerdán 19 órakor Kassán lépnek pályára.

A másik mérkőzésen: Kosice (szlovák)–Gorzów (lengyel 70–65. A Rivas Ecopolis–Bourges találkozót ma 20 órakor játsszák.

A csoport állása:

1. Rivas Ecopolis 8 pont (4 mérkőzés), 2. Praha 8 (5), 3. MKB-Euroleasing Sopron 7 (5), 4. Kosice 7 (5), 5. Bourges 6 (4), 6. Gorzów 6 (5).

B csoport: Lille (francia)–MiZo-Pécs 2010 57–76. D csoport: Szeviép-Szeged–Brno (cseh) 54–71.

Hatan a döntőben

A Győri Ovifoci Club rendezésében három helyszínen hat-hat csapat részvételével rendezték meg a II.… Tovább olvasom