Rövidpályás úszó Eb

2023.12.07. 17:24

Szabó Szebasztián ezüstérmes 50 méter gyorson

Szabó Szebasztián címvédőként ezüstérmet nyert 50 méter gyorson az Otopeniben zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokság csütörtöki napján.

MW

Szabó Szebasztián a férfi 50 méteres gyorsúszás középfutama után a rövidpályás úszó Európa-bajnokságon a romániai Otopeniben

Forrás: MTI

Fotó: Kovács Tamás

A 27 esztendős magyar versenyző 20.74 másodperces idővel, a francia Florent Manaudou-val holtversenyben csapott célba. A számot a brit Benjamin Proud 20.18-as Európa-csúccsal nyerte, mindössze két századdal maradt el az amerikai Caeleb Dressel világrekordjától.

A győriek kiválósága ezzel a magyar küldöttség második érmét szerezte a romániai kontinensviadalon, szerdán Késely Ajna nyert bronzérmet 800 méter gyorson.