2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

BL: bezárult az aranykapu

Kézilabda - A továbbjutás reménye mindössze egyszer, a 45. perc környékén csillant fel, ekkor nyitott védekezésének köszönhetően három gólra feljött a zöld-fehér gárda. Az Audi-ETO tavaly után idén is az elődöntőben fejezte be a BL-küzdelmet.
Audi-ETO - Zvezda (orosz) 21-27 (11–15)
Győr, női Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó-
mérkőzés, 2500 néző. V.: Cirligeanu, Bejenariu (románok).
Audi-ETO: Herr, MRAVIKOVÁ 4, Hornyák 3, Bradeanu 5/1, Spiridon 2, Tomori 1, Vérten 3
Cs.: PÁLINGER (kapus), Görbicz 3/3, Djokic
Edző: Konkoly Csaba
Zvezda: Saidova, Boklascsuk 2, Poljanova 4/3, Andrjusina 2, SIPILOVA 9, Karejeva 1, Dmitrijeva 1
Cs.: SANKO (kapus), POLTRACKAJA 6, Vetkova, Romenszkaja 1, Krannyik 1
Megbízott edző: Vitalij Krokin

Hétméteresek: 5/4, ill. 3/3
Kiállítások: 2 perc, ill. 14 perc

Továbbjutott: Zvezda Zvenyigorod (50–46-os összesítéssel).

Ahogyan arra számítani lehetett, Görbicz Anita ott volt a bemelegítő tizenöt győri játékos között. Látszólag nem is volt nyoma annak, hogy két hete bokaszalag-szakadást szenvedett az irányító, s mivel jól bírta a lába a mozgást, a jegyzőkönyvből végül Drávai Gyöngyi nevét húzta ki Konkoly Csaba vezetőedző.

Hiányzója akadt ugyanakkor a Zvezdának, mégpedig a kispadon. Az oroszok trénere, Jevgenyij Trefilov vesekőgyulladás miatt került kórházba a héten, s mivel állapota nem tette lehetővé, nem utazott el csapatával a visszavágóra, a szövetségi kapitányként is dolgozó rutinos mestert „örök" segítője, Vitalij Krokin helyettesítette.

Hogy ez közrejátszott-e abban, hogy most az orosz csapat kezdett olyan ellenállhatatlanul, mint egy hete az Audi-ETO, nem tudni. Az viszont tény, hogy tíz perc után 6–2-re vezetett a Zvezda, ami összesítésben kétgólos orosz előnyt jelentett. Szerencsére rendezte a sorokat a hazai csapat, s egyenlített is (6–6). Erre a „beugró" Zvezda-edző rögtön időt kért, de a folytatásban a győriek szereztek vezetést – háromszor.

Aligha akadt olyan ember a csarnokban, aki a 9–8-as győri előnynél azt hitte, ekkor mutatnak utoljára ETO-vezetést az eredményjelzők. Márpedig ez történt. A Zvezda gyorsan dobott öt gólt, így a szünetre úgy vonulhattak öltözőbe a csapatok, hogy a vendéggárda állt továbbjutásra.

Szünet után Bradeanu egy gyors góllal nyitott, de a remélt fordulat csak nem jött. Hiába parádézott a kapuban Pálinger Katalin, rajta kívül igazán jó teljesítményt senki nem nyújtott. Rengeteg volt az eladott labda, a technikai hiba. Különösen a gyors lerohanásokba csúsztak be ezek a bakik, így a „könnyű" gólok helyett maradt a küzdelem a játékosok előtt tornyosuló orosz fallal. Ebből pedig nem tudott győztesen kikerülni az Audi-ETO.

Djokicék elvesztek a kőkemény orosz falban, így az Audi-ETO számára a tavalyi szezon után idén is az elődöntő jelentette a végállomást a Bajnokok Ligájában. Fotó: Berleff András

A továbbjutás reménye mindössze egyszer, a 45. perc környékén csillant fel, ekkor nyitott védekezésének köszönhetően három gólra feljött a zöld-fehér gárda, de ez volt minden pozitívum, amit el lehetett mondani a félidőről.

Az Audi-ETO tehát tavaly után idén is az elődöntőben fejezte be a BL-küzdelmet. Akkor mindkét meccsen kikapott a későbbi győztes dán Slagelsétől. A mostani búcsú azért fájó, mert idegenben nyerni tudtak Pálingerék, ám ezt a lélektani előnyt éppen saját közönségük előtt nem tudták kihasználni.

Konkoly Csaba: – Az első meccsen mutatott védekezésünket nem tudtuk megvalósítani, s mikor átvettük a vezetést, akkor sem lendültünk át a holtponton. Csalódottak vagyunk, szerettünk volna döntőt játszani, de a kardunkba nem szabad dőlni. Mostantól teljes erővel koncentrálhatunk a magyar bajnokságra, melyet szeretnénk megnyerni.

A másik elődöntőben: Hypo NÖ (osztrák)–Lada Togliatti (orosz) 36–29 (20–12). Tj.: Hypo NÖ (64–60-as összesítéssel).

• 4. colomano 2008. április 29. 09:49
    „Mint győri sajnálom a csapatot, de mint ember örülök a pofonnak. Ez talán ismét visszahozza őket a földre. Enyhén szólva is nagy volt az arc az utóbbi időkben. Meg ugye az AUDI az csak 4 karika, míg a 7 világbajnok, az mégiscsak 7 világbajnok!”
  • 3. tisztelettel 2008. április 28. 19:06
    „Gratulálok az egész csapatnak,hogy a BL-ben a legjobb 4 csapat közé jutottak!
    El kell gondolkodni,hogy mért nem sikerül az i-re feltenni a pontot!
    El kell gondolkodni játékosoknak,edzőknek,csapatvezetőknek.
    Azt hiszem egyet kihúzhatunk a "miértnemsikerülkupátnyernünk" listáról: A PÉNZ HIÁNYA nem volt idén akadály!Ennél csak nehezebb lesz a BL-ben helyt állni.Sajnos -ha valaki visszanézi a visszavágót - az első perctől fogva lehetett érezni,hogy a visszavágón nem terem az Etonak babér.Szeretném ha kapnának a csapatért szurkolók magyarázatot!A pár évvel ezelőtti fehérvári fiaskó magyarázatával a mai napig adós a csapatvezetés!”
  • 2. győri_man 2008. április 28. 15:49
    „talán elbízta magát a csapat az első meccs után, nem? ejnye-bejnye lányok...pedig ennél nagyobb esélyt!!!????? kár érte, jövőre sokkal nehezebb lesz!”
  • 1. elégedetlen 2008. április 28. 15:47
    „ideje lenne elgondolkodni azon, hogy miért csak kis hazánkon belül tudunk vitézkedni??? el kell ismerni. hogy az agyonistenített (túlbecsült) csapat ennyit tud és kész...ismét egy nagy csalódás, ez már a sokadik az elmúlt években (főleg ha a válogatottat is idevesszük).”

A derbit a Sopron, az alapszakaszt a Pécs nyerte

MKB Euroleasing Sopron - MiZo Pécs 2010 72-60 (34-21, 7-18, 18-17, 13-4). Tovább olvasom