Éremszerzők

2024.04.10. 07:04

Úszás országos bajnokság - A győri csapat vezeti az éremtáblázatot az első nap után

Április 9-12 között mintegy félezer úszó részvételével rendezik a magyar úszósport legjelentősebb hazai versenyét, a 126. országos bajnokságot.

Az aranyérmes 4x100 méteres győri mixed vegyesváltó.

Az UNI Győri Úszó Sportegyesület 34 versenyzővel vágott neki a viadalnak, s már rögtön az első napon szép sikereknek tapsolhattak a csapat szurkolói.

Az UNI Győri Úszó SE jelenleg az éremtáblán az első helyen áll 4 arany- és 1 bronzéremmel.

Élre kívánkoznak az éremszerzők:

Sebestyén Dalma 200 méteres női vegyesúszásban aranyérmet nyert

Fángli Henrietta 100 méteres női mellúszásban aranyérmet nyert, országos csúccsal

Pózvai Kiara 50 méteres női hátúszásban bronzérmet szerzett

A 4x100 mix vegyesváltó aranyérmet nyert (Vonyik András, Koós Márton Balázs, Ollé Mónika Beatrix, Lakó Dorina, Kováts Alex, Fángli Henrietta, Sebestyén Dalma, Szabó Szebasztián)

A 4x100 mix gyorsváltó aranyérmet nyert (Hosszú Máté, Pózvai Olivér, Pózvai Kiara Viktória, Bakó Réka, Krstulovic Vladimir, Szabó Szebasztián, Jakabos Zsuzsanna).