Kézilabda

2023.09.13. 15:15

Női kézilabda NB I – FTC–Motherson Mosonmagyaróvár 30–27 a vége

Gyurka János együttesére újabb embert próbáló feladat várt, a Ferencváros otthonában lépett pályára.

Szabó Gábor

Albekék meccsben vannak a ferencvárosiakkal.

Fotó: Koncz Márton

FTC–Motherson Mosonmagyaróvár 30–27

60. perc: Márton eredményes a másik oldalon. 30–26. A végeredményt Varga állítja be. 30–27.

59. perc: Kimaradt helyzetek mindkét kapunál. Udvardi viszont átejti Janurikot. 29–26.

58. perc: Tóth Eszter lő újabb gólt. 29–25.

57. perc: Cvijic harcol ki hetest, Lekic belövi. 29–24.

56. perc: Albek hatalmas gólt lő. 28–24.

55. perc: Tóth Eszter vagy 10 méterről talál be. 27–23. Lekic villan újra 28–23.

54. perc: Albek ellenállhatatlan. 27–22.

53. perc: Hiába véd Hadfi, hetest kap a Fradi, Lekic értékesíti. 27–21.

52. perc: Simon két gyors góljával 26–20. Gyurka János megint időt kér. Albek hosszabb idő után talál be újra. 26–21.

50. perc: Schatzl lövése a felső kapufáról jön ki. Martin Albertsen időt kér. Hadfi védi Malestein kísérletét.

49. perc: Márton állítja vissza a négygólos különbséget. 24–20.

48. perc: Megint Klujber találja meg a rést az óvári falban. 23–20.

47. perc: Pásztor szépít, Kisafaludyt kiállítják, az MKC hetest kap, amit Varga Emília értékesít. 22–20.

46. perc: Janurik több bravúr után Sztankovics lövését már nem tudja védeni. 21–18. Simon állítja vissza a négy gólt. 22–18.

44. perc: Klujber beindult. 21–17. Janurik hárítja Albek lövését.

43. perc: Technikai hibák itt is, ott is.

42. perc: Klujber egyéni megoldása után először három gól a különbség. 20–17. Időt is kér Gyurka János. Ivancok erőtlen lövését Janurik védi.

40. perc: Faragó kapott kétperces büntetést. Bölk használja ki az előnyt. 19–17.

39. perc: Technikai hibák mindkét oldalon, majd Bölk büntet. 18–16. Tóth Nikolett passzából Faragó eredményes. 18–17.

37. perc: Tóth Eszter hetesét most védi Janurik. Tóth Gabi löketét is hárítja a Fradi válogatott kapusa.

36. perc: Edwige ziccerben ront, Tóth Gabi belemegy Klujberbe a félpályánál. Klujber aztán a vendégek kapuje előtt eredményes. 17–16.

35. perc: Pásztor harcol ki hetest, Tóth Eszter nem tud hibázni. 16–16.

34. perc: Lekic lövését Szemerey, Ivancokét Janurik hárítja. Klujber töri meg a gólcsendet. 16–15.

33. perc: Edwige ront ziccerben, Tóth Gabi sem pontos.

32. perc: Szemerey Edwige lövését védi, Albek ugyanakkor gyorsan egalizál. 15–15.

31. perc: A második félidőt az emberhátrányban játszó Fradi kezdi,Lekic nem tud betalálni, Albek viszont hamar gólt szerez. 15–14.

Nagy volt a küzdelem az első félidőben. Fotó: Koncz Márton

30. perc: Lekiccsel nem bírnak a vendégek. 14–13. Albek ellépi, Malestein végigmegy, gólt is lő. 15–13. Malesteint állítják ki két percre.

29. perc: MKC-hetes, amit Tóth Eszter értékesít. 13–13.

28. perc: Újabb Lekic–Cvijic összjáték végén megint heteshez jut a Fradi, Lekic megint értékesíti a büntető. 13–12.

27. perc: Ivancok lehetetlen helyből próbálkozik, Janurik véd.

26. perc: Cvijic harcolt ki hetest, Lekic lőtte most – jól. 12–12.

25. perc: Albek azonnal egyenlít. 11–11. Despotovic adja el a labdát, Ivancok pedig gólt szerez. 11–12. Martin Albertsen kér időt.

