Női kosárlabda

2023.09.24. 10:24

A SERCO UNI Győr főpróbája sikerült jobban, a Sopron Basket bánta – galéria

Az erősen tartalékos Sopron Basket felett aratott magabiztos győzelmet a SERCO UNI Győr női kosárlabdacsapata. A jövő hétvégén már bajnoki pontokért lépnek pályára a csapatok.

Kisalföld.hu

A fehér mezes győriek voltak a jobbak.

Fotó: Nagy Gábor

SERCO UNI Győr–Sopron Basket 95–57 (28–10, 23–15, 26–14, 18–18)

Győr, felkészülési mérkőzés, 200 néző. V.: Kéri, Földesi, Boros.

SERCO UNI Győr: SLOCUM 9/3, Bach 8/3, DUBEI 14/12, Gyöngyösi 10/6, ANIGWE 19. Cs.: Küllős, Hegedűs 5/3, Dombai 9/3, Török Á. 3/3, GOREE 16, Molnár 2. Edző: Cziczás László.

Sopron Basket: TURNER 15, KÓKAI 7/3, Böröndy 5/3, Varga A. 16/6, Sitku 8. Cs.: Jevtovic 6, Janzsó, Toman D., Toman R., Szikszai, Völgyi. Edző: Gáspár Dávid.

A felkészülés során már találkozott egymással a két csapat, Sopronban, a Krasznai Ferenc-emlékmérkőzésen 70–63-ra a győriek győztek. A mostani találkozón a hazaiaktól Ruff-Nagy Dóra, a soproniaktól Papp Klaudia, Jelena Brooks, Fegyverneky Zsófia és Határ Bernadett hiányzott.

A találkozót a házigazdák kezdték jobban, bár az első percek után 6–5-re még a Sopron vezetett, ám egy 10–0-ás rohammal elléptek Dubeiék, és Gáspár Dávid időkérése sem törte meg a lendületüket, a különbség fokozatosan nőtt, a második negyed elején 38–10-re vezetett a SERCO UNI Győr. Gáspár Dávid ismét időt kért, de ezután is a zöld-fehérek domináltak, a 16. percben 42–12 volt a javukra. A nagyszünetben 51–25-re vezettek.

A második félidőben kiegyenlítettebb lett a játék, a győri előny ezúttal nem nőtt olyan mértékben, de a 27. percben így is 30 ponttal vezetett Cziczás László együttese (69–39). A harmadik negyed hajráját egy kicsit megint megnyomta az UNI Győr, 73–39-nél újból időt kért a Sopron, a zárófelvonás előtt 77–39 volt az állás. Az utolsó tíz perc elején kicsit faragott a hátrányából a Sopron Basket (80–46). Nagyjából erre a különbségre álltak be a csapatok, a 37. percben viszont meglett a 40 pontos differencia (92–52). A vége 95–57-es győri győzelem lett.