Újabb Ipartechnika-siker – ezúttal a fővárosban

Fontos pontokat szerzett a női Szuperligában az Ipartechnika.

Szuperliga, férfi

Rába ETO Győr SE–Szeged 2:6 (3387–3688).

A végeredmény egyértelműen mutatja a sokszoros magyar bajnok fölényét, amelyet a tartalékos győri csapat sem tudott kétségessé tenni. Bár a két bajnoki pont sorsa már a találkozó első két harmadában eldőlt, a zárópárosban azonban felülmúlták ellenfelüket a győriek, de már nem tudták szorosabbá tenni a mérkőzés kimenetelét.

Psz.: Ambrus G. 607, Batki T. 575.

Az ifjúsági mérkőzésen 4:0-ra (1088–1160) alulmaradtak a hazai fiatalok.

Bábolna–Köfém SC 4:4 (3448–3448).

Rendkívül izgalmas mérkőzést vívott a kiesés elkerülése ellen harcoló két csapat, amelynek végén ritkán előforduló, azonos csapatfa eredmény született. Az első párban Tóth Zoltánnal az élen két egyéni pont mellett 62 fás előnyt szerzett a Bábolna. A középső sorban azonban megtorpant a hazai csapat és a fehérváriak kiegyenlítettek, a faelőnyt is maguk javára fordították. A záróharmadban csak fokozták az izgalmakat a játékosok, és a pontosztozkodás mellett mindössze egy fa bármelyik oldalra eldönthette a volna a mérkőzés kimenetelét.

Psz: Tóth Z. 624, Szász L. 609, Imre B. 572.

A bábolnai fiatalok szoros mérkőzésen 3:1-re (1092–1090) legyőzték a fehérvári ifjúsági csapatot. Psz.: Morvai D. 575, Teberi M. 517.

Szuperliga, női

Rákoshegyi VSE I–Ipartechnika Győr SE 3:5 (3291–3320).

Jól kezdte a mérkőzést a fővárosban is az Ipartechnika, az első pár után 1–1 volt az állás mindössze 3 fás előnnyel. A középső sorban ezúttal gyengébben ment a győri lányoknak, mert a hazaiak mindkét játékosa besöpörte a pontot, és a fahátrányból 57 fás faelőnyt kovácsolt. A hajrá, mint már oly sokszor, ezen a mérkőzésen is a győri lányok sikerétől volt hangos, hiszen Tóth-Móricz Kata és Sass Edit együttesen 86 fával győzték le ellenfeleiket, így ismét a két egyéni pont megszerzése mellett a maguk javára fordították a mérkőzés alakulását.

Psz: Tóth-Móricz K. 585, Bálintfy C. 573, Sass E. 568.

Anduskáné Cseh Anikó Katalin, az egyesület elnöke így értékelte a mérkőzést:

Nagyon izgalmas és kiélezett mérkőzést játszottunk, amire előzetesen számítottunk is. Nagy küzdelem árán a két pont a miénk lett. Négy fordulóval a bajnokság vége előtt az ifik és a felnőttek vezetik a tabellát, de a riválisokkal még nehéz mérkőzések várnak ránk.

Az előmérkőzésen a fiatalok Szabó Boglárka egyéni csúcsával nagyszerű győzelmet aratva (0–4, 1027–1121) vezetik a tabellát a Ferencváros előtt. Psz.: Istenes H. 566, Szabó B. 555.

NB I

Mosonszentmiklós–Oroszlány 1:7 (3251–3481).

Psz: Solt M. 532.

