2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

Svédország legyőzte Paraguayt

Svédország nagy nehézségek árán legyőzte Paraguay együttesét a Világbajnokság B-csoportjában.
Két csalódott csapat összecsapása Berlinben. A skandinávok leégtek Trinidad ellen, Hislop kivédte a szemüket, míg a dél-amerikaiak minimális vereséget szenvedtek Angliától az első találkozón.

A svédeknél Isaksson visszafoglalta helyét a kapuban, nem mintha rajta múlott volna a Trinidad elleni pontvesztés. Sárgába öltözött a berlini lelátó, és a meccs elején nyílt focit láthatott a közönség, helyzet nélkül.

A kilencedik percben Kallstrom bombázott, Bobadilla védett. Pár percre rá Wilhelmsson lőtt alig mellé, majd Ljungberg-Ibrahimovics összjáték végén Henrik Larsson elöl mentettek a védők.

A svédek enyhe mezőnyfölényben játszottak, amit jelzett Henrik Larsson fejese, valamint a 60-40%-os labdabirtoklási arány is. A 41. percben a másik oldalon Nunez lőtte keresztbe a lasztit, majd Ibrahimovics ziccerben szinte hazagurított. Félidőben 0-0.

A végén csattant az ostor

Ibrahimovicsot Allback váltotta a félidőben, a svéd rohamok azonban csak nem jöttek. Ehelyett Valdez vágta a másik oldalon az oldalhálóba a labdát, majd Bomet lőtt távolról. Hernik Larsson szabadrúgását Bobadilla ütötte ki, majd Acuna löketét hatástalanította Isaksson.

Az 59. percben megszületett a meccs helyzete: Allback egyedül vihette kapura a játékszert, átemelt a paraguayi hálóőrőn, a gólvonal előtt azonban Caniza kétségbeesetten és önfeláldozóan mentett.

Egyre elkeseredettebben támadtak a svédek, de Allback rendre elhibázta lehetőségeit. Aztán a 89. percben feléledtek a svéd álmok: Allback végre nem önmaga akart megoldani egy helyzetet, visszafejelt labdáját Ljungberg bólintotta a hosszúba: 1-0.

Svédország kiszenvedte a győzelmét, és így komoly esélye van a továbbjutásra. Az utolsó találkozón Angliával csoportdöntőt játszhat.