Fukuoka

2023.07.28. 14:48

A győri Szabó Szebasztián nem jutott döntőbe az úszó-világbajnokságon

Szabó Szebasztián 50 méter gyorson lemaradt a döntőről a fukuokai vizes világbajnokság medencés úszóversenyeinek hatodik napján.

Szabó Szebasztián 50 méter gyorson egy hiba miatt marad le a fináléról.

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

A Győri Úszó SE kiválósága, Szabó Szebasztián 50 méter gyorson a délelőtti előfutamban egyéni legjobbjától (21,60 mp) – amivel tavaly a Duna Arénában negyedik lett – mindössze hét századdal elmaradva, 21.67 másodperccel csapott célba és a második idővel készülhetett a középdöntőre. A győri úszó szemre szinte tökéletesen rajtolt (59 századmásodperc volt a reakcióideje), ezúttal azonban valamit elhibázott, hiszen futamában csak a nyolcadik lett 22,16-tal, összesítésben pedig a középdöntő utolsó helyén végzett, azaz 16. lett.

Petrov Iván, Szabó edzője a futam után elárulta, tanítványának a rajt után, miközben jött fel a víz alól, szétcsúszott a keze, ez pedig ezen a távon végzetes hiba.