2014.12.22. 11:28

Kosárlabda - Hibátlan hétvége, megyei fölény

Mindhárom megyei csapat győzött a szezon utolsó mérkőzésén, ami azt jelenti, hogy a férfiaknál a Soproni Sördögök, a nőknél az Uniqa-Euroleasing Sopron az élről, a CMB Cargo-UNI Győr pedig a második helyről várhatja a januári folytatást.

Soproni Sördögök–MAFC 97–83 (26–20, 22–14, 26–35, 23–14)
Sopron, NB I-es férfimérkőzés, 1500 néző. V.: Papp, Hegedűs, Rácz.

Sopron: THOMAS 28/6, EDWARDS 17, Boriszov 13/6, DÉNES 9, Poscic 6. Cs.: TÓTH G. 20/12, Takács 4, Bán. Edző: Sabáli Balázs.

MAFC: BROWN 24/18, LAKOSA 17/3, Lakits 6/3, Hunter 6/6, TUCIAKARKISZ 14. Cs.: Fodor 4, Misek 5/3, Szabó T. 5. Edző: Stefan Timbus.

Bizonytalanul kezdett az éllovas, a szakasz második felében elsősorban Thomas jóvoltából már a Sopron akarata érvényesült. A második negyed elején szorossá tette a meccset a MAFC, mely jobban kezdte a második félidőt, 13–5-ös első 4 percet produkált. A Sopront Thomas triplája lendítette át a holtponton. A MAFC nem adta olcsón a bőrét, a zárónegyed közepén Edwards pillanatai következtek. A lelkes, jól küzdő vendégeknek végül Boriszov triplája és duplája adta meg a kegyelemdöfést.

Sabáli Balázs: – Akadtak, akik már pihenőn érezték magukat. Ilyen a sport, nem mindig a jobban játszó csapat nyer, ma a MAFC játszott jobban, mégis mi győztünk. Sem támadásban, sem védekezésben nem nyújtottuk azt, ami elvárható. Jól jön ez a pár nap szünet, s remélem, feltöltődve készülhetünk a jövő évi feladatokra.

PINKK 424–Uniqa-Euroleasing Sopron 73–83 (19–24, 15–16, 19–17, 20–26)
Komló, NB I-es női mérkőzés. V.: dr. Vígh, Farkas, Makovsky.

PINKK: FAULKNER 28/12, Ruják 2, Sarok 4, Nagy D. 4, STEWART 12. Cs.: Putnina 9, KATONA 7, Őri 4, Sánta 3. Edző: Roberto Hernandez.

Sopron: HARTLEY 12/6, MCBRIDE 21, SIMON 10/3, Kuttor 4, STANKOVICS 16. Cs.: Ciglar 8/3, Krnjic 6, Crvendakic 2, Licskai, Zsovár 4/3, Weninger. Edző: Igor Polenek.

Igor Polenek: – Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl. Sok problémával kellett megküzdenünk a találkozóra való felkészülés során. Hatan is lebetegedtek az elmúlt napokban, de mindenki pályára akart lépni. Köszönöm nekik és a többieknek is, komoly erőről tettek tanúbizonyságot a lányok. Nagyon boldogok vagyunk, hogy a szezon felénél még mindig veretlenül állunk. Óriási köszönet azoknak a szurkolónak, akik idáig utaztak értünk, rengeteg erőt adtak a csapatnak.

DVTK–CMB Cargo-UNI Győr 62–66 (17–12, 14–13, 10–22, 21–19)
Miskolc, NB I-es női mérkőzés. V.: Kapitány, Balog, Praksch.

DVTK: Horváth B. 6/6, Czank 4/3, BÁLINT 26/15, Szécsi 2, COULIBALY 12. Cs.: Bias 7, Dubei, Szabó P. 2, Ciappina 3/3. Edző: Maikel López.

Győr: RADOCAJ 20/3, Horváth K., Takács 7, Wampler 4, Vajda 6/3. Cs.: CZIRJÁK 6, IVANOVIC 17/9, Mansaré, Török Á. 6, Koch, László. Edző: Völgyi Péter.

„Állva hagyta" a meccs elején a Sopron a bajnokot, a 3. percben 7–0-ra vezetett az Uniqa. A PINKK 12–2-es soproni vezetés után tért magához, s egy 13–3-as rohammal ledolgozta hátrányát. A folytatásban a játék egy üldözőversenyre emlékeztetett, de amikor szoros lett az állás, a Sopron mindig tudott újítani, valaki mindig hozzá tudott tenni a soproni csapat összteljesítményéhez. A hajrára a PINKK belefáradt az üldözésbe, s a soproni csapatkapitány, Zsovár Orsolya triplájával a végén tízpontosra nőtt a különbség.

Az első kosarat a győriek szerezték, de az első két negyedben jobbára a Diósgyőr vezetett, volt már tíz pont is a hazaiak javára (28–18). A második félidőben Vajda triplájával fordítottak a zöld-fehérek, akik 41–41 után egy 6–0-ás rohammal elléptek. A zárószakaszban hullámzó játék mellett a 38. percben nyolc egységnyivel vezetett a Győr (50–58). A hajrá rendkívüli izgalmakat tartogatott. Horváth B. hárompontosa után már csak kettő pont volt a különbség (62–64), még szerencse, hogy Bálint kosara után kihagyta a büntetőt. A lepattanót Czirják szerezte meg, majd szabálytalankodtak vele szemben. A fiatal győri irányító pedig két büntetőjével végleg eldöntötte a találkozót,

Völgyi Péter: – Igazi csapatmunka volt ez a győzelem, ami azért is értékes, mert a második félidőben Takács Kata sérülés miatt nem tudott sokat játszani. Szerencsére a padról is jöttek jó teljesítmények, gondolok elsősorban Czirják játékára. Jó helyen állunk, megteremtettük az esélyét annak, hogy hasonló tavasszal kedvező pozícióban zárjuk az alapszakaszt.