Rendesen visszavágtak az őszi vereségért – mondta Frank László szakosztályvezető a mérkőzés után, majd hozzátette: tudása alatt teljesített a csapat és teljesen megérdemelt vendégsiker született. Két elfogadható eredmény kevés ezen a szinten. Az első sorban Szalánczi Péter hozta a tőle megszokott játékát, de ez kevésnek bizonyult a remekül játszó ellenféllel szemben. Horváth Ákos az ifi mérkőzés hatvan dobása után a felnőttmeccsen már pechesebb volt. A második sorban Solt Martin szintén az ifi után közepes teljesítménnyel is hozta a pontot. Pápai Tibort idősebb Modrovits István váltotta, de elég gyengére sikeredett, így ott nem volt esély a pontra. A zárósor előtt ez akár ledolgozható hátrány is lehetne. Hősi Rezső és Korcz Róbert vette fel a szinte lehetetlen harcot a szuperligás csapatokba is bőven helyet kapható páros ellen. Hiába küzdöttek, harcoltak a mieink, esélyt sem hagyva, parádés eredményeket produkált az oroszlányi páros.

Az előmérkőzésen a fiatalok 3:1-re jobbnak bizonyultak a vendégcsapatnál, Solt M. (Horváth Á.) 561 és Hirni D. 467 fás – egyéni csúcs – eredménye mellett.

NB II

AD Flexum TK–Jobb Dáma 7:1 (3217–3085).

Az első öt párban folyamatosan szerezte egyéni pontjait, és növelte faelőnyét az óvári gárda, akikkel szemben csupán az utolsó párban tudott Németh Lajos pontot szerezni.

Psz.: Nagy L. (Nagy B.) 557, Virág P. 553, Horváth R. 542, Dobos G. 542, Ledó Z. 538, ill. Németh L. 520.

Scarbantia SE–Lauf-B TK 7:1 (3018–2839).

A korábbi éllovas zalaiakkal szemben közepes teljesítménnyel is sikerült fölényes győzelmet aratni a soproni csapatnak.

Psz.: Kocsis Gy. 530, Varga Zs. 517, Turner M. 515, Zsirai Gy. 513, Cihlár H. 490.

Fülöp Borozó–Soproni Sörgurítók 7:1 (3331–3143).

Ezen a mérkőzésen a sárvári borosok eredményesebben gurítottak, mint a soproni sörösök, mivel az első párban pontszerző Ritter Tamás mellett mindössze egy összecsapás alakult szorosan, a többieknél 30–60 fa közötti különbséggel hazai győzelem született.

Psz.: Ritter T. 588.

Győri területi bajnokság

Jobb Dáma B–Turris SE Sopron 1:7 (2399–2493).

Békási László 480 fás egyéni eredményével minden játékosnál jobbnak bizonyult, de csapattársai 85–90 fával elmaradtak tőle, így kevés esélyük volt még a pontszerzésre is az egyenletes, jó teljesítményt nyújtó soproniakkal szemben.

Psz.: Békási L. 480, ill. Pukler N. 451, Varga K. 430, Szekeres T. 425, Grászli A. 417, Kozma Márta 397

Pribránszki Kft-Mosonszolnok–Károlyháza 5:3 (2515–2435).

Folytatta jó szereplését az éllovas Mosonszolnok csapata, előnyét folyamatosan növelve uralta a mérkőzést és újabb győzelmével stabilizálta helyzetét a tabella élén.

Psz.: Kopácsi Gy. 439, Vörös I. 432, Haller M. 427, ill. Pekelniczki I. 428, Pálfi Á. 421, Pálfi L. 418.

Gyóróért Egyesület–Petőháza 3:5 (2689–2693).

Az első párban dobó Csigó Attila kiváló egyéni eredménnyel rukkolt elő a répcelaki pályán, majd feljöttek a hazaiak és átvették a vezetést. Az utolsó párok utolsó dobásai lázba hozták a csapatokat, mert a mindössze négy fával többet elérő Petőháza meglepetésre elvitte a két bajnoki pontot.

Psz.: Pintér Á. 472, Göcsei T. 450, Lónai G. 450, ill. Csigó A. 497, Németh L. 463, Sipos F. 461.

Fortuna TC-Győrladamér–Bábolna B 6:2 (2456–2412).

