Győzelem

2023.04.29. 09:21

Női kézilabda BL - Előny a visszavágóra: Odense-Audi ETO 27-29

A mérkőzés végén a maga javára tudta fordítani a negyeddöntő első felvonását a győri csapat.

kisalfold.hu

Odense-Audi ETO 27-29 (17-12)

lövések/gólok: 43/27, illetve 44/29
gólok hétméteresből: 6/5, illetve 6/6
kiállítások: 8, illetve 8 perc

Ana Gros kilenc, Fodor Csenge négy góllal, Sandra Toft nyolc védéssel járult hozzá az idegenbeli sikerhez. A hazaiaknál Bo van Wetering és Lois Abbingh hat-hat, Maren Aardahl és Dione Housheer négy-négy alkalommal talált be, Martina Thörn pedig kilenc védést mutatott be.
   A két csapat hetedszer találkozott egymással a BL-ben, és egy döntetlen mellett hatodszor nyert az ETO.

Percről percre

60. perc: Sorra végzi a szabaddobásokat az ETO. Passzívból lő Oftedal, Thorn véd. Toft segít rá a sáncra a végén, így amikor a mérkőzés végét jelző dudaszó megszólal, a győrieknél van a labda. Két góllal győzött az ETO, így várhatja a május 6-i hazai mérkőzést.

59. perc: Van Wetering töri meg a dánok gólcsendjét. 27-29. Martín időt kér, alig több mint egy perccel a vége előtt.

58. perc: Hansen góljával először vezet két góllal az ETO. 26-28. Fodor indul, Fodor gólt dob. 26-29

57. perc: Hansen az oldalhálót találja el. Elpasszolja a labdát Housheer.

56. perc: Ryu futtából a bal alsóba! 26-27. Toft védi Pedersen 100 százalékos ziccerét.

55. perc: Időt kér a hazai szakvezetés. Abbingh lövése nagyon pontatlan.

54. perc: Abbingh lövését védi Toft. A gyors akció végén Hansen szerez gólt. 26-26.

53. perc: Broch szabálytalan támadásban. Hét a hat ellen ismét a hazaiak. Housheer góljára Brattset Dale felel üres kapus góllal. 26-25.

52. perc: Ryu eladja a labdát, Housheer robog a kapuig. 25-24.

51. perc: Kiegészül az Odense. Abbingh nem talál kaput. Lépéshiba Oftedalnál. Housheer beleszalad a védőjébe.

50. perc: Passív ismét a dánoknál, Toft védi Pedersen lövését. Martín időt kér. Hansen egyenlít, középről lő a kapu bal oldalába! 24-24.

49. perc: Ryu számára ez az a nap, amikor szinte semmi nem jön össze. Most labdakezelési hiba adódik nála, így oda az egyenlítési lehetőség.

48. perc: Keményen védekezik az ETO, passzívig támad az Odense. Elveszik a labdát a játékvezetők. Van Wetering kiáll két percre, Brattset Dalét rántotta le.

47. perc: Fodor eredményes. 24-22. Oftedal góljával egyetlen gólra olvad a hátrány! 24-23.

46. perc: Jobb szélről Vollebregt szerez gólt. 24-21

45. perc: Megismétlődik az előző: Abbingh gólja után az üres kapuba lövi a labdát Haugsted. 23-21

44. perc: Housheer bejátszása nem jó. Fodor szerez szép gólt. 21-19. Időt kér a hazai együttes. Gólra gól: Abbing eredményes, aztán Haugsted középkezdésből lövi a labdát az üres kapuba. 22-20.

43. perc: Oftedal  gólt szerez, ez a második gólja. 21-18.

42. perc: Vollerbregt eredményes a bal szélről. 20-17. Nze Minko lövését lábbal védi Thorn. Van Wetering ziccerét nem tudja védeni Toft. 21-17

41. perc: Gros ha hetest lőhet, annak gól a vége. 19-17.

40. perc: Jó a győri sánc.

39. perc: Abbingh lövését védi Toft, de a labda marad a hazaiaknál.

38. perc: Passzív a dánoknál, elveszik a labdát tőlük. Haugsted lövését védi Thorn. A másik oldalon is nagyot véd a kapus, a kipattanónál azonban Toft már tehetetlen. 19-15. Ikehara kap két perces kiállítást. Gros immár az ötödik gólját lövi hétméteresből. 19-16.

37. perc: Gros a másik kapust egy hetesgóllal avatja fel. 18-15.

36. perc: Housheer lövése pontatlan. Gros lövése a kapufáról pattan a kapusra, onnan jut a hálóba. 18-14.

35. perc: Gros a harmadik büntetőjét is értékesíti. 18-13. Megint egy dán hetes jöhet, Abbingh lövését Toft lábbal védi. A labda azonban marad a hazaiaknál.

