Másodszor idegenben

2022.10.16. 08:00

Női kézilabda BL– Sima győzelem idegenben: Storhamar-Győri Audi-ETO 21-35

A Győri Audi ETO KC 35-21-re nyert a norvég Storhamar HE otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában, vasárnap.

Gyõr 20220918 Kézilabda 2022 nõk nõi Bajnokok Ligája BL Gyõri Audi Eto KC Gyõr Kastamonu Belediyesi Fotó Nagy Gábor Kisalföld Veronica Kristiansen

Fotó: NAGYGABOR

Storhamar-Győri Audi-ETO 21-35 (13-15)

lövések/gólok: 48/21, illetve 57/35
gólok hétméteresből: 2/2, illetve 1/1
kiállítások: 4, illetve 4 perc

A vendégek keretéből Jelena Despotovic, Kari Brattset és Line Haugsted hiányzott.

Az ETO magabiztos, gyors játékkal kezdett, de nem hibátlanul, ennek ellenére a 13. percben már három góllal vezetett, és csakhamar ötre nőtt a különbség. Egy 4-1-es sorozattal felzárkózott a BL-újonc Storhamar, amely ebben az időszakban pontosabban támadott és hatékonyabban védekezett, a győriek pedig nem tudtak olyan mértékben irányítani, mint korábban.

Az első félidő 13-15-ös állásnál ért véget, a második felvonás elején pedig villámrajtot vett az ötszörös BL-győztes ETO, és 13 perc alatt egy 10-3-as sorozattal eldöntötte a mérkőzést. A hátralévő időben is más dimenzióban kézilabdáztak a vendégek, akik elsöprő második félidőt produkáltak.

Az ETO-ban Ana Gros hat, Anne Mette Hansen és Linn Blohm öt-öt gólt, Silje Solberg 51 százalékos (35/18), Sandra Toft pedig 55 százalékos (9/5) védési hatékonysággal zárt.

A négy győzelemmel és egy vereséggel álló Győr jövő szombaton a montenegrói Buducnost Podgoricát fogadja.

Online közvetítés - II. félidő

60. perc: Abdula góljával kezdődik az utolsó perc. 21-34. Blohm góljával pedig véget is ér a meccs. 21-35.
59. perc: Toft védi Johansson lövését. Nze Minko védhetetlen bombát ereszt meg a bal felsőbe, remek összjáték után. 20-34.
58. perc: A jó győri védekezéssel nem tud mit kezdeni a Storhamar. Gros lövését ezúttal védi Gronlund.
57. perc: Toft ziccert hárít. Kristiansen kerül helyzetbe. 20-33.
56. perc: Svendsberget találja arcon Toftot, ezért kiállítják két percre. Győri-Lukács eredményes a szélről. 20-32.
55. perc: Broch blokkolja Zschocke lövését, Toft odaér a labdára. Aztán Broch gólt szerez. 20-31.
54. perc: Martín időt kér. Gros gólt dob. 20-30.
53. perc: Toft védi Ellertsen lövését. A szabálytalankodó Blohmot kiállítják, Löfqvist értékesíti a megítélt büntetőt. 20-29.
52. perc: Zschocke szépít. 19-29. Kristiansen lövését védi Gronlund.
51. perc: Pazar bejátszás Grostól, Blohm eredményes ismét. 18-29.
50. perc: Blohm be tud fordulni. Tízet számolnak a győri szurkolók a Storhamarra. 18-28. Zschocke lövését védi Toft.
49. perc: Obaidli passza nem jut el a címzetthez.
48. perc: Nem jó Nze Minko bejátszása Brochnak.
47. perc: Broch a gólszerző. 18-27.
46. perc: Gros már ötgólos! 17-26. Obaidli is öt gólnál jár. 18-26.
45. perc: Jó a győri blokk.
44. perc: Nagy gól a bal felsőbe, Nestaker lövi. 17-25. Győri-Lukács betalál ugyan a kapuba, de a játékvezetők szerint rálépett előtte a vonalra.
43. perc: Hét a hat ellen a hazaiak, ilyenkor egy hiba végzetes. Most is így történik, Schatzl dobja a labdát az üres kapuba. 16-25. Jakobsen lövését védi Solberg. Az Oftedalt ellökő Hogseth két percre kiáll. Brosch szabálytalankodik középen, támadhat a Storhamar.
42. perc: Oftedal lövi kapu fölé a labdát.

