Sportlövő vb

2023.07.19. 13:11

Negyedik lett csapatban a győri tehetség

Csapatban negyedik lett a koreai világbajokságon Laczik Dávid a Győri LK sportlövője

Jól szerepelt a korosztályos vb-n Laczik Dávid (jobbra) a Győri LK fiatalja.

Megszületett az első magyar érem a dél-koreai Cshangvonban zajló junior sportlövő-világbajnokságon: a lányok 25 méter pisztoly versenyszámában csapatban a Jákó Miriam (576 kör), Fábián Sára Ráhel (575), Domsits Olívia Ditta (572) összeállítású hármas 1723 körrel a harmadik helyen végzett. Az aranyérmet a házigazdák triója nyerte új junior-világrekorddal, 1743 körrel, a második helyen a kínaiak végeztek 1740 körrel. Egyéniben a döntőhöz legalább 578 körre volt szükség.

A fiúk 25 méter pisztoly versenyszámában csapatban a Rédecsi Máté, Nagy Ákos Károly és a győri Laczik Dávid alkotta magyar együttes negyedik lett 1703 körrel, az első helyen Kína végzett 1727 körrel.

Egyéniben Rédecsi 575 körös teljesítménnyel a 10., Nagy Ákos (570) a 20., míg Laczik Dávid (558) a 32. lett a 42 fős mezőnyben. Az élen a kazah Nikita Chiryukin 583 körös eredménnyel végzett.