2017. 09. 24. vasárnap - Gellért, Mercédesz 10°C | 17°C Még több cikk.

BL: legjobb nyolc közé jutott az Audi-ETO - képgaléria

Első félidei játékénak köszönhetően 29-22-re győzött hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese a Krim Ljubljana ellen, így a zöld-fehérek bejutottak a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé.

Ambros Martín érthetően sugárzott az örömtől a mérkőzést követően:

„Nagyon boldog vagyok, bent vagyunk a középdöntőben, ez a mai mérkőzés legeslegfontosabb eredménye! A győzelmünk értékét pedig az is emeli, hogy egy rendkívül keményen küzdő csapat ellen sikerült ezt ma elérnünk, a Ljubljana láthatóan meg akart bennünket állítani. Az ő játékukon is észrevehető, hogy meccsről-meccsre jobban játszanak, tehát ha eljutnak a középdöntőig, ott már nagyon nehéz lesz őket megverni. Kapusunk, Katrine teljesítménye fantasztikus volt a mai mérkőzésen is, amely az ellenfélnek rengeteg problémát okozott, nekünk pedig óriási önbizalmat adott. Az első félidő második felében kimagasló színvonalú játékot mutattunk, úgy érzem, ezzel sikerült megalapoznunk a végső győzelmünket. A második félidő már kiegyenlítettebb volt, de csak egyszer sikerült kicsit megközelíteni bennünket, és a stratégiaváltással végül ezen is átlendültünk. Nagyon büszke vagyok a csapatra, mind az idáig nyújtott, egyre javuló teljesítménye miatt, mind a továbbjutás miatt!"

Katrine Lunde Haraldsen az első félidőben ugyan rövid ideid kisebb ápolásra szorult, de ez sem tudta visszavetni kiemelkedő teljesítményét:

„Számomra mindig öröm, ha ilyen jó csapat ellen játszhatunk. Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, hiszen erős csapat a Ljubljana, és egyetlen percig sem szabad kiengednünk, mert végig keményen harcolni fognak. Azonban azt tettük, amit kellett, amit az edzőnk kért, sikerült kiviteleznünk az eltervezett stratégiát, azt hiszem, a titok ilyen egyszerű volt" – mondta mosolyogva a világklasszis kapus.

Korábban

Az első félidőben megszerzett hétgólos vezetésének köszönhetően 29-22-re győzött a Győri Audi-ETO csapata a Krim Ljubljana ellen, így a zöld-fehérek negyedik győzelmük után magabiztosan jutottak a BL legjobb nyolc csapata közé.

Fotók: Bertleff András

Győri Audi-ETO – Krim Ljubljana 29-22 (16-9)

Gólszerzők:

ETO: Radicevic 7, Lekic 5, Görbicz 4, Amorim 4, Orbán 3, Löke 2, Szepesi 1, Tervel 1, Kovacsics 1, Hornyák D. 1.

KRIM: Mavsar 6, Torstenson 5, Wörcz 4, Müller 3, Lazovic 2, Martin 1, Krpez 1.

Amorim találatával kezdődött a találkozó, de ezt követően háromszor is eredményesek tudtak lenni a vendégek. A győri kapuban Haraldsen kezdett, ám egy lövés után megsérült, így csak a mérkőzés 12. percben tudott ismét pályára lépni.

A folytatásban Görbicz és Amorim találataival sikerült egyenlítenie az ETO-nak, innentől a találkozó 15. percéig felváltva lőttek gólt a csapatok. Az első félidő derekától viszont átvette az irányítást a zöld-fehér együttes, feljavult a védekezésük, valamint Radicevic sorozatban lőtt négy góljának is köszönhetően 12-7-re elhúztak Görbiczék. Hét perc alatt hat győri találatra nem tudtak válaszolni a vendégek.

Az utolsó öt percben is Haraldsen számos bravúrt mutatott be a kapuban, míg a támadásokban Orbán és Amorim jeleskedett, így az első félidő végén 16-9-es győri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünet után is Haraldsen védéseket láthattak a nézők, valamint Lekic aktivizálta magát és lőtt látványos gólokat. A vendégek védekezése valamelyest feljavult, most már nem tudtak olyan könnyed gólokat szerezni a győriek, mint az első félidőben.

A második játékrészben a győri szurkolók nagyon várták, hogy tízgólos legyen a különbség, ám rendre csak kilenc találatig tudtak elhúzni Ambros Martín tanítványai. Sőt, a vége előtt öt perccel Torstenson és Mavsar vezetésével ötre zárkóztak fel a vendégek, ám szerencsére ennél beljebb nem sikerült kerülniük, így a végén Hornyák Dóra és Kovacsics gólja után végül 29-22-re nyer a Győri Audi-ETO.

A győzelemnek köszönhetően két fordulóval a csoportmérkőzések vége előtt már biztosan a legjobb nyolc csapat közé jutott az ETO.