24. perc: Tóth Eszter lövését könnyedén védi Janurik. Lekic visszaszerzi a vezetést a Fradinak. 11–10.

23. perc: Simon lövését lábbal védi Szemerey.

22. perc: Tóth Eszter lövését blokkolják, az indulás végén Márton egyenlít. 10–10. Albek megint belemegy a falba.

21. perc: Schatzl megint végigszalad a pályán, be is talál. 9–10. Malestein hetesét pedig Szemerey hárítja. Gyurka János időt kér.

20. perc: Szemerey a ziccerben lévő Lekic lövését védi. Albek ment bele a falba.

19. perc: Tóth Eszter Böde-Bírónak is belövi a hetest. 9–9.

18. perc: Megint Malesteinhez megy le a labda, ezúttal nem ront a holland. 9–8.

17. perc: Márton ezúttal pontos. 8–7. Albek átlövésből talál be. 8–8.

16. perc: Malestein a szélről kapufát lő. Schatzl pedig nem tudja átejteni Janurikot.

14. perc: Lekic cunderezi be a labdát Szemerey lába alatt. 7–6. Labdaszerzés után Schatzl nyargal végig, nem is hibáz. 7–7.

13. perc: Márton nem tud túljárni Szemereyn, jól zárta a szöget a vendégek kapusa. Pásztor szabálytalanul zár.

12. perc: Tóth Eszter és Edwige gyors gólváltása után 6–6.

11. perc: Lekic lövését védi Szemerey, Tóth G. pedig kilövi a bal felsőt. 5–5. Bölk lövését "olvassa" Szemerey, véd is.

10. perc: Tóth Gabriella kap hetest, Tóth Eszter ezt is belövi. 5–4.

9. perc: Lekicet nem tudják tartani a vendégek. 5–3

8. perc: Lekic lő át. 4–3

7. perc: Albeknél belemenést fújnak a játékvezetők. Edwige viszont betalál, Schatzl gyorsan egyenlít. 3–3

6. perc: Malestein kiegyenlít. 2–2.

5. perc: Kisfaludy kap sárgát, Bölk pedig kiállítást, hetest lőhet az MKC: Tóth Eszter nem hibáz. 1–2

4. perc: Tóth G. lövése akad el Janurik lábában. Lekic belemegy a falba, a labda a vendégeké, más kérdés, hogy a Fradi szerbje fejbe dobta Szemereyt, akit ápolni kell.

3. perc: Albek egyenlít, Szemerey védi Malestein lövését. 1–1.

2. perc: Klujber lő fölé, de megtámasztották a karját. Bölk betörés után eredményes. 1–0.

1. perc: A Motherson Mosonmagyaróvárból Lancz Barbora még mindig hiányzott, Stranigg Zsófia viszont ott van a keretben. A vendégek Szemerey –Udvardi, Albek, Tóth G., Pásztor, Tóth E. és Schatzl összeállításban kezdtek. A hazaiak Janurik – Malestein, Kisfaludy, Edwige, Bölk és Márton összetételben álltak fel a kezdésre. Az első lövés óvári oldalon kimaradt.

Előzetes - „Az ETO elleni győzelem után sem tértünk le arról az útról, amin eddig jártunk – mondta Gyurka János, a Motherson Mosonmagyaróvár vezetőedzője.

Az első két fordulóban kaptunk bizonyítékot arról, hogy jó az irány, de szerénynek kell maradnunk. Többször is átbeszéltük a múlt szerdai győzelmet a lányokkal, azt gondolom, ez is fontos. A kitűzött munkát továbbra is el kell, és el is fogjuk végezni. Még nagyon a bajnokság elején járunk, a két győzelemnek örülünk, és szeretnénk a jó formánkat megőrizni. A céljainkat azonban a legutóbbi siker sem változtatta meg, így ugyanazokkal az irányelvekkel lépünk pályára a Ferencváros ellen is. Szeretnénk méltó partnerei lenni a Fradinak, minél tovább meccsben lenni, és fontos számunkra az is, hogy a bennünket szép számban elkísérő szurkolóinkat is kiszolgáljuk.