2018. 07. 22. vasárnap - Magdolna 19°C | 27°C Még több cikk.

A 90 percen túl lőtték a gólokat - Brazília-Costa Rica 2-0

Megítélt, majd visszavont tizenegyes - Brazília a ráadásban rúgott két góllal győzte le Costa Ricát.
Brazília - Costa Rica 2-0 (0-0)
FIFA világbajnokság, E csoport, 2. forduló. Szentpétervár, vezeti: Björn Kuipers (holland).
Brazília: Alisson – Fagner, Thiago Silva, Miranda, Marcelo – Paulinho (Roberto Firmino, 68.), Casemiro, Philippe Coutinho – Willian (Douglas Costa - a szünetben), Gabriel Jesus (Fernandinho, 93.), Neymar. Szövetségi kapitány: Tite
Costa Rica: Keylor Navas – Gamboa (Calvo, 75.), Acosta, G. González, Ó. Duarte, B. Oviedo – Venegas, D. Guzmán (Tejeda, 83.), Borges, B. Ruiz – Urena (Bolanos, 54.). Szövetségi kapitány: Óscar Ramírez
Gól: Coutinho (91.), Neymar (97.)

97.perc - GÓÓÓÓL! 2-0, Neymar! Egy könnyelműség a félpályánál, a fellazult védelemmel szemben pedig kijátssza ezt Brazília, Douglas Costa szolgálta ki Neymart, akinek közelről csak az üres kapuba kellett lőnie.

94.perc - Firmino majdnem duplázott! Coutinhóval kényszerítőzött, majd nyolc méterről nem talált kaput a csereként beállt brazil.

93.perc - Rögtön brazil csere: Gabriel Jesus helyett Fernandinho áll be.

91.perc - GÓÓÓÓÓL! Vezet Brazília! Marcelo beadását Gabriel Jesus tudta átvenni, majd a lendületből érkező Coutinho bepasszolja közelről, 1-0!

90.perc - Hat perc (!) a ráadás a meccs végén.

89.perc - Most meg Keylor Navas marad lent, miután beívelnek a brazilok egy szabadrúgást a kapu elé. Rutinosak Costa Rica, így lehetne összefoglalni az elmúlt pár percet.

87.perc - Két costa ricai játékos is a földön, ezt persze nehezen emésztik a brazilok, főleg így pár perccel a vége előtt. Neymar könyökösétől szenved Duarte, ezt nem fújta be Kuipers.

85.perc - Coutinho átlövését fogja Keylor Navas. Bő öt perc még, Brazília dominál, de nem tud betalálni.

83.perc - Az utolsó csere Óscar Ramíreztől: Tejeda váltja Guzmánt.

Vb 2018 - Brazília-Costa Rica - Fotó: MTI - Galéria

82.perc - Neymar és Coutinho is kap egy sárgát, mindketten szövegelésért.

79.perc - MÉGSEM! Kuipers visszavonja a tizenegyest! Elég egyértelműnek tűnt, de nem a holland számára, mégsem rúghat Brazília büntetőt!

78.perc - TIZENEGYES! Ez gyönyörű akció volt, Douglas Costa hatalmas lendülettel vitte kapura a labdát, majd több opciója is volt, Gabriel Jesus választotta, aki sarokkal tette tovább Neymarnak, aki csinált egy visszacselt, Gonzalez viszont lerántotta őt, Kuipers tizenegyest ítélt. Videóznak!

75.perc - Cserél Costa Rica, Gamboa helyett Calvo áll be.

72.perc - KIMARAD! Ez is kimarad, mint eddig minden! Neymar kap ajándékba egy labdát a costa ricai tizenhatos előterében, majd a kapuval szemből mintegy húsz méterről lőhet, de elrúgja a kapu fölött.

70.perc - Szögletet rúghat Brazília, miközben Venegas fekszik a földön: a brazilok nem rúgták ki a labdát, hanem vezették tovább támadásukat. A korner után Casemiro fejel,de pont középre jön ez is.

68.perc - Újabb brazil csere, Paulinho helyett Roberto Firmino jön.

63.perc - Neymar most ballal lő, de Keylor Navas ha másodjára is, de megfogja.

58.perc - Megint Keylor Navas véd, igaz, most nem volt olyan nehéz dolga, mint az imént: Gabriel Jesus készíti le a labdát lövésre Coutinhónak, aki rá is tűzi, de pont középre jön a labda.

56.perc - Keylor Navas bravúrja! Jobbról érkezik középre a labda, amit Neymar lő el kapásból, de a costa ricai kapus kiszedi valahogy a léc alól!

54.perc - Cserél Costa Rica, Urena jön le, akit Bolanos vált. Kicsit alább hagy a brazil fölény.

50.perc - Remekül kezd Brazília! Egy jobb oldali beadást Gabriel Jesus fejel a keresztlécre, majd a kipattanó éppen elkerüli Keylor Navas kapuját - marad a 0-0, de elképesztő nyomás alatt Costa Rica!

48.perc - Gabriel Jesus remek passzát lábbal hatástalanítja Keylor Navas, de rövid a felszabadítása, Fagner emeli vissza a hosszúra, ahol Neymar jön, de nem tudja elrúgni a kapus mellett - sőt, el is találja Keylor Navast, aki egy rövid ápolás után folytatni tudja a játékot.

46.perc - Folytatódik a meccs, Willian helyett már Douglas Costa jött ki a braziloknál.

Félidő - Nehezen akar beindulni ez a brazil gépezet, néhány percet leszámítva Costa Rica volt veszélyesebb. A biztos védekezésből kiinduló közép-amerikai csapat alaposan megnehezíti az ötszörös világbajnok dolgát.

