A 92. percben szerezte meg a győzelmet a győri csapat

2019.10.27. 08:52

NB II foci – Gyirmót – Vasas 2-1 – sok-sok fotó

Birtalan büntetőből szerezte meg a vezetést a vendégeknek, Szarka egyenlített Májer lövése után még az első félidő végén. A slusszpoén a 92. percben jött: Hudák góljával a Gyirmót itthon tartotta a három pontot.

Munkatársunktól

Fotó: CSAPO BALAZS

Merkantil Bank Liga labdarúgó NB II., 14. forduló

Gyirmót FC Győr–Vasas 2-1

Győr, Alcufer Stadion. V.: Takács J.

Gyirmót: Rusák – Présinger, Lipták, Krebsz, Heffler (Szabó L. 84'), Szarka, Vass, Hudák, Lázár, Vogyiska, Májer. Vez. edző: Csertői Aurél.

Vasas: Bősz – Szivacski, Tóth B., Birtalan (Thorgelle 66'), Kovács M., Szedlár (Tóth L. 83'), Hinora, Hajdú, Kleisz, Lakatos, Terbe (Daróczi 66'). Vez. edző: Szanyó Károly.

Gólszerző: Szarka (38'), Hudák (90+2'), ill. Birtalan (28' büntetőből)

Sárga lap: Szivacski (60'), Hajdú (77'), Kleisz (78').

1. perc: Az angyalföldiek kezdik a meccset. Mindjárt helyzet az első percben: Birtalan iramodik meg a bal oldalon, aztán éles szögből az oldalhálóba lő.

6. perc: A jobboldali gyirmóti beadást Szarka fejeli kapu felé, a labda a háló tetején landol.

11. perc: Baloldali Vasas-szöglet után Rusáknak kell kiöklözie a kapu felé hulló labdát.

13. perc: Lipták szabálytalansága után a félpálya környékéről végezhetnek el szabadrúgást a vendégek, az előre ívelt labda Birtalant találja meg, ő pedig egyedül mehetne kapura. A hazaiak szerencséjére a labda Birtalan kezére pattan.

14. perc: Jobboldali beadás után Hinora fejelhet viszonylag tisztán a tizenegyespont környékéről, de Rusák a helyén van.

18. perc: Kovács Milán labdát szerez a félpályánál, és egészen az alapvonalig viszi azt a bal oldalon. A beadása elmegy a kapu előtt keresztbe.

22. perc: Szarka és Májer játszik össze a vendégek tizenhatosa előterében, aztán Májer lő 20-ról, kapu fölé.

28. perc: Büntetőt rúghat a Vasas. Birtalan értékesíti a tizenegyest. 0-1.

30. perc: Majdnem jön a gyors válasz: baloldali szabadrúgás után a hosszún érkező gyirmóti játékos hiába fejel a hálóba, mert lesen volt.

38. perc: Heffler szerez labdát a félpályánál, majd remekül viszi el két angyalföldi játékos mellett, és jól veszi észre a jobb oldalon tisztán érkező Májert is. Májer egy igazítás után laposan, erősen lő, Bősz leér és a jobb kapufára üti a labdát, ami onnan visszapattan a másik kapufa felé. Szarka érkezik a túloldalon és fél méterről a hálóba belsőzi a labdát. 1-1.

43. perc: Bősz védi lábbal Szarka lövését.

45. perc: Vége az első félidőnek.

46. perc: Folytatódik a meccs. Utólag kiderült, hogy a gyirmóti egyenlítő találatot mégsem Vogyicska, hanem Szarka Ákos szerezte.

49. perc: Heffler lő 18-ról a jobb felső sarok fölé kicsivel.

53. perc: Kleisz 20 méterről lövéssel próbálkozik, a szögletzászlónál melegítő gyirmóti cseréket találja el.

60. perc: Szivacski kap sárgát.

66. perc: Csere a vendégeknél: Birtalan helyére Thorgelle, Terbe helyére pedig Daróczi érkezik.

68. perc: Vogyicska próbálkozik 22 méterről, a lövése kapu fölé száll.

69. perc: Kavarodás van a Vasas kapuja előtt, végül sem Májer, sem Szarka nem tud kapura fordulni, Heffler lövi el a labdát nyolc méterről, balról, de alaposan kapu fölé megy.

70. perc: Jobboldali beadás után Májer fejel, a léc alá tartó labdát Bősz megfogja.

73. perc: Daróczi kap labdát üresen a bal oldalon, a tizenhatoson belül, de lesen. Rusák azért megfogja a lövését, biztos, ami biztos.

77. perc: Ismét villan a sárga: Hajdú rántotta le Hefflert.

78. perc: Kleisz bokára megy, ez is sárga.

82. perc: Szedlár-Tóth csere a Vasasban.

84. perc: Az első gyirmóti csere jön: Hefflert váltja Szabó Lukas.

89. perc: Krebsz lába alatt elcsúszik a labda a gyirmóti tizenhatoson belül, Lakatos csap le a lehetőségre, és egyből lő: kapu mellé.

90+1. perc: Letelt a rendes játékidő, nem mutatott fel táblát a negyedik játékvezető a ráadással kapcsolatban.

90+2. perc: Kleisz elől szedi fel a kiugratást Rusák, a vendégek játékosa lenn marad. Rusák kirúgása után szabálytalanság történik a vendégek térfelén. A balról, 30 méterről beadott szabadrúgás Hudákról megy kapu felé, Bőszről pedig a labda a gólvonal mögé csorog. 2-1.

90+3. perc: Vége a meccsnek.

„A játékkal nem voltam teljes mértékben elégedett, mert tudunk ennél jobban is játszani, de a Kazincbarcika ellen az eredmény volt a legfontosabb – nyilatkozta Csertői Aurél, a Gyirmót vezetőedzője. – A Vasas lényegesen jobb csapat a legutóbbi ellenfelünknél, ezért nekünk is jobb játékra lesz szükségünk a három pont megszerzéséhez. Agresszív focit játszanak több jó képességű futballistával, de nekünk hazai pályán nem lehet más célunk, mint megnyerni a rangadót. Négy meccse tart a győzelmi szériánk, de még ez is kevés volt ahhoz, hogy a tabellán ott álljunk, ahol szeretnénk. Bár azt mondják, hogy minden sorozat megszakad egyszer, remélem, velünk ez nem vasárnap történik meg.”

A 14. forduló további párosítása, szombat: Szolnok–Ajka 17.00. Vasárnap, 13.30: Dorog-ETO, Soroksár–Budaörs, 17.00: Csákvár–Békéscsaba, Szeged–Tiszakécske, Siófok–Kazincbarcika, Haladás–Nyíregyháza, Budafok–Vác. Szabadnapos az MTK.