2018. 09. 19. szerda - Vilhelmina 13°C | 27°C Még több cikk.

Atlétika: aranyérem az ügyességi csapatbajnokságon

Budapesten rendezték az Országos Serdülő és Junior Ügyességi és Gátfutó Csapatbajnokságot.
A Győri Dózsa SE Atlétikai Szakosztálya egy Bajnoki Címmel, egy negyedik-, két ötödik- és egy hatodik helyezéssel térhetett haza a megmérettetésről.

Junior női 400 méteres gátfutásban a Zajovics Nóra, Bagi Krisztina, Zajovics Kitti, Kószás Kriszta összetételű "A" csapat aranyérmet szerzett 66,14 mp-es átlageredménnyel. A Keller Dorottya, Tóth Mirella, Csöndes Viktória, Major Luca alkotta "B" csapat a szintén előkelő ötödik helyen végzett. (72,25 mp-es átlaggal) Junior női hármasugrásban a Keller Dorottya, Bagi Krisztina, Zajovics Nóra, Tóth Mirella összetételű csapat 10,78 m-es átlaggal az ötödik helyen végzett. Edzőjük Farkasné Babos Rita.

A serdülő lányok mezőnyében mindössze 5 cm-rel lemaradva a dobogóról negyedik helyen végzett a Szabó Krisztina, Steierlein Éda Dzsenifer, Tóth Evelin, Reizinger Fanni alkotta távolugró csapat. (4,81 m-es átlag). A serdülő lányok - Szabó Krisztina, Reizinger Fanni, Veisz Adrienn, Tóth Evelin - gerelyhajításban is pályára léptek, ahol hatodik helyezést szereztek. Felkészítőik: Farkasné Babos Rita és Farkas Roland.

Az Egyéni Országos Bajnokságon nyújtott kiemelkedő teljesítményük alapján Szabó Krisztina és Steierlein Éda Dzsenifer meghívást kapott a Magyar Atlétikai Szövetség által megrendezésre kerülő "Képesség Felmérő Táborba" Tatára, az Olimpiai Edzőtáborba.