bajnoki

2021.10.16. 07:55

Megszerezte első hazai győzelmét a Gyirmót a Paks ellen

Csertői Aurél együttese Simon András és Hasani góljaival verte az eddig remekül szereplő paksiakat.

kisalfold.hu

Gyirmót FC Győr–Paksi FC 2-1

Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion. Vezette: Andó-Szabó Sándor (Horváth Róbert, Szécsényi István)

Gyirmót: Hársfalvi – Major, Ikic, Széles, Szegi – Vass Á., Radics (Csonka, 90+2.), Hajdú, Nagy P. (Medgyes Z., 65.) – Simon A. (Hasani, 46.), Varga B. (Lencse, 77.) Vezetőedző: Csertői Aurél.

Paks: Nagy G. – Kinyik, Lenzsér (Medgyes S., 81.), Tamás O. (Kesztyűs, 60.) – Szabó J., Papp K. (Nagy R., 46.), Balogh B. (Kulcsár D., 71.), Sajbán, Bognár I. – Ádám M., Szabó B. (Böde, 46.) Vezetőedző: Bognár György.

Gólszerző: Simon A. (24.), Hasani (67.), ill. Ádám M. (63.)

Percről percre:

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek.

90+4. perc: Ádám M. az ötös bal sarkáról lő, Hársfalvi véd.

90+3. perc: Kinyik kap sárgát, Lencsét rántotta le.

90+2. perc: Bognár I. szabadrúgása a háló tetejére csapódik. Radicsot Csonka A. váltja a hazaiaknál.

90+1. perc: Négy perc a ráadás. Sajbán kerül helyzetbe, de kapásból 8 méterről rosszul találja el a labdát, így Hársfalvi véd.

90. perc: Széles is kap egy sárgát.

87. perc: Medgyes Z. kap remek labdát, elviszi Nagy G. mellett is, azonban nem találja el éles szögből a kaput. A játékvezető amúgy is lest ítél.

85. perc: Hársfalvi időhúzása sárgát ér.

81. perc: Medgyes S. érkezik Lenzsér helyére.

77. perc: Lencse váltja Vargát a hazai oldalon.

73. perc: Medgyes 14 méterről próbálkozik, egy blokkoló védőt talál el.

72. perc: Bognár dörgő kapufát lő 15 méterről.

71. perc: Kulcsár D. érkezik Balogh helyére.

67. perc: Újra vezet a Gyirmót! Lenzsér védelmi hibája után Medgyes törhet kapura, a kimozduló Nagy G. tehetetlen, mert a nemrég cserekét beállt játékos a szünetben beállt Hasani elé tálal, akinek nincs nehéz dolga: az üres kapuba lő. 2-1.

65. perc: Nagy Patrik helyére Medgyes Z. érkezik, a Gyirmót csapatkapitányi szalagját Vass Ádám kapja.

63. perc: Egyenlít a Paks! Bognár I. jobboldali beadását az ötös rövid sarkánál csúsztatja meg Ádám Martin, a labda a hosszú kapufáról a hálóba pattan. 1-1.

61. perc: Kesztyűs váltja Tamás Olivért a vendégeknél.

59. perc: Hasani lövi a kapu mellé a ziccert. Lesről – tegyük hozzá.

58. perc: Nagy P. kap sárgát reklamálásért.

54. perc: Ádám M. fejesét bravúrral védi Hársfalvi, az ismétlést középről kapu fölé lövi Böde.

48. perc: Hársfalvi üti ki Bognár lövését.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. Három csere is volt a félidőben: paksi oldalon Szabó B. és Papp K. nem jött vissza a szünetről, Böde és Nagy R. állt be a helyükre. A gyirmótiaknál Simon Andrást Hasani váltotta.

45+1. perc: Vége a félidőnek.

45. perc: Egy perc a ráadás a félidő végén.

41. perc: Megint egy hosszú indítás, ezúttal Hajdú iramodik meg a félpályáról, a kimozduló Nagy G. mellett aztán be tudja adni a labdát középre, ami ott Lenzsérhez kerül, aki tisztázni tud.

41. perc: Balogh is kap egy sárgát.

40. perc: Szabó J. baloldali beadása lecsúszik, így lesz veszélyes: Hársfalvi tenyereli ki a labdát a hosszú felső elől.

37. perc: Simon A. kap sárgát könyöklésért.

37. perc: Megint Varga B. kerül helyzetbe, a leshatárról lép ki egy indítás után, 12 méterről azonban nem tudja elgurítani Nagy G. mellett a labdát.

29. perc: Szabó J. Major szorításában fejel kapura 6 méterről, Hársfalvi magabiztosan fogja meg a labdát.

24. perc: Vezet a Gyirmót! A Varga B. által balról, az alapvonal közeléből visszagurított labdát Simon A. 10 méterről a jobb alsóba lövi. 1-0.

22. perc: Varga B. kap labdát a leshatáron, a visszagurított labdáját azonban Simon A. nem tudja kapura lőni, odaérnek a védők.

13. perc: Ikic csúsztatja fejjel kapu felé a labdát egy beívelés után, Nagy Gergely véd.

3. perc: Szabó J. 25 méterről, balról lő, Hársfalvi vetődik a labdára.

1. perc: A sárgában játszó Gyirmót kezdi a meccset, a vendégek zöldben lépnek ma pályára.

Előzetes – A gyirmótiak legutóbb magabiztosan fektették két vállra idegenben az Újpestet, s szerezték meg első győzelmüket ebben a bajnokságban. Ma minden bizonnyal nehezebb dolguk lesz a Csertői Aurél irányította kék-sárgáknak. „A futballban minden betegségre a győzelem a gyógyír, remélem, ki is gyógyultunk a vereségekből. Nyílt focit játszó csapat érkezik hozzánk, de ha jól tudunk passzolni és gyorsabbak leszünk, akkor van ellene esélyünk. Összeszedetten, higgadtan és precízen kell fociznunk” – emelte ki a gyirmóti vezetőedző, aki az öt sárgát begyűjtő Zeke Márió játékával nem számolhat.