22 góllal nyert Szegeden az Audi-ETO

38-16-ra nyert az újonc Szeged otthonában a címvédő Audi-ETO.
Szeged KKSE-Győri Audi ETO 16-38 (8-20)
Női kézilabda NB I, 3. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 2500 néző. Vezette: Bonifert, Oláh.

Szeged KKSE: Futaki - Zsilák 1, Barján 3, Dajka 3/1, Lojpur 1, Misztric 1, Szabó 4/2. Csere: Dobó (kapus), Selmeci, Gulyás, Tóth 1, Hárs 1, Karsai 1, Aron, Lehmann-Dobó. Vezetőedző: Marosán György.

Győri Audi ETO: Grubisic - Szepesi 2, Müller, Görbicz 3/1, Löke 7, Amorim 4, Bognár-Bódi 4. Csere: Milanovic 4, Kovacsics 5/2, Aguilar 2, Planéta 1, Korsós 4/2, Sen 1, Orbán 1. Vezetőedző: Ambros Martin.

Hétméteres: 5/3, ill. 5/5.

Kiállítás: 8, ill. 8 perc.

Marosán György: - Az első percekben nagyon megilletődtünk a hangulattól, a sok nézőtől és természetesen az ellenféltől. A nehéz rajt után összekaptuk magunkat és a fő célt remélhetőleg nekünk és a Győrnek is sikerült is sikerült elérni, azaz kiszolgálni a közönséget.

Görbicz Anita: - Az edzőnk elvárja tőlünk, hogy minden bajnokin olyan tempót diktáljunk, mintha Bajnokok Ligája mérkőzésen lennénk. Ez sikerült is, és ezt a remek hangulatnak is köszönhetjük.

A delmagyar.hu beszámolója szerint az ETO négy perc alatt elhúzott három góllal, de a győri előny növelését az 5. percben a szegedi időkérés sem tudta megtörni. A 7. percben már öt gól volt a különbség. Míg a szegediek a 10. és 19. perc között gólképtelenek voltak, az ETO sorra gyártotta a gólokat. Görbicz például a félpályáról talált be a 12. percben. A 22. percre már 10 gólra nőtt a győri együttes előnye. A félidőben 20-8-as győri vezetésnél vonultak pihenőre a csapatok.

A második játékrész első góljára négy percet kellett várni, két perccel később már 15 gól volt az Audi-ETO előnye. Hat perccel a vége előtt 34-14 volt az állás, a meccs utolsó gólját a szegedi Dajka lőtte.

Eredmények:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Siófok-Galérius Fürdő 28-28 (17-12)
Érd-Mosonmagyaróvár 26-23 (13-13)
Dunaújvárosi Kohász KA - DVSC-TVP-Aquaticum 30-22 (15-8)
EUbility Group-Békéscsaba - MTK 29-23 (12-11)
Szeged - Győri Audi ETO KC 16-38 (8-20)
Ipress Center-Vác - Fehérvár KC 19-24 (12-12)

Papp Márk bírói hiba miatt nem nyert a nyíltvízi úszó EK-n

Andrea Bianchi 100 méterrel levágta a pályát, így akkora előnnyel győzött Papp előtt, hogy a finálét… Tovább olvasom