Nem volt nagy különbség a két csapat teljesítménye között, de egyénileg a hazai pontszerző játékosok eredményesebben jöttek ki a párharcokból.

Psz.: Vadász I. 432, Szücs Cs. 412, Szabó Gy. 410, Szakács S. 405, ill. Horváth A. 430, Balom N. 428.

Jánossomorja–Kunsziget 2:6 (2484–2545).

A Kunsziget folyamatos jó egyéni eredményei révén magabiztosan szerezte meg a győzelmet.

Psz.: Tóth Z. 462, Lodesz G. 419, ill. Kuller M. 485, Strobl G. 439, Roll D. 418, Saru R. 418.

Magyar Kupa, visszavágók

Bábolna–Fülöp Borozó 4:2 (2225–2117).

A kupa visszavágó-mérkőzésen már az első párok után 80 fás előnyre tett szert a bábolnai csapat, amelyhez Tóth Zoltán kimagasló egyéni eredménye is jelentősen hozzájárult. A folytatásban is a hazai csapat akarata érvényesült, tovább növelve a két csapat közti különbséget. A Bábolna kettős győzelemmel jutott be a legjobb nyolc csapat közé.

Psz.: Tóth Z. 615, Szász L. 548.

Mosonszentmiklós–Szentgotthárd II 4:2 (2076–2054).

Az odavágó mérkőzés eredménye után a hazai találkozó előtt Frank László szakosztályvezető úgy nyilatkozott, nem lesz egyszerű dolog ez a mérkőzés, ami aztán a valóságban is realizálódott.

Nehéznek ígérkezett a továbbjutás kiharcolása az idegenbeli peches öt egyes vereség után – mondta már a mérkőzés után, majd így folytatta: – Sok hibázásra nem volt lehetőség ahhoz, hogy mi kerüljünk ki a párharcból győztesen. Az első párban Szalánczi Péter magabiztos játékkal hozta a pontot. A másodikban Hősi Rezső végig partiba volt ellenfelével, de kevesebb ütött fa miatt alul maradt. A harmadik párban Solt Martin az első két szettjét egy-egy hajszállal elvesztette és a harmadik szettben nem volt kegyelem. A vendégek behúzták és szinte eldőlt a továbbjutás sorsa. Az utolsó párban id. Modrovits István remekül játszott az első három szettben és így hozta az újabb pontot, mellette növelve a faelőnyt. Igazi küzdelmes párharc volt, mivel mindkét mérkőzésen csak nüanszokon múltak a szett- és egyéni pontok. Lett volna lehetőségünk a legjobb nyolc közé jutni, de nem sikerült. Azt gondolom, emelt fővel búcsúztunk. Mostantól a bajnokságra koncentrálunk.

Rába ETO Győr SE–Tiszakécske II 2:4 (2158–2169).

Az első mérkőzésen magabiztos, 5:1-es sikert ért el a győri csapat, így nagy esély volt a tovább jutásra. A győri fiúk gyengébb napot fogtak ki ezúttal és tudásuk alatt teljesítettek. Mindemellett az ellenfél is több kiegyensúlyozott eredményt tudott felmutatni, így teljesen megérdemelten nyerték meg a mérkőzést 4:2-re. A vereség ellenére a győri alakulat jutott tovább (7:5), és várhatja a sorsolást a Magyar Kupa harmadik fordulójára.

Psz.: Koller D. 565, Ambrus G. 511.

Területi egyéni verseny

Pápán rendezték a győri területi felnőtt egyéni bajnokságot. A nehéz pálya több megyei játékoson is kifogott. Mindezek ellenére kiemelendő az egyéni versenyző, Kiss Ferenc második helyezése (595 fa), aki mellett a versenyről 19-en jutottak tovább a Nyugat döntőbe, köztük Artner Ferenc (AD Flexum) és Tóth Zoltán (Bábolna).