Szegi bombagólja után Simon András és Csonka is betalált, így magabiztosan verte az MTK-t a gyirmóti együttes.

MTK Budapest– Gyirmót FC Győr 0-3

Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion. Vezeti: Pillók.

MTK: Mijatovic – Balázs, Varju, Ferreira, Herrera – Mezei, Ramadani, Kovácsréti, Dimitrov – Kocsis B., Miovszki. Megbízott vezetőedző: Teodoru Vaszilisz

Gyirmót: Hársfalvi – Szegi, Ikic, Széles, Zeke – Radics, Hasani, Nagy P., Hajdú Á. – Varga B., Simon A. Vezetőedző: Csertői Aurél

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek. A legutóbbi négy meccséből hármat megnyert a Gyirmót, így immár 9 pontja van Csertői Aurél csapatának.

90+1. perc: Radics rúgja fel Palincsárt: ez is sárga lap. Három perc a hosszabbítás.

89. perc: Jobboldali gyirmóti akció végén a Lencse által visszagurított labdát Csonka nem találja el jól 13 méterről.

86. perc: Lencse kapja a kiugratást, aztán Mijatovic mellett a hálóba gurít – középkezdés helyett viszont szabadrúgás jár kifelé, mert Lencse lesen kapta a labdát.

85. perc: Miovszki fejeli kapu mellé a labdát 5 méterről.

84. perc: Kovácsréti helyett Osei a pályán a hazaiaknál.

83. perc: Palincsár váltja Mezeit.

82. perc: Hasani és Nagy Patrik hagyják el a pályát, Vass Ádám és Major Martin érkezik a vendégek csapatába.

78. perc: Simon András helyére Lencse érkezik a gyirmótiaknál.

74. perc: Csonka kap labdát Nagy Patriktól, a csereként beállt játékos a tizenhatos bal sarkáról a hosszúba lő. 0-3

73. perc: Miovszki ütközi le keményen Radicsot – sárga lap.

70. perc: Csonka jön Zeke helyére.

68. perc: Zeke meghúzódik a combján – úgy néz ki, le kell cserélni.

64. perc: Éles szögből Drljo lövi középre a labdát, Hársfalvy lábbal véd.

62. perc: Kocsis helyett Drljo, Dimitrov helyett Kosznovszky a pályán az MTK-nál a folytatásban.

58. perc: Simon András lövi a másodikat! 0-2. Szegi jobboldali beadását Varga B. fejeli kapura 6 méterről, ezt még Mijatovic bravúrral kiüti, de épp Simon elé, aki 4 méterről az üres kapuba lő.

56. perc: Hajdú viszi a labdát kapura, Dimitrov szereli.

48. perc: Miovszki elé kerül a lecsorgó labda, de ki tudják vágni előle a gyirmótiak.

46. perc: Csere egyik oldalon sincs, kezdődik a második félidő.

45+1. perc: Hajdú adja be a labdát balról, a középen érkező Varga B. 6 méterről fejel, Mijatovic bravúrral véd.

41. perc: Szegi hatalmas gólt lő! 0-1. Baloldali bedobás után fejről fejre jár a labda, majd Szegi 21 méterről kapásból a jobb felsőbe lő.

36. perc: Jobbról érkező lapos beadás találja meg Simont, de nem találja el jól a labdát.

35. perc: Herrera rúg oda Simonnak – ez is sárga.

32. perc: Hajdú egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után elveszíti a labdát az MTK kapuja előtt, aztán igyekezetében rátart Ramadani lábára – sárga lap.

31. perc: Simon A. íveli át balról a labdát a túloldalon érkező Nagy Patrik felé, de a gyirmóti csapatkapitány csak egy látványos, de nem elég erős és eléggé pontatlan lövést tud bemutatni.

27. perc: Simon A. fejeli a labdát 6 méterről kapu mellé.

23. perc: Simon A. kerül helyzetbe egy MTK-labdavesztés után, aztán Varga B. hagyja a labdát a beadás után a kedvezőbb helyzetben lévő Hasaninak, ő azonban 12 méterről nagyon rosszul találja el a labdát, ami szinte a stadionból is kirepül.

22. perc: Baloldali gyirmóti szöglet után Hasani kapásból lövi el a labdát 24 méterről – Mijatovic véd.

19. perc: Mezei lövése elszáll a kapu mellett-fölött.

13. perc: Kovácsréti jobboldali lövését megfogja Hársfalvi.

12. perc: Labdát veszít a félpályánál a Gyirmót, Miovszki 16 méterről, kissé balról lő, Hársfalvi véd.

4. perc: Szegi beadását kell szögletre mentenie a fővárosiak védelmének, Simon érkezett volna.

1. perc: Sárgában a Gyirmót, fehér-kékben az MTK – hazaiak kezdik a meccset.

Előzetes – A két csapat az első fordulóban játszott egymással, s akkor 1–1-es döntetlen született. A találkozón, melyen egy öngóllal a kék-sárgák szereztek vezetést, a Gyirmót állt közelebb a győzelemhez. A meccs érdekessége volt, hogy a szünet előtt elromlott a világítás, s félhomályban fejezték be a mérkőzést.

A Csertői Aurél által irányított Gyirmót célja most egyértelműen a három pont megszerzése: „Ahhoz, hogy elkerüljünk a kieső helyről, meg kell verni az MTK-t. Ellenfelünk hazai pályán nagyon jó focit játszik. Számunkra minden meccs nagyon nehéz, így minden összecsapáson száz százalékot kell nyújtanunk, de azt gondolom, hogy benne van a csapatban a győzelem lehetősége” – fogalmazott határozottan a rutinos vezetőedző.