41. perc: Abdula először eredményes. 16-23. Gros rövidebb ideje van a pályán, de már négy gólnál jár. 16-24. Amundsen lövését megint megállítja Solberg.
40. perc: Schatzl egyéni akciója végén szép gólt dob. 15-23.
39. perc: Jakobsen megpattanó lövése a kapuban köt ki. 15-21. Gros lövését védi Raasok. Solberg védi Abdula próbálkozását. Hansen dob gyors gólt. 15-22.
38. perc: Lefordulás végén Oftedal szerez gólt. 14-21. Időt kér a hazai szakvezetés.
37. perc: Bemenés a hazaiaknál. Hansen találatával hat gólra nő a győriek előnye. 14-20.
36. perc: Solberg védi Amundsen lövését. Gros csipkézi ki a jobb felsőt. 14-19.
35. perc: Hiba mindkét oldalon. Faluvégi ziccert hibázik.
34. perc: Gros eredményes ismét. 13-17. Hétméterest dobhat Löfqvist, Toft nem tud hárítani. 14-17. Hansen szép gólt dob. 14-18.
33. perc: Gros lövi a második félidő első gólját. 13-16.
31. perc: Valami hiba volt a helyi eredményjelzőnél: 13 gólt lőtt az első félidőben a Storhamar. Abdula lövését védi Solberg.

I. félidő

30. perc: Győri időkérés. Nze Minko lövését védi Raasok. Vége az első félidőnek. Hogy pontosan mennyi az állás, abban van némi ellentmondás a helyi eredményjelző és a mi összesítésünk között, de talán a szünetben kiderül, hogy valójában 1 vagy 2 góllal vezet-e az első félidő után 15 lőtt gólig jutó Győri Audi ETO.
29. perc: Obaidli lövése Solbergről, majd a kapufáról a gólvonal mögé csorog. 13-15.
28. perc: Obaidli lövését védi bravúrral Solberg. A másik oldalon Oftedal a kapufára ejti a labdát.
27. perc: Kristiansen a kapufát találja el. Solberg véd megint. Faluvégi szerez gólt a jobb szélről. 12-15.
26. perc: Solberg újabb védése jókor jön.
25. perc: Obaidli révén zárkózik tovább a norvég csapat. 13-14.
24. perc: Obaidli kap remek indítást, és szerez gólt. 11-13. Blohm gólja már nagyon kellett. 11-14.
23. perc: Raasok megint nagyot véd, most Nze Minko lőtt. Nestaker viszont betalál a másik oldalon. 10-13.
22. perc: Solberg védi Obaidli lövését.