45.perc - Egy perc a ráadás az első félidő végén.

39.perc - Egy brazil szögletből indul a costa ricai kontra, viszont Urena lesen áll, így nincs befejezés. Ez sem néz ki könnyebben a brazilok szempontjából...

34.perc - Willian indul meg befelé jobbról, viszont ballábas lövése nem hordoz veszélyt magában.

30.perc - Coutinho átlövése nem talál kaput. Úgy tűnik, kellett egy jó húsz perc Brazíliának ahhoz, hogy belejöjjenek a játékba.

27.perc - Az első komolyabb brazil helyzet, Coutinho kiugratásával Neymar léphet ki, de egy picit hosszan veszi át, így begyűjti a labdát Keylor Navas. Marcelo lapos lövése elmegy a jobb kapufa mellett.

26.perc - Gabriel Jesus a léc alá bombáz - azonban már lesen állt, Marcelo lapos, lövésszerű beadását követően. Eddig Costa Rica játssza azt, amit a braziloktól várhattunk volna, kis területen, fineszes megoldásokkal hozzák fel a labdákat.

22.perc - Lassan eltelik az első félidő fele, komoly brazil helyzet nélkül.

17.perc - Costa Rica bátor játékpercei után kicsit fentebb is tolja a védekezését, a brazilok egyelőre nem tudnak lövőhelyzetbe kerülni.

13.perc - Visszajön Casemiro - viszont Borges kihagyja az eddigi legnagyobb helyzetet! Venegas passzolta vissza jobbról a labdát a második hullámban érkező társnak, akinek lapos kapáslövése alig kerüli el Alisson kapuját.

10.perc - Neymar ívelhet be egy jó helyről járó szabadrúgást, de kifejelik. Casemiro orra vérzik, e miatt kell elhagynia a pályát - átmenetileg tíz emberrel Brazília.

7.perc - Gamboa távoli lövése megy el jóval a kapu felett.

5.perc - Máris magukhoz ragadják a kezdeményezést a brazilok, Costa Rica mélyen visszahúzódik a saját kapuja elé. Ennek ellenére Urenát megtalálják egy előrevágott labdával, de Thiago Silva menteni tud, mielőtt komolyra fordulna a dolog.

1.perc - Costa Rica kezdte a meccset.

13.54 - Köszöntjük olvasóinkat, két nyeretlen együttes próbál meg javítani a pénteki nap nyitómeccsén: a braziloknál kikerült Danilo a védelem jobb oldaláról, őt sérülése miatt nem játszhatja ma Tite.

Korábban írtuk:

E csoport, 2. forduló, Szentpétervár, játékvezető: Björn Kuipers (holland)

Brazília-Costa Rica

Brazília: Alisson - Danilo, Thiago Silva, Miranda, Marcelo - Casemiro, Paulinho - Willian, Philippe Coutinho, Neymar - Gabriel Jesus

Costa Rica: Keylor Navas - Francisco Calvo, Oscar Duarte, Johnny Acosta, Giancarlo González - Cristian Gamboa, Celso Borges - David Guzman, Bryan Ruíz, Johan Venegas - Marco Urena

Kötelező győzelem vár Brazíliára az oroszországi labdarúgó-világbajnokság pénteki napján, az E csoport második fordulójában, melyben Szerbia a Svájc elleni sikerrel biztosíthatja helyét a nyolcaddöntőben. Brazília nem csupán a csoportja, hanem az egész vb egyik nagy esélyesének számít, s a Svájc elleni nyitómeccs első fél órájában meg is feleltek az előzetes elvárásoknak Tite tanítványai, akik látványosan és gyorsan futballoztak. A folytatásban viszont alaposan visszavettek a tempóból, aminek két pont lett az ára. Az 1-1-es döntetlen pedig azt is jelenti, hogy Costa Rica ellen már nem hibázhat a selecao, ellenkező esetben nagyon nehéz helyzetbe kerül az utolsó fordulóra.

A brazil gárda legutóbbi három vb-meccsét nem tudta megnyerni, s ha a következőn sem arat győzelmet, beállítja 1974-78-as negatív rekordját. A szurkolók és a brazil szakírók elsősorban arra a Neymarra zúdították a haragjukat, akinek a felépüléséért az egész ország szorított februári súlyos sérülése után, ám a Svájc elleni teljesítményével maga ellen fordította a rajongókat. A világ legdrágább játékosának számító támadó kritikusai szerint öncélúan futballozott, rendre megakasztotta a támadásokat egyénieskedésével, s ennek is volt a következménye a vele szemben elkövetett rengeteg szabálytalanság. A svájci játékosok keménykedése nyomott hagyott a 26 éves csatáron, akinek a keddi edzést néhány perc után be kellett fejeznie fájdalmai miatt, igaz, a pénteki játéka nincs veszélyben. Costa Rica minden bizonnyal nem adja majd olcsón a bőrét Szentpéterváron, a szerbektől elszenvedett 1-0-s vereség után ugyanis mindenképpen pontot kell szereznie, ellenkező esetben már pénteken kiesik.

Az erőviszonyokat jól tükröző statisztikák alapján ugyanakkor nagy bravúr lenne a közép-amerikai ország sikere, a két együttes tíz eddigi találkozójából ugyanis kilencet a brazilok nyertek, a legutóbbit, 2015 szeptemberében 1-0-ra. "Jó csapata van Costa Ricának. Láttuk a szerbek elleni meccsüket, mely egy pontrúgással dőlt el. - mondta a svájciak ellen gyönyörű gólt szerző Philippe Coutinho. - Ugyanakkor készen állunk a feladatra, mentálisan felkészültünk arra, hogy egy jó meccset játsszunk."