Online közvetítés:

Vége a találkozónak!

(II.) 30.p. Tone Tijeli, a vendégek mestere időt kért.

(II.) 28.p. Torstenson lőtt könnyedén a győri kapuba. (29-22)

(II.) 28.p. Ami nem ment hétméteresből, az átlövésből igen. Hornyák Dóra volt eredményes. (29-21)

(II.) 27.p. Szepesi harcolt ki hétméterest, amelyet Hornyák Dóra hagyott ki.

(II.) 26.p. Löke labdaszerzése után Kovacsics talált a kpauba, majd Torstenson lőtt pattintva a győri kapuba. (28-21)

(II.) 25.p. Szép támadás végén Orbán gól szélről. (27-20)

(II.) 24.p. Góóóóól! Hosszú idő után Löke szerzett gólt beállós pozícióból. (26-20)

(II.) 23.p. Lazovic lőtt a kapu bal oldalába. (25-20)

(II.) 23.p. Tone Tijeli, a vendégek mestere időt kért.

(II.) 22.p. Hosszú indítás végén Krpez szerzett gólt szélről. (25-19)

(II.) 21.p. Mavsar volt eredményes hétméteresből. (25-18)

(II.) 20.p. Rédei-Soós adott el egy labdát, amely után Mavsar szépített gyors indításból. (25-17)

(II.) 19.p. Ambros Martín, a győriek mestere időt kért.

(II.) 18.p. Lekic test mellől lőtt hatalmas gólt a kapu bal felső sarkába. (25-16)

(II.) 17.p. Úgy látszik, nem lesz meg tízgólos különbség, Mavsar szépített ismét emberhátrányból. (24-15)

(II.) 16.p. Müller kapott két perces büntetést, a győriek pedig büntetőt. Görbicz állt a vonal mögé és lőtt a vendégek kapujába. (24-15)

(II.) 15.p. Orbán rontott ziccert, de bravúrosan megszerezte a labdát, ám a kapufára lőtt.

(II.) 14.p. Mavsar volt eredményes hétméteresből. (23-15)

(II.) 14.p. Lekic lőtt szép gólt átlövésből a kapu bal alsó sarkába. (23-14)

(II.) 12.p. Lazovic szépített egy szerencsés találattal. (22-14)

(II.) 12.p. Góóóóól, Görbicz passza után Radicevic emelte át a vendégek kapusát. (22-13)

(II.) 11.p. Torstenson szépített átlövésből. (21-13)

(II.) 10.p. Radicevic hatodik góljával 21-12-re módosult az eredmény.

(II.) 10.p. Wörcz vezethette végig a pályán a labdát, így könnyedén lőtt a győri kapuba. (20-12)

(II.) 7.p. Lekic hatalmas gólt lőtt felugrásból a kapu bal felső sarkába. (20-11)

(II.) 7.p. Müller betörés után lőtt Haraldsen kapujába. (19-11)

(II.) 6.p. Görbicz labdaszerzése után Radicevic volt eredményes szélről. (19-10)

(II). 5.p. Amorim hatalmas átlövéses góljával 18-9-re vezetett az Audi-ETO, de a következő támadás végén Torstenson szépíteni tudott.

(II.) 2.p. Amorim labdaszerzése után gyors indítás végén Tervel volt eredményes. (17-9)

Elkezdődött a második játékrész.

30.p. Amorim elhibázott lövése után a vendégek sem tudtak a kapuba találni, így 16-9-es győri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

30.p. Ambros Martín, a győriek mestere időt kért.

29.p. Jól megjáratott labda után Orbán volt eredményes szélről. (16-9)

28.p. Görbicz gyönyörű lövésével 15-8-ra vezetett az Audi-ETO, de Müller gyorsan válaszolni tudott emberhátrányból is.

25.p. Góóóól! Orbán volt eredményes szélről. (14-8)

24.p. Az utóbbi percekben sokat hibáztak a csapatok, mindkét együttes sok labdát adott el. Hosszú idő után Lekic törte meg a gólcsendet. (13-8)

22.p. Hosszú idő után Wörcz talált be a kapuba szélről. (12-8)

21.p. Góóóóóól! Kovacsics labdaszerzése után ismét Radicevic talált a kapuba. (12-7)

18.p. Nem segített az időkérés. Haraldsen indítása után Radicevic kétszer is eredményes tudott lenni. (11-7)

17. Amorim passza után Radicevic két gólosra növelte a győri előnyt. (9-7). A vendégek mestere időt kért.

15.p. Müller kiállítása miatt emberelőnyben játszó ETO Amorim harmadik góljának köszönhetően 8-7-re vezet.