34. perc: Iversen harcol ki büntetőt. Leynaud jön a győri kapuba, Housheer hetesét nem tudja védeni. 18-12. Hétméteres a másik oldalon is.

33. perc: Kiegészül a győri csapat. Oftedal kialakítja a helyzetet, de kapu mellé lő.

32. perc: Belemenés Iversennél a túloldalon.

31. perc: Nem tud lőni az ETO, passzív játék miatt elveszik a labdát.

30. perc: Újabb hazai hétméteres, Abbingh ezúttal az, aki értékesíti. 16-12. Gros lövését védi Thorn. Hansen hatalmasat ment az üres kapura lőtt labdánál, ám a játékvezetők elnézik a helyzetet (szerintük belépett a győri játékos a hatoson belülre, mielőtt elütötte a kapu felé tartó labdát), Hansent kiállítják, és hétméterest ítélnek. A büntetőt Aardahl váltja gólra. 17-12. Szünet következik.

29. perc: Brattset Dale kiáll két percre, Houssheer pedig hétméteresből szerez gólt. 15-11. Broch szép gólt dob. 15-12.

28. perc: Hageso Elver lövését védi Toft, de után szabaddobással jöhet az Odense. Abbingh akaszt aztán hatalmas kapufás gólt a kapuba. 14-11.

27. perc: Brattset Dale szerzi az újabb győri gólt. 13-11.

26. perc: Oftedal arcát találja el Aardahl: két percet kap a hazai játékos.

25. perc: Kiegészül az ETO. Hageso Elver eredményes a bal oldalról. 13-10

24. perc: Toft védi Housheer ziccerét. Lépéshiba Ryunál.

23. perc: Oftedal harcol ki büntetőt, Gros értékesíti. 12-10.

22. perc: Két percre kiáll Hansen sajnos. Abbingh passza pontatlan.

21. perc: Brattset Dale kap gólpasszt Ryutól. 12-8. Üres kapus gól Fodortól. 12-9.

20. perc: Dán időkérés. Aardahl rosszul passzol.

19. perc: Aardahl a kapufát találja el. Oftedal lövését védi Torn.

18. perc: Aardahl be tud fordulni. 11-7. Ryu hibája után Aardahl értékesíti a ziccert. 12-7. Ryu megint rosszul passzol.

17. perc: Iversen küzd meg a góljáért. Gyors gól ismét a másik oldalon, Oftedaltól. Aztán Housheer góljára Haugsted felel góllal. 10-7.

16. perc: Abbingh eredményes. 8-4. Villámgyors válasz Nze Minkótól. 8-5.

15. perc: Thorn védi Oftedal lövését.

14. perc: Aardahl rántja le Brattset Dalét: két perc.

13. perc: Hét a hat ellen az Odense. Hageso Elver előtt marad terület. 7-4.

12. perc: Ikehara talál a kapuba a szélről. Jön a gyors válasz Grostól. 6-4.

11. perc: A maga által kiharcol hétméterest Gros értékesíti. 5-3.

10. perc: Toft védi Iversen lövését. Houssheer lövését védi Toft.

9. perc: Gros lövi a labdát a kapu bal oldalába. 5-2. Passzívig támad a hazai együttes.

8. perc: Haugsted lövése is a kapufán csattan. Lépéshiba a dánoknál.

7. perc: Gros lövése kijön a kapufáról. Van Wetering lövése Toftról a kapufára pattan, a léc ezúttal is a hazaiakkal van. 5-1. Martín időt kér.

6. perc: Ryu lövését védi Thorn. Van Wetering hajítja a labdát az üres kapuba. 4-1

5. perc: Van Wetering eredményes. 2-1. Ryu passza után Nze Minko lövését védi Thorn. Abbingh dobja a labdát az üres kapuba. 3-1.

4. perc: Győri-Lukács ejtését védi Thorn. Mezhúzásért állítják ki Grost.

3. perc: Szélsőgól Ikeharától. 1-1

2. perc: Housseer lövése nem ér gólt. Nze Minko lövése a kapufáról megy kapu fölé.

1. perc: A hazaiak kezdik a meccset. Toft védi van Wetering lövését. Nze Minko révén vezet az ETO. 0-1.

Előzetes - Hosszabb szünet után újra a legrangosabb európai kupasorozatban lépnek pályára Ambros Martín tanítványai. A zöld-fehérek a B csoport második helyén zárták a csoportkört, így egyenes ágon jutottak a legjobb nyolc együttes közé.Az ellenfél, az Ulrik Kirkely által vezetett Odense csoportjában 16 pontot szerezve – nyolcszor győzött, hatszor kikapott – a harmadik helyen zárta az első kört, így pályára kellett lépnie a negyeddöntőbe kerülésért is.

A visszavágót egy hét múlva, május 6-án játsszák Győrben.