Vereség

2023.03.05. 16:51

NB II foci - Elmaradt a győzelem hazai pályán: ETO FC Győr-FC Ajka 0-1 - fotók a meccsről

A Merkantil Bank Liga NB II 26. fordulójában vasárnap az ETO az Ajkát fogadta.

ETO FC GYŐR–FC AJKA 0-1 (0-1)

GYŐR, ETO Park. Játékvezető: Kovács J. Zoltán (Ország Péter, Rózsa Dávid)
ETO FC GYŐR: Kovácsik – Kovács K., Fodor, Keresztes, Csontos, Vingler – Tuboly, Vitális, Szendrei – Borsos, Babati. Vezetőedző: Tímár Krisztián
FC AJKA: Horváth D. – Szűcs Kristóf, Tar, Kenderes, Csemer – Tajthy T., Csizmadia Z., Sejben, Berzsenyi, Gaál B. – Szarka. Vezetőedző: Jeney Gyula

Gólszerző: Tar (38.)

Tímár Krisztián: - Nem kezdtük rosszul a mérkőzést, az első félidőben megvoltak a helyzeteink. Ha végre meg tudnánk szerezni a vezetést hazai pályán, akkor sokkal könnyebb dolgunk lenne. Nekünk voltak lehetőségeink, mégis az ellenfél tudta megszerezni a vezetést egy pontrúgás után. A szünetben kértem a fiúkat, hogy tegyenek rá egy lapáttal, de sajnos a második félidő gyengére sikerült, el kell ismerni, hogy rosszul játszottunk. Kiegyensúlyozott játékra törekszünk, a második félidőben azonban a rosszabbik arcát mutatta a csapat. A fiataloknak hullámzó a játéka, kellő tapasztalat megszerzésével ez változni fog a jövőben.

Fotók a mérkőzésről

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, köszönjük megtisztelő figyelmüket.

90+1. perc: Négy perc a ráadás.

83. perc: Fodor fejeli a labdát egy beívelt szabadrúgás után a kapu mellé.

82. perc: Szarkát Dragóner váltja a vendégeknél, VItális helyére pedig Huszár érkezik a hazai oldalon.

80. perc: Csemer beívelését kifejelik a győri védők.

69. perc: Babati helyett Kiss Bence, Vingler helyett pedig Lacza a pályán a folytatásban a győrieknél.

66. perc: Újabb ajkai cserék: Tart Jagodics B., Sejbent Rabatin váltja.

64. perc: A labdát elrúgó Szarka kap sárga lapot.

58. perc: Kettős csere az ajkaiaknál: Berzsenyit Gyuris Aurél, Tajthyt Vogyicska Bálint váltja.

56. perc: Tar kap sárga lapot, Borsost ütötte el az oldalvonalnál.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. A szünetben cserélt az ETO: Szendrei helyére Óvári állt be.

45. perc: Vége a félidőnek.

38. perc: GÓÓÓL! Csemer balról íveli középre a szabadrúgást, a hosszún érkező Tar Zsolt hat méterről két védő között tud fejelni, a fejese a kapu jobb oldalában köt ki. 0–1

30. perc: Csontos kap sárga lapot.

26. perc: Tubolyt ápolni kell, és könnyen lehet, hogy nem tudja folytatni a játékot.

24. perc: Tubolyt rúgja fejbe Tajthy T., sárga lapot kap érte.

23. perc: Borsos lövését blokkolják a védők. Az ajkai kapu azonban nem szabadul fel, nem sokkal később Tuboly is próbálkozik lövéssel: 27 méterről a bal felső sarok fölé száll a labda.

22. perc: Szabadrúgásból találja el az oldalhálót Gaál Bálint.

14. perc: Vingler indítja jól a jobb oldalon meginduló Szendreit, az ő lövését védi Horváth D., a kipattanó Borsosról pattan kapu mellé.

10. perc: Csemer lapos lövését Kovácsik fogja meg.

4. perc: Csizmadia balról, éles szögből csavarja a labdát a bal felső sarok fölé.

1. perc: Zöldben az ETO, fehérben az Ajka. A meccset a hazai együttes kezdi.

Előzetes - Az ETO magabiztos győzelmet aratott az elmúlt hétvégén Tiszakécskén, 2–0-ra győzött a középmezőnybeli rivális ellen. A neheze azonban most következik a zöld-fehérek számára, hiszen hazai pályán is meg kellene szerezni a három pontot. Legutóbb ez tavaly október 30-án sikerült, a Békéscsaba ellen nyert (4–1) az ETO Győrött, és az eddigi összesített mérleg sem túl szívderítő győri szempontból: 4 győzelem és 2 döntetlen mellett 6 vereség.

Jó focit játszik az Ajka, emellett fizikálisan erős és rutinos játékosokból áll a kerete. Nagyon nehéz mérkőzésre számítok, de örülnék neki, ha a megkezdett úton tudnánk továbbhaladni, és a „mini sorozatunkat” tovább tudnánk vinni