Jakabos Zsu elképeszző rekordja

2023.11.02. 10:59

A győri Sebestyén Dalma országos bajnok 200 vegyesen

Sebestyén Dalma

A Győri ÚSE érmekkel indította a Szerencsejáték Zrt. XIX. Rövidpályás Úszó Országos Bajnokságot Debrecenben. Ezen belül akadt egy elképesztő rekord: a győri mix gyorsváltóval bajnok Jakabos Zsuzsanna 20 (!) évvel pályafutása első rövidpályás aranyérme után még mindig a dobogó tetejére állhatott.

50 háton született tán a legnagyobb meglepetés, hiszen Nell Olivér ért elsőként a falhoz, amin ő is őszintén csodálkozott a két „bölény”, Kovács Benedek és a győri Szabó Szebasztián társaságában; csak hát a két favorit elég randán rontott, Kovács például saját bevallása szerint majdnem lefejelte a falat a fordulónál, mert, idézzük, „túl gyors voltam, a pálya meg túl rövid, és nem vettem észre a zászlósort” (ezt persze a szokásos vigyorok kíséretében)...

A hölgyeknél a győri Sebestyén Dalma sokkal meggyőzőbb fölénnyel ért be elsőként 200 vegyesen, és hasonló volt a helyzet 100 gyorson, Ugrai Panna diadalánál, illetve a szintén címvédéssel zárult 50 hát döntőjében, ahol Komoróczy Lora Fanni diadalmaskodott, bár saját bevallása szerint „minden elrontottam, amiben jó vagyok.” Késely Ajna szintén nagy előnnyel jött be elsőnek 1500 gyorson, akárcsak Békési Eszter 100 mellen, nekik köszönhetően a BVSC máris három egyéni elsőségnél tart.

A nap zárószámát a Győri ÚSE nyerte, így Sebestyén Dalma is duplázott – ám ennél elképesztőbb, hogy Jakabos Zsuzsanna a befejező emberként tett arról, hogy klubja nyerjen;

mindez azt jelentette, hogy 20 (!!!) évvel pályafutása első országos bajnoki címe után (pécsi színekben nyert 100 gyorson) még mindig a dobogó tetején állt egy eredményhirdetésnél. Hasonlóra eddig egyedül Cseh László volt képes – Jakabos Zsu a hölgyek között az első, akinek az aranykorszaka immár két évtizedet ölel át.