21. perc: Blohm lövését védi Raasok, aztán Fodor ismétlését is hárítja. Kristiansen próbálkozását is megfogja a kapus.
20. perc: Blohm labdaszerzése után nincs gyors győri gól, mert jól zár vissza az Storhamar védelme.
19. perc: Hogseth gólt szerez, aztán egy győri hiba után ismét jön egy norvég gól, Obaidli is betalál. 9-12. Kristiansen gólja után időt kér a hazai együttes. 9-13
18. perc: Blohm gólra váltja a jó beadást. 7-12.
16. perc: Amudsen eredményes, aztán Ryu szerez megint gyors gólt. 7-10. Ryu labdát szerez, és az üres kapuba hajítja azt. 7-11.
15. perc: Hansen büntetőt értékesít. 6-9. Emberelőnybe kerül az ETO.
14. perc: Amundsen a bal szélről talál a kapuba. Ryu válaszol góllal a találatra. 5-8. Zschocke lövésére nem tud reagálni Solberg. 6-8.
13. perc:  Broch be tud fordulni. 4-7.
12. perc: Oftedal eredményes. 4-6. Abdula lövése nagyon pontatlan.
11. perc: Ryu lövését védi Raasok. Amundsen ziccerét védi Solberg.
10. perc: Kiegészül az ETO.
9. perc: Obaidli távoli lövésére visszaér Solberg.
8. perc: Hansen góljával ismét két gól a győriek előnye. 3-5. Belemenés a norvég csapatnál. Ryu kezéről lelopják a labdát. Zschocke szerez gólt a lerohanás végén. 4-5. Oftedalt pedig kiállítják két percre.
7. perc: Hogseth szépít. 3-4.
6. perc: Jakobsen lövését fogja Solberg. Az indítás Fodoré, be is lövi a ziccert. 2-4. Obaidli lövését is védi Solberg.
5. perc: Abdula lövése nem jó. Faluvégi eredményes a túloldalon. 2-3.
4. perc: Zschacke góljára Ryu válaszol góllal. 2-2.
3. perc: Solberg szedi le Hogseth ejtését. A másik oldalon Faluvégi megmutatja, hogyan kell jól csinálni az ejtést. 1-1.
2. perc: Jakobsen lövi a meccs első gólját. 1-0. Oftedal a jobb kapufát találja el.
1. perc: A sárgában játszó Storhamar kezdi a meccset, fehérben az Audi ETO.

Előzetes - A norvég Storhamar vendége lesz vasárnap 16 órakor az Audi-ETO női csapata. A győriek a Bajnokok Ligájában eddig három győzelemmel és egy vereséggel állnak, a rivális kétszer nyert és ugyanennyiszer kikapott. Az esélyes egyértelműen a zöld-fehér alakulat, mely a Metz elleni, hazai vereségből kezd felocsúdni, folyamatosan javuló játékkal nyeri a bajnoki és a BL-meccseit. Igaz, az elmúlt találkozókon egyik ellenfél sem tartozott az elitbe.

A Storhamar sem túl rutinos ezen a szinten, a két együttes még nem is találkozott egymással. Az európai szövetség (EHF) Bl-oldalán kiemeli: hogy a norvég csapat a harmadik hazai, az Audi-ETO mindössze a második idegenbeli találkozójára készül. Azt is megemlíti a cikk, hogy a csoportban eddig az Audi-ETO lőtte a legtöbb gólt, szám szerint 131-et, és ebből 46-ot a Gros–Nze Minko–Kristiansen trió lőtt. Nem írja a cikk, de kapott gólok számában is a legjobb eddig a győri csapat, mert eddig csak 98-szor került a kapujába a labda: az egész mezőnyből egyedül az ETO kapott 100-nál kevesebb gólt.

A hazaiakból Maja Jakobsenre hívja fel figyelmét az írás, a norvég játékos a 30 találatával negyedik a góllövőlistán.

Ambros Martín, a győriek vezetőedzője a szerdai, Vác elleni győzelem után úgy nyilatkozott, hogy komolyan vették a mérkőzést, főleg a védekezést lehetett kiemelni, ami szerinte nagyon magas szinten működött szinte végig.

„Elsősorban ebben szeretnénk tovább fejlődni, hiszen mint azt a szezon előtt is elmondtam: ez lehet a sikerek kulcsa” – fogalmazott a spanyol szakember.

Láthatóan azért még nem minden meccsen és nem minden ellenfél ellen megy a védekezés ilyen jól, a fentebb már említett statisztika – a legkevesebb kapott gól tekintetében – azt mutatja, hogy napról napra, meccsről meccsre javul a teljesítmény. Ezzel párhuzamosan még a támadójátékban lehet fejlődni, bár a 131 lőtt gólnál csak a német Bietigheim tud többet felmutatni, ők 142-nél járnak.