2016.05.08. 19:03

NB II foci - Kikapott a Gyirmót Zalaegerszegen

ZTE FC-Gyirmót FC Győr 3-0 (1-0)

42. p:   Városi jobb oldali beadása után Daru 6 m-ről fejelt a jobb alsó sarokba. 1–0.

70. p: Wittrédi 17 m-ről jobbal a bal alsó sarokba lőtt. 2–0.

84. p: A kilépő Vass P. szépíthetett volna, de gólhelyzetben Króner buktatta, aki ezért piros lapot kapott.

87. p:  Babati egy csellel becsapta a kimozduló Rusákot, majd 25 m-ről ballal a kapu jobb oldalába emelt. 3–0.

Félórai játék után, látványos akció végén Vass fejelt nagy helyzetből a kapu mellé. A játékrész végén vezetéshez jutott a hazai együttes. Szünet után is lendületben maradt a ZTE, egyórai játék elteltével, Wittrédi egyéni alakítása után ismét a hazaiak örülhettek. Öt perccel a vége előtt a megfogyatkozott hazaiak  egy jobb oldali akcióból Babati révén tovább növelték előnyüket és magabiztosan nyertek. Életben tartva ezzel feljutási esélyeiket.

Jók: Szappanos, Króner, Forgács, Bedi,  Városi, ill. Vass P.

Mihalecz István: – Egy olyan csapatnak, amely a héten ennyit dolgozott és ahogy egy vereség után talpra állt, van létjogosultsága az NB I-ben.

Tőkés László: –  Az első játékrészben több helyzetünk volt, de ezeket elhibáztuk. Az első gól után próbáltunk megtenni mindent az egyenlítésért, nem sikerült, a második után azonban már egyéb problémák is akadtak csapatunkban.