14.p. Müller szerezte meg a vezetést, de Szepesi gyorsan válaszolt a szélről. (7-7)

13.p. Amorim hatalmas átlövéses góllal egyenlített. (6-6)

13.p. Torstenson találatával ismét a vendégeknél az előny. (5-6)

11.p. Löke harcolt ki büntetőt, amelyet Görbicz magabiztosan értékesített. (5-5)

10.p. Az újabb hétméterest sem hibázták el a vendégek, így 5-4-re vezetnek.

9.p. Amorim bejátszása után Löke gól. (4-4)

8.p. Hétméteresből lőttek gólt a vendégek, Herr nem tudott hárítani. (3-4)

6.p. Góóóól, Görbicz egyenlített. (3-3)

4.p. Wörcz újabb találatával már 3-1 a vendégeknek, de Lekic gyorsan válaszolni tudott. (2-3)

3.p. Vezetnek a vendégek Wörz góljával, nálunk Görbicz hibázott támadásban. (1-2).

3.p. Martin szerzett gólt gyors indítás végén. (1-1)

2.p. Haraldsen is parádésan kezd, bravúrral védte a vendégek büntetőjét. A védés után ápolni kell Haraldsent, ezért Herr áll a kapuba.

1.p. Amorim volt eredményes az első támadásból.

Ahogy megszokhattuk a nemzetközi mérkőzéseknél, a találkozó előtt a győri szurkolók elénekelték a magyar himnuszt.

Az Audi-ETO három forduló után százszázalékos mérleggel vezeti csoportját a női BL csoportkörében, és ha ma is nyer, akkor az utolsó két mérkőzésétől függetlenül bejut a legjobb nyolc közé. A két csapat egy hete is találkozott egymással, akkor Ljubljanában 31-20-ra diadalmaskodott Ambros Martín együttese.

A spanyol edző így várja az összecsapást: „Vasárnap az egész meccset élveztük, és rengeteget tanultunk. A mérkőzés legfőbb tanulsága, hogy ha a védelmünket szilárdan tartjuk, ez az önbizalmunkra is óriási hatást gyakorol, és a támadások is jobban mennek. Ezt nem tudom eléggé hangsúlyozni. Örülök, hogy a játékosaim az ellenfél gyenge pillanatait ki tudták használni, és elértük, hogy a Ljubljana a második félidő felére elengedje a meccset."

A szakember többször kijelentette, hogy a csapatot tavaszra szeretné csúcsra futtatni, s ehhez minden egyes mérkőzéssel közelebb jutnak.

„Eddig az elvárásaim szerint alakulnak a dolgok. Úgy érzem, egyre szilárdabb a védelmünk, és bár még vannak hullámvölgyeink, de ezek egyre rövidebb ideig tartanak, és egyre több a magas színvonalú teljesítmény. Meglátásom szerint most körülbelül az út felénél járunk. Mindig kizárólag a következő mérkőzésre koncentrálunk, lépésről lépésre haladunk az úton, s valamennyi összecsapás tanulságát szeretnénk beépíteni ebbe a folyamatba, így van ez a mostanival, melyen hazai pályán nyilván a győzelem a célunk" - vélekedett Ambros Martín.

A mérkőzésről online tudósítást adunk 15.45 órától.

• 6. BudaiKr 2012. november 05. 18:13
    „5. Lacika62 2012.11.04. 09:28

kiskocos te maragyj inkább adivárosba ne akarj bele szolni a nagyok dolgába. miröl beszélsz semmit nem értessz ehhez a játékhoz ha meg valamit mondani akarsz mond a szemebe!”
  • 5. Lacika62 2012. november 04. 09:28
    „3. BudaiKr 2012.11.04. 09:03 Te miről firkálgatsz????? Már megint csak a kakit kavarod..Sokan mondták neked suszter maradj a kapta fánál!!!!! Amihez nem értesz ne szólj illetve ne írj.........
    2. 621 2012.11.04. 07:11 Egyébként részben igazad van.... Rédi Soós egy teljesen melléfogott igazolás volt. Ez így van!!!!!”
  • 4. 621 2012. november 04. 09:23
    „Tudod nem szoktam engedélyt kérni - főleg ilyen bunkóktól....Befejeztem.”
  • 3. BudaiKr 2012. november 04. 09:03
    „2. 621 2012.11.04. 07:11

jobb lett volna ha megse szólalsz te nóbadi.”
  • 2. 621 2012. november 04. 07:11
    „Minden gratulációm ellenére, sajnos le kell szögeznem, hogy Rédi Soós egy teljesen melléfogott igazolás volt. Ha tényleg az elnök úr - aki állítólag csak ugródeszkának szeretné céljaira használni az AUDIT - akaratára történt mind ez (és az, hogy az elmentek helyére nem komoly játékerőt igazoltak, szem előtt tartva a fagyika szövegét, hogy magyart magyart(amit azóta ők többször meghágtak) akkor nagy a baj. Nem most, hanem úgy "jövőbelileg...."
    Egyébként minden gratulációm a játékosoké és A Martiné!”
  • 1. hanzik007 2012. november 03. 22:04