A Gyirmót csak kapufáig jutott a szombati mérkőzésen.

Gyirmót, Alcufer Stadion. Vezeti: Vad II. István (Albert István, Szécsényi István).

Gyirmót: Hársfalvi – Szegi, Karacs, Ikic, Hajdú – Nagy P., Vass Á., Radics, Varga B. – Medgyes, Simon A. Vezetőedző: Csertői Aurél

Mezőkövesd: Tordai – Vadnai, Pillár, Katanec, Lakvekheliani – Cseri, Cseke, Kocsis G. – Besirovic, Jurina, Nagy D. Vezetőedző: Supka Attila

Percről percre

90+4. perc: Hársfalvi is előrejön az utolsó szöglethez, épp előle fejeli el a labdát Szegi. A labda kapu mellé megy, a játékvezető pedig lefújja a mérkőzést.

90. perc: Egy kontra végén Drazic emeli a labdát Hársfalvi kezébe. Vogyicska beadásáról centikkel marad csak le Varga Barnabás. Négy perc a ráadás.

88. perc: Cseri kapu fölé lövi a szabadrúgást. Vadnai helyére Szépe, Cseri helyére pedig Karnitski áll be a vendég csapatban.

87. perc: Szegi sárgát kap, a mezőkövesdiek pedig szabadrúgást végezhetnek el 17 méterre a kaputól.

84. perc: Egymás után rúgja a szögleteket a Gyirmót, de Tordai kapuja nem forog igazán veszélyben.

75. perc: Nagy Patrik hagyja el a pályát, Lencse László érkezik.

73. perc: Újabb csere a vendégeknél: Besirovic helyére Calcan áll be.

67. perc: Madarász és Drazic áll be Nagy D. és Jurina helyére a kékeknél, Radicsot pedig Vogyicska váltja a hazai oldalon.

66. perc: Radics kapja az első hazai sárgát.

61. perc: Simon A. hagyja el a pályát, Hasani váltja.

60. perc: Pillár is kap egy sárga lapos figyelmeztetést.

58. perc: Jurina és Karacs fejel össze, ismét ápolás miatt áll a játék.

55. perc: Cseri rúgja fel Nagy Patrikot. Előbbi sárgát kap, utóbbi játékost ápolni kell.

54. perc: Simon A. éles szögből próbálkozik lövéssel, Tordai véd.

48. perc: Vezet a Mezőkövesd! Baloldali vendégszöglet után a rövid oldalról, az ötösről fejeli Pillár a labdát a jobb felsőbe. 0-1.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45+3. perc: Vége az első félidőnek.

45+2. perc: Vargát rúgja fel a félpályánál Cseke, ő kapja a meccs első sárga lapját.

44. perc: A videózás miatt három perc a ráadás.

43. perc: Vadnai kap labdát a leshatáron, de lőni nem tud, mert Hársfalvi remekül jön ki a kapujából.

39. perc: Besirovic az ötös bal oldaláról próbál kapura lőni, de a lövése elmegy a kapu előtt.

30. perc: A vendégek gólja azonban érvénytelen, mert Vad II. videózás után úgy ítélte meg, hogy egy másik kövesdi játékos lesen volt, és ott zavarta a gyirmóti védőket.

29. perc: Jobboldai mezőkövesdi szabadrúgás után a kifejelt labdát Vadnai íveli át a jobboldalon egyedül maradó Jurinának, aki éles szögből a hálóba lő.

27. perc: Ikic 15 méterről Tordai kapust találja el, a kipattanót Simon A. fejeli kapu mellé (lesről egyébként).

25. perc: Labdát veszít a Gyirmót, villámgyorsan akciót indítanak a vendégek, aminek a végén Besirovic beadását Jurina fejeli kapu mellé.

21. perc: Karacs lövése 11 méterről kapu fölé száll.

12. perc: Egy kiugratás után Medgyes jobbról az oldalhálót találja el.

5. perc: Medgyes jobboldali beadása után 8 méterről fejeli a felső lécre a labdát Varga B.

2. perc: Kocsisról pattan a kövesdi kapu mellé a labda.

1. perc: A sárgában játszó Gyirmót kezdi a meccset, a vendégek kékben.

Előzetes – Az elmúlt héten nagy lehetőséget szalasztott el a sokáig ember­előnyben játszó Gyirmót, amely végül nem tudott pontot szerezni Székesfehérvárott. A Csertői Aurél irányította együttes most a közvetlen élmezőny mögött álló Mezőkövesd ellen javíthat.

„Az elvégzett munka még nem érett be, nagyon sok teendőnk van. Székesfehérvárott volt tartása a csapatnak, meg is volt az a szikra, hogy talán a bravúr sikerüljön. A csapat életéből pont egy-egy bravúr hiányzik ahhoz, hogy stabilizálni tudjuk a helyünket. Sajnos megint kieső helyen állunk, ami nem újdonság, előfordulhat, hogy a kiesés majd az utolsó fordulóban dől el. A Mezőkövesd jól szerepel az edzőváltás óta, jó a játékos­állománya, gólerős támadói vannak, de hazai pályán szeretnénk mindenképp nyerni. Reméljük, a jobbik arcunkat fogjuk mutatni” – fogalmazott a gyirmóti vezetőedző.

Rangadó Kisvárdán

A harmadik helyen álló Puskás Akadémiát látja vendégül a címvédő és listavezető Ferencváros, a negyedik Fehérvár pedig a második Kisvárda vendége lesz. A hazai környezetben 5–1–1-es mérleggel rendelkező várdai­akhoz az a Fehérvár látogat, melynek fontos lenne pontot, pontokat rabolnia riválisától, hogy ne távolodjon el túlságosan a dobogós helyeket elfoglaló riválisoktól.