bajnoki a fradi ellen

2021.10.30. 07:49

NB I foci – Gyirmót-Ferencváros 0-2 – sok-sok fotó

A gyirmótiak tartották magukat egy ideig, azonban a második félidő elején megszerezte a vezetést az FTC. A lefújás előtt aztán sikerült másodszor is betalálniuk a fővárosiaknak.

Fotó: NAGYGABOR

Gyirmót FC Győr– Ferencváros 0-2

Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion. Vezeti: Pintér Csaba (Szert Balázs, Király Krisztián).

Gyirmót: Hársfalvi – Szegi, Ikic, Széles, Zeke – Hasani (Mayer, 90.), Radics (Kovács D., 90.), Nagy P. (Csonka A., 68.), Hajdú Á. (Lencse, 82.) – Medgyes, Simon A. (Varga B., 68.) Vezetőedző: Csertői Aurél.

FTC: Bogdán – Somalia, Blazic, S. Mmaee, Civic – Vécsei (Besic, 88.), Laiduni, Uzuni, Zachariassen (Boli, 60.) – Mak (Marin, 70.), Tokmac (Loncar, 88.). Vezetőedző: Peter Stöger.

Gólszerző: Uzuni (47.), Tokmac (85.)

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek.

90+3. perc: Boli pattogós lövése elmegy a kapu mellett.

90+2. perc: Besic kap sárgát.

90+1. perc: Három perc a ráadás.

90. perc: Radics és Hasani helyett Kovács D. és Mayer fejezi be a meccset.

89. perc: Bogdán fogja Lencse 20 méterről ellőtt szabadrúgását.

88. perc: Tokmac és Vécsei hagyja el a pályát, Besic és Loncar áll be a zöld-fehérekhez, akik ma ugye zöld-feketék.

87. perc: Lencse ismét akcióban, 19 méterről lő: Bogdán véd.

86. perc: Lencse éles szögből lő balról az oldalhálóba.

85. perc: Tokmac növeli a fővárosi csapat előnyét. Laiduni kiugratja ki, Tokmac pedig 11 méterről a hálóba lő. 0-2.

83. perc: Sárgát kap Zeke.

82. perc: Jön Lencse a pályára, Hajdú hagyja el a pályát.

80. perc: Vécsei lövésébe beleér egy gyirmóti védő: szöglet jöhet.

75. perc: Ferencvárosi helyzet, aminek a végén Uzuni lőni már nem tud, mert Hársfalvi remekül lép ki a kapujából.

73. perc: Varga B. játszik össze Hasanival, szöglet a vége. A sarokrúgás után Szegi fejeli a labdát centikkel a kapu fölé.

70. perc: Újabb csere: Mak-Marin változtatás a vendégeknél.

69. perc: Gyirmóti cserék: Simon A. helyére Varga B. érkezik, Nagy Patrikot pedig Csonka A. váltja.

67. perc: Uzuni lövése egy védőn megpattan, így lesz majdnem veszélyes a kapura.

60. perc: Boli áll be Zachariassen helyére – ez a meccs első cseréje.

57. perc: Uzuni lövését védi Hársfalvi.

56. perc: Mak közeli lövésével egy, a gólvonalon álló gyirmóti védőt, Zekét találja meg.

54. perc: 4013 a hivatalos nézőszám. A hazai szektorok biztosan nincsenek tele, a mellettünk lévő vendégszektorra nincs rálátásunk.

49. perc: Nagy P. szabadrúgása után Szegi kerül a gyepre a tizenhatoson belül. A VAR szerint az eset nem ér büntetőt.

47. perc: Vezet az FTC! 0-1. Civic beadása Zachariassentől Uzunihoz pattan, aki az ötös bal széléről a hosszú alsóba lő.

46. perc: Csere nem volt egyik oldalon sem. Hasani kerül helyzetbe, de végül nem tud Bogdán kapujára fordulni.

45+2. perc: Vége az első félidőnek. A vendégek szurkolói nem túl elégedettek, és ennek hangot is adnak, miközben levonulnak a játékosok a pályáról a szünetre.

45+1. perc: Egy perc a ráadás.

45. perc: Uzuni lövését Széles vágja ki a gólvonal elől. Hársfalvi nem érte volna el a labdát.

39. perc: Blazicot lövi ki Tokmac, aztán a 11-es ponton fekvő játékost még Zachariassen is eltalálja egy lapos lövéssel, a labdát végül Tokmac lövi kapu mellé. Blazicot pedig lehet ápolni.

33. perc: Tokmac 21 méteres szabadrúgásának a gyirmóti szurkolók örülnek inkább: alaposan fölé ment.

22. perc: Baloldali ferencvárosi szöglet után S. Mmaee fejel hat méterről, Hársfalvi vetődve fogja meg a labdát.

13. perc: Civil baloldali beadása Szélesről perdül szögletre. A szöglet veszélytelen.

11. perc: Medgyes veszít labdát a félpályánál, Mak a gyors akció végén 22 méterről lövi el a labdát a kapu mellé.

9. perc: Tokmac 19 méterről tekeri el a labdát a bal felső mellett.

8. perc: Hasani kerül helyzetbe, Szegi passza után 17 méterről, kissé jobbról lő, a lövését védi Bogdán.

5. perc: Civic felrúgásáért Szegi kap sárgát.

4. perc: Vécsei bombázza a labdát Hársfalvi kapuja fölé 19 méterről.

1. perc: Sárgában a Gyirmót, zöld-fekete szerelésében az FTC. A fővárosiak kezdik a mérkőzést.

Előzetes – Az OTP Bank Ligában a 2016/17-es bajnokságban találkozott a két csapat. Mind a három alkalommal a fővárosi csapat győzött. Gyirmóton 1–0-ra és 3–2-re, az Üllői úton pedig 2–0-ra nyertek a zöld-fehérek. A hazai csapat szimpatizánsai abban bíznak, hogy ma talán megszakad ez a rossz sorozat és a Gyirmót megszerzi első pontját vagy pontjait, bár a párharcban előzetesen minden a Ferencváros mellett szól.

Csertői Aurél, a Gyirmót vezetőedzője: „Sok újdonságot nem tudok mondani ahhoz képest, amit a kollégáim is szoktak a Ferencváros elleni mérkőzésük előtt. Nagyon nehéz meccsre számítok, ami érthető, hiszen a magyar topcsapat ellen játszunk. Az összecsapás toronymagas esélyese a Ferencváros, de hogy most egy másik közhellyel is éljek: a labda gömbölyű és a fociban bármi előfordulhat. Ebben bízhatunk.” Információ a szurkolóknak, hogy a stadion pénztárai ma 17.30 órakor nyitnak ki, ám a sorban állás elkerülése érdekében a rendező klub azt javasolja, hogy inkább előzetesen interneten vásárolják meg belépőjegyeiket.

A Gyirmót autóbuszos különjáratot indít az Eszperantó utcából 18.35 órakor, ami a meccs után 21.30 órakor indul vissza. A megállókról a klub honlapján tájékozódhatnak.