2021.08.14. 10:45

NB I foci – Gyirmót-MOL Fehérvár 1-1 + Fotók

A Gyirmót pontot szerzett a székesfehérváriak ellen, ezzel továbbra is őrzi 2021-es hazai veretlenségét.

Gyirmót FC Győr– MOL Fehérvár FC 1-1

Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion. Vezeti: Karakó Ferenc (Szert Balázs, Király Krisztián)

Gyirmót: Hársfalvi – Major, Ene Cornel, Széles, Zeke – Nagy P. (Csonka 62.), Vass Á., Radics (Hajdú 62.) – Herjeczki, Varga B. (Simon 81.), Medgyes (Hasani 62.). Vezetőedző: Csertői Aurél.

Fehérvár: Kovácsik – Fiola (Kojnok 46.), Muszliu (Zivzivadze 68.), Rus, Stopira – Makarenko, Heister, Dárdai, Alef (Szendrei 38.) – Petrjak (Jallow 88.), Nikolics (Szabó L. 88.). Veztőedző: Szabics Imre.

Gólszerző: Varga B. (61.), ill. Petrjak (30.)

90+5. perc: Kovácsik kirúgásával ér véget a mérkőzés.

90+4. perc: Kezezés miatt jár a Gyirmótnak szabadrúgás a kaputól 33 méterről, balról. Hasani beadását tisztázzák a védők.

90+3. perc: Szegi Vince Herjeczki helyére áll be a meccs utolsó percére.

90+2. perc: Herjeczki pattogós lövését fogja Kovácsik. Aztán fél perccel később ismét Herjeczki helyzetben, de tisztázni tudnak végül a fehérvári védők.

90+1. perc: Jallow csúszik oda messziről Vass Ádámnak: ez is sárga.

90. perc: Három perc a ráadás.

88. perc: Szabó Levente Nikolicsot válja, Petrjak helyett Jallow játszik a hátralévő percekben.

87. perc: Stopira bombáját tolja szögletre Hársfalvi.

83. perc: Sárga lapot kap a kispadon ülő Kovács Dániel.

81. perc: Simon András jön Varga Barnabás helyett a gyirmóti csapatba.

80. perc: Szendrei lövi be a labdát Petrjak elé, aki a levegőbe ugorva kapásból a kapu fölé lő 6 méterről.

79. perc: Kojnok beadása Nikolicsot találja meg az ötös bal sarkánál, a fejesét lábbal blokkolja Ene Cornel.

77. perc: Vass Ádám lábáról lopja le a labdát Heister, aztán 21 méterről a kapu mellé lő. Aztán Zeke kap sárgát egy kemény ütközés után.

73. perc: Rus lövi a labdát alaposan a gyirmóti kapu fölé.

71. perc: Ezúttal a baloldali gyirmóti szöglet után Kovácsiké a labda.

68. perc: Muszliu hagyja el a pályát, Zivzivadze érkezik: támadó jön a védő helyett a vendégeknél.

64. perc: Nikolics lövése elmegy a bal alsó mellett. Petrjak viszont lesről tette vissza neki a labdát, így kifelé jár a szabadrúgás.

62. perc: Radicsot Hajdú, Nagy Patrikot Csonka, Medgyest pedig Hasani váltja a hazai oldalon.

61. perc: Egyenlít a Gyirmót! Varga B. tisztán fejel a hálóba az ötösről egy baloldali szöglet után. 1-1.

59. perc: Dárdai esik el a tizenhatoson belül, miközben rángatja a védője mezét. Szabadrúgás kifelé.

53. perc: Stopira is kap sárgát.

51. perc: Kojnok első NB I-es mérkőzésének 6. percében sárga lapot kap.

48. perc: Dárdai bravúrral tartja meg, és játssza meg a labdát az alapvonalnál, a beadását Petrjak fejeli a kapu fölé.

46. perc: Újabb fehérvári csere: Fiola helyett Kojnok Zsolt a pályán a második félidőben.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45+1. perc: Heister lövése száll el a kapu fölött.

42. perc: Medgyes kap labdát a leshatáron a bal oldalon, Muszliu rángatja, de így is el tudja lőni kiszorított helyzetben: alig téveszt csak célt a gyirmóti játékos, így a labda elmegy keresztben a bal kapufa mellett.

38. perc: Alef nem tudja folytani a játékot, Szendrei áll be a helyére.

30. perc: Vezet a Fehérvár! Fiolától jobb oldalon indul az akció, ő az üresen a túloldaló érkező Heisternek passzol, aki visszagurítja labdát a második vonalban érkező Petrjak elé. A fehérvári játékos futtából 10 méterről a kapu bal oldalába lő. 0-1.

28. perc: Nagy Patrik szögletét a rövid saroktól fejeli ki Muszliu.

25. perc: Ismét Petrjak veszélyeztet, ezúttal 17 méterről, laposan lő: Hársfalvi védi a próbálkozást.

22. perc: Hársfalvi húzza le a magasból Petrjak beadását.

16. perc: Medgyes kap labdát lesen, így igazából nincs nagy jelentősége, hogy nem találja el ígéretes helyzetből a kaput.

7. perc: A VAR szerint is lesről lőtt a kapuba a fehérvári csapatkapitány.

6. perc: Nikolics a hálóba talál. Lesről.

4. perc: Petrjak baloldali beadásáról nem sokkal marad csak le középen Stopira.

1. perc: Elkeződik a meccs. Sárgában a Gyirmót, piros-kékben a Fehérvár. A vendégeké a kezdőrúgás.

Előzetes – Bár a pályán mutatottak alapján egyáltalán nem lóg ki a mezőnyből, eredményesség szempontjából nem rajtoltak túl sikeresen a négy év után ismét az élvonalban szereplő gyirmótiak. A Csertői Aurél vezetőedző irányította kék-sárgák az első fordulóban az MTK-val játszottak döntetlent, majd Kisvárdán szenvedtek minimális, egygólos vereséget. Nagy Patrikék ma szerezhetik meg első győzelmüket, igaz, épp az eddigi legerősebb ellenfél, az elmúlt bajnokságban is meghatározó Fehérvár FC érkezik Gyirmótra.

„Úgy gondolom, a Fehérvár uralja majd a játékot, egyértelműen bravúr kell, hogy visszahozzuk a riválisokkal szemben elhullajtott pontokat. Úgy néz ki, hiba nélkül nem tudjuk a mérkőzéseinket lehozni, a védekezésünk nem tökéletes, amit az NB I-ben nagy számban kihasználnak az ellenfelek. Nekünk is akadnak viszont lehetőségeink a gólszerzésre, bár ott is hibázunk. Mindkettőn javítani kell, hogy mérkőzéseket tudjunk nyerni” – fogalmazott a rutinos vezetőedző. Érdekesség, hogy a Fehérvár FC egy gambiai válogatott labdarúgót szerződtetett pénteken. A Vicenzától érkező 25 esztendős Lamin Jallow 2014-től játszott Olaszországban, a Chievo futballistájaként bemutatkozhatott a Serie A-ban is.