Magyar éremeső a háromnapos viadalon

2021.09.12. 14:23

Sipőcz Richárd megvédte Európa-bajnoki címét Luxemburgban

A junior Európa-bajnokságon a magyar csapat remek mérleggel, egy arany-, két ezüst- és egy bronzéremmel a negyedik helyezést szerezte meg az éremtáblázaton. Első lett Oroszország (4, 1, 1), második Franciaország (3, 4, 1), harmadik pedig Grúzia (1, 2, 2).

kisalfold.hu

Az egyéni küzdelmek utolsó napján, szombaton elkápráztattak bennünket fiataljaink. A nehézsúlyúak versenyében a címvédő Sipőcz Richárd gondoskodott róla, hogy ismét az ő nevével kezdődjenek a tudósítások: akciódús, olykor igen látványos judóval, a riválisoknak esélyt sem adva menetelt a hatodik korosztályos Európa-bajnoki aranyérméig – számolt be a junior Európa Bajnokságról összeállított tudósításában a judoinfo.hu.

Gyimes Nikolett tanítványa kétszer lett ifjúsági, kétszer U23-as és immár kétszer junior Európa-bajnok is, a Széchenyi Egyetem SE judósa néhány hét múlva a világbajnokságon búcsúzhat el a húsz évnél fiatalabbak korcsoportjától.

Farkas Szilviának (78 kg, Győri AC) nem alakult ilyen jól ez a nap egy vereséggel volt kénytelen búcsúzni.