2017. 01. 16. hétfő - Gusztáv -6°C | -1°C

Az éjszaka nyertesei: Róma, Schalke, Chelsea

A Real Madrid tegnap is 2-1-re kapott ki a Rómától, a Chelsea 3-0-ra könnyedén gyűrte le az Olympiakoszt, a Porto pedig a hajrában kiharcolta a hosszabbítást, de elbukta a tizenegyeseket a Schalke ellen. Gólvideókkal.
Madridban a Róma taktikusan, átgondoltan játszott. Az első negyedórában helyzet sem volt, aztán a 17. percben Baptista szabadrúgását védte szögletre Doni. Rá egy percre Aquilani bődületes kapufával válaszolt.

Aztán jött Baptista kapufája és a szünet: 0-0, ami a Rómának kedvezett, hisz az előző fordulóban 2-1-re ők győztek. A 66. percben a csereként beálló Vucsinics folytatta a kapufaforgácsolást, aztán a 71. percben Pepe szabálytalanul állította meg a montenegróit, olyannyira, hogy második sárgával az öltözőbe ballaghatott.

Pár perc múlva, a Tonetto kiváló beadására érkező Taddei a hosszúba csúsztatott (0-1). Ám két percen belül egyenlített a Real: Raúl, amúgy lesen, labdát kapott középen, kiugrott a védők közül és a bal alsóba bombázott (1-1). A kegyelemdöfést a Cannavaro hibájából az üres kapuba fejelő Vucsinics vitte be, a mérkőzés utolsó előtti perceiben (2-1).

A Chelsea-nak Ballack már az 5. percben vezetést szerzett (1-0). A 25. percben a német lőtt újra, a labda elakadt a kapusban, a kipattanót Lampard vágta a görögök hálójába (2-0). A második félidő elején már háromgólosra növelte előnyét a Chelsea, Kalou két perccel a fordulás után állította be a 3-0-s hazai sikert.

A Porto négy perccel a kilencven perc letelte előtt szerzett vezetést a Schalke ellen, ekkor a hazaiak Fucile kiállítása miatt már emberhátrányban játszottak. Jött a hosszabbítás, amelyben nem született gól, a tizenegyesekben pedig a németek voltak a precízebbek, így ők jutottak a négyes döntőbe.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó:

Real Madrid – Roma 1-2
G.: Raúl a 76., illetve Taddei a 73., Vucsinics a 92. percben
Továbbjutó a Roma 4-2-es összesítéssel.

Chelsea – Olympiakosz 3-0
G.: Ballack a 5., Lampard a 25., Kalou a 47. percben
Továbbjutó a Chelsea 3-0-s összesítéssel.

Porto – Schalke 1-0 - tizenegyesekkel: 1-4
G.: Lisandro a 86. percben
Továbbjutó a Schalke büntetőkkel.

• 1. Lac 2008. március 06. 12:43
    „HAjrá Barcelona!”

Amatőr vagy profi?

Ökölvívás - Második lett az országos bajnokságon Bognár Gábor, a soproni Gyevát Gyula Ököklvívó… Tovább olvasom